Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az a HDD hibája lehet, hogy...

Az a HDD hibája lehet, hogy olykor teljesen balassul a gépem, lecsökken az FPS és laggol szinte minden?

Figyelt kérdés

A rendszerről röviden: i3-4150, 8gb RAM, gtx660, W10 EZRX

OP: win10 enterprise 64bit


A RAM nem azonos típus, de ugyanaz a gyártó(Kingston) és ugyanazok a paraméterek. DUAL Channel-ben működik.


Megfigyeltem, ha reggel bekapcsolom akkor este fele már nagyon gyakran előfordul ez a szaggatás, legyen az játék vagy youtube videó, kezelhetetlen lesz és újraindítás segít csak. Néha indokolatlanul felugrik 100%-ra a lemezkihasználtság.


Azért gyanakszom a lemezre mert, ha reggel elindítom mondjuk a Track Mania nevű játékot, ami játék közben is tölt, akkor nincs semmi gond, viszont ha este játszok, akkor már brutálisan laggol, miközben tölt le dolgokat. Konkrétan a hang is lefagy (biztos hallottatok már ilyet).


Már kikapcsoltam ilyen-olyan szolgáltatást, mert korábban utánajártam, de mégis csak megmaradt a probléma.


Vírusírtóm: Bitdefender Total Security 2016


Hard Disk Sentinel szerint: 100% kondíció, átlag hő.: 29C


Mit gondoltok?



2016. jún. 6. 20:11
 1/10 A kérdező kommentje:
WD10 EZRX*
2016. jún. 6. 20:18
 2/10 anonim ***** válasza:

ha teljesen belassul a gép, akkor a proci teljesítménye esik drasztikusan, ezt a legtöbb esetben a túl magas hőmérséklet okozza.

Érdemes lenne hőfokot nézni msi afterburnerrel, illetve ha van rá keret akkor 4-5 ezerért egy jobb fajta hűtőt venni rá (cooler master TX evo, vagy deepcool gammaxx 300), esetleg valami hűtőpasztát is (pl mx2).

2016. jún. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a neteddel (annak a sebességével) van gond?
2016. jún. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A procival nem volt gond eddig. Nem igazán lassulásról van szó, hanem akadásról. Nem folyamatos, hanem csak abban a pillanatban, időben amikor a merevlemezre írás történik (mint írtam játék letölt pár dolgot mikozben játszok), vagy ugyan ilyen a youtube esete, megy a lejátszás és lassú, meg megakad, mivel közben puffereli az anyagot.
2016. jún. 6. 20:53
 5/10 A kérdező kommentje:
Netem UPC, 240Mb/s (kb 30MB/s). Net is kizárva.
2016. jún. 6. 20:54
 6/10 A kérdező kommentje:

Egyébként fél hónapja raktam újra az egész rendszert. És azelőtt is volt ilyen probléma.


Infós vagyok egyébként, de komolyan nem értem hogy miért csinálja ezt.

2016. jún. 6. 20:58
 7/10 A kérdező kommentje:

Az okozhat gondot, ha másik merevlemez is csatlakoztatva van?


Azt egy laptopból vettem ki (2,5") SATA2-es, amin a windows van az SATA 3-as

2016. jún. 6. 21:09
 8/10 anonim ***** válasza:

sata2 és sata3 egymás mellett nem jó választás.

Nézd meg, lehet kikapcsol a sata2-es ha nem használod, majd fel kell pörögnie ha arra megy az infó.

2016. jún. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hogy érted, hogy kikapcsol? Leválasztja a HDD-t a gép?

Csak torrentezésre van bent.


Mindegy majd valahogy elleszek vele...ha valakinek még lesz ötlete azt kérem ossza meg velem.

2016. jún. 6. 21:44
 10/10 MGéza ***** válasza:
Windows energia gazdálkodásnál nézheted meg. Állítsd a merevlemezek kikapcsolását "soha" állapotra, ha az a gond, akkor ez megoldja.
2016. jún. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!