Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért szokták azt mondani,...

Miért szokták azt mondani, hogy "Ha csak negatív véleményed van, húzz innen! "?

Figyelt kérdés
Pl. Youtube videóknál. De ha valakinek valamiről (előadó, előadás, film, sorozat, könyv, koncert) nem pozitív véleménye van, már sz.r ember. Miért baj az, ha valamit nem találok jónak, és elmondom, hogy miért nem? Vagy aki tényleg nem tud csupa szépet és jót mondani mindenre, tényleg hallgasson inkább?
2017. márc. 19. 11:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Szimplan senki sem kerdezett. Ha valaki megmutat neked egy zenet es megkerdezi, hogy tetszik-e, akkor kulturaltan elmondhatod, hogy neked nem jon be.


De annak semmi ertelme, hogy random videokhoz odamesz fikazni. Neked nem tetszik, masnak meg igen.


Ez a szep a muveszetben, hogy tok relativ, valakinek az egyik tetszik, a valakinek a masik.

2017. márc. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mert sokan nem tudják normálisan megfogalmazni a véleményüket.

A "sz@r vagy" és társai nem kritika.. Ha már negatív véleményed van, akkor azt fogalmazd meg normálisan, fejtsd ki hogy mi nem tetszik.

2017. márc. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1, mert nem kulturált formában közlik, tényekkel alátámasztva.

2, mert a negatív vélemény még soha senkit nem vitt előre.

2017. márc. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én személy szerint nem értek egyet ezzel a mentalitással. Aki a negatív véleményét nem kulturáltan és/vagy odaillően fogalmazza meg azt figyelmen kívül hagyom. De hogyha mindenkinek csak a pozitív véleményét hallgatjuk meg akkor nem haladunk előre és bemosunk egy hatalmasat a szólásszabadságnak. Én is sokat kapok negatív véleményt neten is és élőben is. De nem vagyok ultra érzékeny kisgyerek vagy gender szakos egyetemista hogy egy védett rózsaszín térben éljem le az életem.

Természetesen akinek annyi a véleménye hogy "szar vagy" az tényleg nem ad hozzá a beszélgetéshez, és gyengébb lelkű emberek zokon is vehetik. De szerintem egyfelől az ilyen hozzászólók ennyit is érnek, nem kell foglalkozni velük. Másfelől aki ennyire nem bírja a kritikát az ne vállaljon bármilyen közszereplést.

A felnőtté válásnak az is egy része hogy megtanulja az ember hogy nem fog mindig mindenki vele egyet érteni, és hogy rájön hogy rengeteg bunkó ember van a világon akik bármiért képesek betámadni. Az is a felnőtté válás része hogy megtanuljuk ezeket kezelni. De sok embernek ez kimarad, és ehelyett inkább nem akarnak bizonyos dolgokról tudomást venni.

De az hogy aki nem ért velem egyet meg se szólaljon szerintem nonszensz.

2017. márc. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Aki az általad említett megfogalmazásban írja a dolgot, az egyszerűen túl primitív ahhoz, hogy kezelni tudja negatív kritikát és csak egófényezésre vár.
2017. márc. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!