Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg ennyire érdekalapúak...

Tényleg ennyire érdekalapúak az emberi kapcsolatok, vagy csak én vagyok ennyire szerencsétlen, h ilyeneket fogok ki?

Figyelt kérdés

Már egy jó ideje nagyon mellőzötten érzem magam, a barátaim(vagyis akikről azt hittem, hogy a barátaim) csak akkor keresnek,ha valami szívességet akarnak tőlem kérni, nem érdekli őket, hogy vagyok. Ha pedig én keresem meg őket, érdeklődöm felőlük, vagy javaslok találkozót, akkor finoman leráznak, vagy mondják, hogy találkozzunk, aztán később "közbejön valami" így nem lesz belőle semmi. Pedig nem vagyok rossz társaság, jól kijövök az emberekkel, jókat lehet velem nevetni,szeretek társasozni, filozofálgatni mindenféléről, odafigyelek a másikra, hogy mit mond...

Utóbbi években azt csináltam, hogy én hívtam vendégeket,csak hát ilyenkor nekem kell házigazdaként mindent megszervezni, mindenről gondoskodni, ami egy idő után kicsit fárasztó, főleg, hogy engem egyikük se hív meg sehova. Értem, hogy valaki még a szüleivel él, vagy nem olyan jó helyen lakik, de én már annak is örülnék ha csak iszogatni elhívnának valahova. Mindig megbeszéljük, hogy majd még összefutunk aztán nem lesz belőle semmi, max akkor történik valami, ha én megszervezem. Már kicsit hülyén érzem magam. Talán egy valódi barátom van, aki elhív néha erre-arra, de ő nagyon sokat van külföldön, így ritkán találkozunk.



2021. máj. 9. 20:16
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Nekem közel 20 éve nincs barátom. Pedig ha társaságba kerülök, nyitott vagyok mindenre, humoros, de komoly dolgokról is lehet beszélgetni velem.
2021. máj. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem bántásból mondom, de simán lehet benned is a probléma. NEm vagy elég "érdekes" személyiség, vagy valami.
2021. máj. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Velem is ezt csinálják, azzal a különbséggel, hogy velem az én meghívásomra sem találkozik senki. Akármilyen programot vetek fel, legyen az valami kirándulás vagy akár csak annyi, hogy gyertek át, beszélgessünk, együnk, igyunk stb., soha nem lesz belőle semmi. A múltkor megbeszéltünk egy videóbeszélgetést már kb. 3 héttel előre, de még azt sem sikerült megvalósítani, mert aznap hirtelen mindenki nagyon elfoglalt lett és addig halasztgatták ilyen indokokkal, hogy “most írt az xy, kicsit később jobb lenne” meg “most vacsorát kell csinálnom, nem lehetne kicsit később”, hogy gyakorlatilag eltelt a nap és már mindegy volt. De ugyanúgy nem jöttek el a születésnapomra sem, illetve úgy egyáltalán akármit kitaláltam, mindenre volt valami kifogás. Egy részük gyerekkori barát, de vannak akikkel pedig az egyetemen barátkoztunk össze. Az egyetemi barátokkal amíg a jelenléti oktatás tartott kb. minden nap találkoztunk és beszélgettünk, órákon kívül is és eljártunk ide-oda, de amióta távoktatásban tanulunk kb. megszűntem létezni. Konkrétan senki nem keresett közülük semmilyen módon, egyszer nem írt nekem, hogy amúgy helló élsz-e még, semmi. Én írtam pár embernek, valaki reagált és valaki nem, de egy idő után már én éreztem magam kellemetlenül, hogy mit írogatok nekik mikor tökre nem érdeklem őket. Az a vicces, hogy amíg rendszeresen találkoztunk személyesen addig nem éreztem ezt rajtuk, normálisan beszélgettünk, ők is oda jöttek hozzám, nevettek a vicceimen, ők is érdeklődtek stb., most meg mintha nem is tudom, nem is tudnának a létezésemről vagy zaklatnám őket, ha rá merek írni.
2021. máj. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3-as ez sajnos a felnőtt élettel jár, munkahely is ilyen, amíg ott dolgozol addig van a kapcsolat, általában van pár ember, akivel munka után is néha elmész ide-oda, most mittudomén egy 20 fős osztályon 1-2 ember, nyilván minél nagyobb a cégnél az adott osztály annál több ilyen ember lehet, sztem max 5-6 ember. Na most ha ezekből 1 ember megmarad, akivel tartod utána a kapcsolatot, az már nagyon-nagyon jó ! Sajnos ez ilyen, mindenki éli az életét, elmaradoznak, én amúgy ha keresek valakit és nem válaszol vissza akkor elkönyvelem, hogy ennyi és kész, nem képzelek bele többet. Általában 30-40 éves korára marad az embernek 1-2 jó barátja (a haverokat most ne keverjük ide, meg akinek nagy baráti köre van, az is inkább haveri kör, akivel esetleg elmegy nyaralni vagy bulizni, vagy együtt elmennek a játszótérre a gyerekkel, de kb. ennyit ér a kapcsolat) és ennyi.
2021. júl. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
89%
Kérdezőnek is ezt üzenem, sajnos ez a felnőtt élettel jár, hogy egyre kisebb lesz az, aki igaz barátod, akivel meg tudsz beszélni dolgokat. A felnőtt életben a barátok nagy része érdek barát, tehát te teszel neki szívességet, utána ő viszonozza, ezeket nem barátoknak hívnám, hanem kapcsolatoknak, amik amíg kölcsönösek, addig nagyon jó, ha már nem az, akkor el kell engedni, ilyen kapcsolat lesz még. Aki meg igaz barát, azt kell megbecsülni ebből lesz 1-2 ember, akivel tényleg meg tudsz beszélni dolgokat és nem támad hátba.
2021. júl. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!