Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 2021ben miért lett ilyen...

2021ben miért lett ilyen divat mindenre azt mondani, hogy "ez csak az én velémenyem"?

Figyelt kérdés

Ne is menjünk abba bele, mikor a hülye nem tudja a különbséget a gyűlöletbeszéd és vélemény közt, hisz számára az "ütném, rugdosnám míg levegőt vesz" csak vélemény és ha törlik akkor szólásszabadságtól van megfogsztva.

Most az érdekel, hogyha valamire tudományos magyarázatok vannak valid forrásból, azt is annyival cáfolja meg mindenki, hogy de neki erről más a véleménye és kész. Ez normális? Mindent lehet ezzel hárítani?


2021. jún. 30. 15:12
 1/8 Katona Dius ***** válasza:
100%
Igazából igen. Hogy ki mit hisz, az mindenkinek a magánügye. És ezt hangoztathatja is. Hogy igaza van-e az már messze menőkig más téma.
2021. jún. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem. Ez a hülyéknél szokás és náluk működik.
2021. jún. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ezek az emberek nem látnak bele a tudományos életbe, és ilyenkor jönnek azzal hogy "prof. Dr. Abdul Mohamed világhírű bioretinológus tanulmánya szerint viszont xy, tehát a tudósok közül se ért egyet mindenki a teóriáddal", és nem látnak bele hogy az említett prof. valami 60 éve diplomázott, azóta meg pl. megbomlott az elméje és a tudományos társadalom már nem is veszi komolyan. Vagy hogy eleve a tudományban szoktak lenni egymásnak ellentmondó elméletek, és elfelejtik, hogy a konszenzus azért már kicsit többet számíthat, mint az általuk kiemelt "meg nem értett tudós".
2021. jún. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%

"Most az érdekel, hogyha valamire tudományos magyarázatok vannak valid forrásból,"

És az összes létező szakember ebben a tudományban egyetért azzal az állítással? Hisz hiába ír egy-két szakember egy bizonyos témában tudományos dolgot, tudományos helyen, attól még nem biztos, hogy valóban igaz és helytálló.

Vegyük pl. a jelenlegi helyzetet: egyes szakemberek szerint teljesen rendben vannak az oltások, más szakemberek szerint meg nem. Akkor most melyik tábornak hiszel? Mind a két oldalon szaktudásilag hiteles emberek vannak.


Egyébként pedig ebben az országban diktatúra van, nincs szabad szólás és sajtószabadság, és ez csak az én véleményem. :D De természetesen a gyakorlat is engem igazol, hiába az államformánk köztársaság, meg hangoztatják az egyenlőséget.

2021. jún. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4 nem fogok sem politizálni, sem az oltás témába beleszólni.

Én az egyértelműbb dolgokra gondoltam elsősorban, minthogy valaki megkérdőjelezi hogy a Föld milyen formájú, mert hát az a véleménye, hogy...

Vagy az ég nem is kék. De ha már oltás: Bill Gates megakar mindenkit ölni, hogy az utolsó 1% maradjon, akik a gazdag réteget fogják szolgálni. A titkos társaság gyerekeket erőszakol, hogy fiatalságot szerezzenek belőlük és tovább éljenek.. Ezek mind konteós baromságok amik Istenhátamögötti Marikától hangoznak és terjed. Mert nekik van véleményük és szerintük ez így van. Csak nem büntetik ezt annyira, amennyire kéne.

2021. jún. 30. 16:43
 6/8 anonim ***** válasza:
Figyelnünk kell a GDPR-re, az ön-, és személyiségi jogokra, mert bizony perlekedés lehet a vége egy jó összegű kártérítésért.
2021. jún. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én 1998 óra ezt mondom, szóval nálam ez nem újdonság.
2021. jún. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért, mert azt hiszi, ezzel az olcsó kifogással megúszhatja azt, hogy cenzúrázzák az uszítást, amit nyomat. A másik kedvencem, ami Amerikában terjed, amikor mindenkiről pletykálnak elég súlyos dolgokat, elég berakni a dumádba azt, hogy "állítólag", és már nem vonhatnak jogilag felelősségre rágalmazásért :(.

Nem gondolom, hogy minden véleményt cenzúrázni kellene, de az alap nélküli rágalmazást (főleg olyan személyek részéről, akik nem érintettek az ügyben és nincs elég bizonyítékuk sem) és az uszítást sztem kell is cenzúrázni... mert ha szólásszabadság jelszóval nem cenzúrázunk dolgokat, lassanként olyan szövegek is vígan fennmaradhatnak a neten, hogy hogy a legélvezetesebb kisgyerekkel dugni... valahol meg kell húzni egy határt.

2021. júl. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!