Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Bántó ha azt mondom feketék ?

Bántó ha azt mondom feketék ?

Figyelt kérdés

Strandon voltunk. Erre mondom hogy megfigyeltem, hogy ezeknek a fekete fiatal fiuknak (6-10 évesek) milyen érdekes, hogy ilyen sportos, szálkás testfelépítésük van. Megfigyeltem valamit 15böl 10 gyereken és levontam egy szemmel láthato következtetést.

Feleségem szerint nem mondhatom hogy fekete mert bántó. Én a fekete kifejezést nem találom rasszistának vagy diszkriminativnak. Szerinte a szinesbörü a megfelelö kifejezés rályuk. Szerintem meg a szinesbörü az mindenki aki nem feher (latinok, mongolok, feketek, romák) csakhogy én a feketékre gondoltam jelen esetben.


2021. jún. 30. 08:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Nemcsak Amerikában vannak feketék.


A fekete nem rossz szó. Ha már konkrétan lefordítjuk, akkor a fekete (black) klasszisokkal semlegesebb, mint a színes (colored).

2021. jún. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
90%

#10

Ne beszélj már zöldségeket, ...hogy már a színeknél maradjunk!

Már hogy lenne egy zambiai néger afroamerikai?

Afroamerikaiak az Amerikában SZÜLETETT négerek, még a betelepülők sem.

2021. jún. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer volt itt egy srí lankai csapat, na ők aztán tényleg elég feketék voltak, de nem afrikai vonásaik voltak,de ki tudja.
2021. jún. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
47%
Fekete teljesen elfogadott Magyarországon. Klasszisokkal jobb mint a néger.
2021. jún. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!