Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Bántó ha azt mondom feketék ?

Bántó ha azt mondom feketék ?

Figyelt kérdés

Strandon voltunk. Erre mondom hogy megfigyeltem, hogy ezeknek a fekete fiatal fiuknak (6-10 évesek) milyen érdekes, hogy ilyen sportos, szálkás testfelépítésük van. Megfigyeltem valamit 15böl 10 gyereken és levontam egy szemmel láthato következtetést.

Feleségem szerint nem mondhatom hogy fekete mert bántó. Én a fekete kifejezést nem találom rasszistának vagy diszkriminativnak. Szerinte a szinesbörü a megfelelö kifejezés rályuk. Szerintem meg a szinesbörü az mindenki aki nem feher (latinok, mongolok, feketek, romák) csakhogy én a feketékre gondoltam jelen esetben.


2021. jún. 30. 08:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
41%

Mindenki színesbőrű. A rózsaszín is szín, fekete-fehér emberek meg nem léteznek.


Lehet őket pl. négernek hívni, hiszen ezt teszik ők is. Egymást is így nevezik, meg az országukat is Nigériának hívják. A szó egyébként a Niger folyó nevéből származik, semmi sértő nincs benne. Csak az elcsökevényesedett USA-ban van olyan, hogy hisztiznek egy folyó miatt, mert nincs jobb dolguk, és unatkoznak.

2021. jún. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem sértő. Mi meg fehérek vagyunk, az sem sértő.


[link] A wiki szerint sem, bár a négerrel már nem árt vigyázni.

2021. jún. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Megbocsáss, de a feleséged nem teljesen normális.
2021. jún. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
A nagyszüleim meg négereknek hívták őket, nem azért mert rasszisták voltak, azt sem tudták hogy ez egy rasszista szó, (ha feltételezzük hogy az amerikai "nigger" áthallása) egyszerűen ez volt rá a szavuk.
2021. jún. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 molnarmarcell21 ***** válasza:
87%
Önmagában nem degradáló, ezért nem sértő, de lehet olyan kontextus, amikor igen, lásd a román focibíró esetét.
2021. jún. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ó, hülyeség ez az egész, hogy nem lehet bármit kimondani, ami mellesleg még szép is. Van néger csók és az egy édesség, van olasz-néger fagyi, azt is sokan ismerik. Van Negró cukorka és cigánykerék, cigánypecsenye - ezekhez mit szól a feleséged?


Kiváncsi vagyok a válaszára, írd majd ide! :)

2021. jún. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem.Ami talán sértő lehet számukra az a nigger.

(De a helyedben már csak azért sem hívnám színes bőrűnek őket.Akkor már inkább szerecsen.)

2021. jún. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Érzékeny asszonykád miatt hívd őket négernek, abban semmi sértő nem lehet, mert még a a rasszbesorolásuk is negroid.

[link]

2021. jún. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
46%
A cigányt se lehet cigánynak hívni, mert megsértődik, a néger az meg fekete. De ő hívhatja magát niggernek is, de ha te mondod rá az sértő. Fene ebbe a nagy "píszí" világba. Hogy kéne őket hívni? Étcsokoládé színű ember? Persze elfogadott, hogy mindenki ember, meg kifordítva mindenki rózsaszín, de valami megkülönböztető jelző csak kéne. Amíg nem alacsonyabbrendű lényként hivatkozok rájuk, akkor nem men mindegy?
2021. jún. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
29%
Afróamerikainak kell őket hívni. Amúgy ja, a 9-essel értek egyet. A cigányt sem cigánynak, sem romának nem szabad már hívni. De mégsem hívhatod magyarnak, ahogy a fekete sem fehér!
2021. jún. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!