Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik az, hogy szinte...

Létezik az, hogy szinte teljesen lecsökkent/ megszűnt az emberek iránti empátiám?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok körülbelül 13 évesen láttam egy brutális videót neve 3 guys 1 hammer ez még nagyon nagyon megérintett, utána láttam egy másik hasonló videót ami Christchurchi mecsetek elleni támadás élő adása volt amit a bestgore.com on néztem meg de miután megtaláltam ezt az oldalt heti 1-2 alkalommal felnéztem rá csak mostanra megszűnt főként rendőrségi lövöldözéseket és közel keleti harctéri videókat néztem. Ez az empátiás dolog körülbelül fél éve van meglátok egy híreket vagy videót amiben meghal valaki vagy hasonló szörnyűség történik nem tudom bele élni magam nem érint meg. ellenben ha valami egy kisállattal történik az sokkal jobban sajnálom. Mitől lehet ez vissza fog még térni? vagy ez csak szimplán a kamasz korral jár?

2021. jún. 30. 20:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Amíg nem tapasztalod a valóéletben, ezt így nem lehet kijelenteni, hogy "megszűnt az empátiád az emberek felé".

Mivel a híradóban már szinte csak ilyen híreket lehet hallani, engem sem szoktak nagyon megérinteni.

2021. jún. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hogy értve hogy nem tapasztalom a való életbe? mármint arra célzol hogyha látnék egy haldokló embert lehet hogy összeomlanék? meglehet ilyenre még nem volt példa csak kisebb dolgok például az egyik osztálytársam apukája meghalt vagy valamelyik tanár nagyon beteg lett mindenki jobbulást kívánt szomorú tekintettel, persze én is csak éppen nem érdekelt nem viselt meg, lehet a többi embert se ? csak ők is megjátsszák?
2021. jún. 30. 20:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem, dehogyis erre céloztam.

Ha mondjuk kiderülne az egyik rokonodról, hogy bántalmazza a párja, akkor sem reagálnál semmit?

Vagy mondjuk, hogyha meglátnál egy szegény családot, ahol kisgyerekek is vannak, hogy éheznek az utcán?

2021. jún. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Érdekes felvetés ezek megérintenének szerintem
2021. jún. 30. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!