Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a fenét képzelnek magukról...

Mi a fenét képzelnek magukról emberek? Én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szóval, körmös vagyok, nincs 5 perce /02:35/ hogy az egyik vendég felhívott (!!!!) ,és igen kitartóan, azzal hogy ő holnap vagyis ma reggel nem fog tudni jönni.

Most voltam pár nap szabin, múlt hét csütörtök, péntek és hétfő. Erről mindenkit tájékoztattam. Két telefonom van, egyik a munka másik a privát. Azt hogy messengeren írogatnak már megszoktam, ott éjjel nappal hétvégén is mert ugye a naptár az rám van nőve, és fejből tudom és én nem is vagyok ember és nincs magánéletem sem...

A munka telefont erre a pár napra repülő üzemmódba tettem, hétfő este kapcsoltam vissza, hogy legalább tudjam mi vár rám kedden reggel. Ez idő alatt 14 vendég keresett, hívás, sms és a messenger is. Ilyen szövegek hogy “tudom hogy most vagy szabin de csak időpontot szeretnék kérni/átrakni/a barátnőm lányom stb menne hozzád”. Nos én úgy gondolom hogy mérhetetlen vastag bőr kell ehhez, nulla empátia. Volt aki több mint 10szer próbált hívni ezidő alatt, pedig tisztán megbeszéltük hogy én fogom keresni kedden reggel.

A naptáramat elővenni, agyalni hogy hova miként fér még be valaki is a munkám része, ezzel nincs is bajom, de ha tudják hogy szabadságon vagyok akkor mi a fészkes fenéért várják el tőlem hogy dolgozzak? Tényleg ennyire nem lehet emberszámba nézni a szolgáltatókat? Vagy én reagálom ezt túl?

Nem új ez, vasárnap ebédidőben is ugyanolyan lazán hívnak mint hétköznap, avagy hétköznap vállalhatatlan időpontokban, este 10kor meg hajnal 5kor. Nem szoktam felvenni ilyenkor a telefont, de utána úgy lecsesznek egyesek mint a pengős malacot, ezt sem értem miért.

Van sok nagyon cuki vendégem is és alapvetően szeretem a munkámat de ezek a tapintatlan vendégek totál kezdenek kikészíteni. Most nem opció sajnos hogy bárkit is elküldjek a búsba mert pénzből élek és ez a vírus helyzet nem a legjobb nekem sem.

Esetleg van ötletetek arra hogyan kezeljem ezt? Vagy ezeknek az embereknek mégis mit mondjak? Mivel nem értik, érzik maguktól, és abból sem hogy nem válaszolok munkaidőn kívül kétlem hogy ha értelmesen elmondom az segít. Csak meg lennének sértődve.

Köszönöm ha válaszoltok.



2021. jún. 29. 02:48
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzátennék hogy az én munkaidőm reggel 8 és este 8 között van, amikor elérnek, úgy gondolom ez éppen elég kéne hogy legyen, sőt így is több mint a normál átlag. Ennél többet dolgozom amikor éppen úgy van, 7kor is szoktam kezdeni és van hogy este 9-10ig bent vagyok.
2021. jún. 29. 02:53
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Hát sajnálom hogy így éled meg, de én valahogy egyáltalán nem venném magamra. Ha nem dolgozom, nekem nincs közöm hozzájuk. Ha nem értik meg, akkor nem értik meg. Én attól még teszem a dolgomat. Nem gondolnak bele a helyzetembe, csak a magukéba, de nem agyalok rajta, valahogy nekem ez nem jön, hogy probléma lenne.


"Esetleg van ötletetek arra hogyan kezeljem ezt? Vagy ezeknek az embereknek mégis mit mondjak?"

Hát mit kéne mondani? Szabadságon voltál. Ez az egy mondat nem elég?

- De csak nekem kellett volna segítened!...

- De szabadságom voltam.

- De sürgős volt.

- Oké, de úgy döntöttem, hogy szabadságon leszek. Érted amit mondok? Nem dolgoztam.

- De dolgozhattál volna, ha akarsz...

- De nem akartam.


Én ilyenekbe érzelmileg nem tudok bevonódni, annyira hidegen hagy. Nem látnak téged, nem értik az életed, és hogy min mész át. Miért idegeskedni akkor, ha ők fel sem fogják, mi történik? Nem rád feszültek, hanem a helyzetre, ők teremtenek egy elvárást feléd, hogy csak ők ki legyenek szolgálva, és háborognak, ha nem kapják meg. Nekem ehhez semmi közöm nincs, hogy idegesítik magukat. Miket mondanak neked ezek után? Hogy szólnak be konkrétan?


"és én nem is vagyok ember és nincs magánéletem sem..."

De, az vagy. Nem más kell hogy embernek tekintsen, hanem hogy te magad annak tekintsed. A többi az le van szarva. Túl sok megértést vársz el az emberektől, ami tudom, durva, mert csak annyit akarsz, hogy ne zaklassanak és megértőbbek legyenek, de ők azok, amiket nem tudsz kontrollálni, ezért el kell engedni.

2021. jún. 29. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
78%

Csak első bekezdést olvastam, bocs.


Miért nem kapcsolod ki éjszakára a telefont? Vagy miért nem némitod le?


Illetőleg az éjjeli hívás után komolyan nem az volt az első dolgod, hogy atfordulj a másik oldaladra, hanem az, hogy kiírja egy ilyen hosszú kérdést??

2021. jún. 29. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
82%
Szánj rá egy kis időt és most hívj vissza mindenkit és válaszolj nekik😂 mond meg h9gy láttad hogy hívott, most tudtok beszélni, biztos nagyon fontos ha a szabadságod alatt keresett szóval amint lehetett hívtad🤷‍♂️
2021. jún. 29. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
64%
Azt meg aki most hívott, igazán elküldhetnéd melegebb éghajlatra... Amúgy nállatok is esik az eső? Itt igen az anyukáját neki😂
2021. jún. 29. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, kicsit felvidítottatok :) Ezt a hívást kb alvás közben vettem fel, csak annyit fogtam fel hogy valami csörög biztos fontos, amint hallottam ki az mit akar csak kinyomtam, lehet jött valami artikulálatlan hang is belőlem, nem emlékszem. Nem tudtam visszaaludni utána :/

Tudom hogy leszaromtabletta, csak nehéz, egy darabig bírom teljesen jól, aztán jön valami és kiakaszt és ilyenkor beugrik a többi ember hülyesége is sajnos.

2021. jún. 29. 03:12
 7/30 A kérdező kommentje:
Hát a beszólások meg ilyesmik hogy “téged sose lehet elérni”, “persze könnyű annak akinek nincs főnöke”, “mitől fáradsz egyáltalán el, hiszen egész nap csak festegeted a körmöket”, plusz gyakran meghallgatom hogy más munkája bezzeg milyen nehéz és az enyém milyen könnyű lehet jaj ő is inkább csinálná ezt. Ezeket könnyebben elengedem, dünnyögök csak, úgyse lehet igazam szerintük szóval ez a kár a gőzért kategória. Közben elvagyok a gondolataimmal :D Pl hogy milyen jó lesz a hétvégi programom és mennyire várom.
2021. jún. 29. 03:17
 8/30 anonim ***** válasza:
75%
Feküdj már vissza aludni, kérlek 😂
2021. jún. 29. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Jó jó tudom, ez is bosszant most 😂

Megpróbálom :) Szép álmokat nektek is!

2021. jún. 29. 03:22
 10/30 anonim ***** válasza:
72%
A mai világban egyre nagyobb a nem empatikus réteg.
2021. jún. 29. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!