Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit éreztek pontosan, mikor...

Mit éreztek pontosan, mikor valami rossz történik valaki mással?

Figyelt kérdés
Például ha látod a híradóban, hogy egy 3 gyerekes anyukát megkéseltek, vagy ha egy ismerősöd (akihez nem állsz olyan közel, pl. régi tanár, szomszéd, stb.) mondjuk rákos lesz, esetleg meg is hal?

2021. jún. 30. 21:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
58%

Nem leszek népszerű, de én örömöt. Mostanában kezdtem csak észrevenni magamon, hogy bármilyen rossz történik mondjuk egy ismerőssel akkor is akaratlanul is mosolygok, jó érzés. Nehéz magam visszafogni, mert tudom, hogy ez helytelen.


Gondolom onnan fakad, hogy gyűlölöm magát az emberi természetet és ezzel együtt az emberek 99%-tól is undorodok, szóval ja.

2021. jún. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Értékelem az őszinteséget, köszönöm. Bizonyos esetekben én is érzek hasonlóan. De legtöbbször csak szimplán nem érdekel.

Mostanában azon kaptam magam, hogy fogalmam sincs, milyen együttérezni valakivel - ezért tettem fel a kérdést.

2021. jún. 30. 21:49
 3/14 Metionin ***** válasza:
74%
Örülök, hogy nem velem történt. Ha kedvelem az illetőt, akkor sajnálatot, egyéb esetben semmit csak hogy hú de jó hogy ez nem az én problémám.
2021. jún. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ kiről van szó.

Ha az egyik szerettemről, akkor nagy szomorúságot, kétségbeesést stb...

A híradóban vannak esetek amit néha meg is könnyezek, pl egyik nap bemutattak 3 apukát akik magukra maradtak a gyerekekkel, mert az anyuka meghalt. Nagyon rossz érzés fogott el, és megkönnyeztem.

Ha cibbányok öldöklik egymást akkor csak annyi, hogy: úgy kell nekik.

2021. jún. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha a híradóban hallok random emberekről akkor többnyire nem érzek semmit. Nem tudok hozzájuk érzelmileg kapcsolódni, mivel nekem ők csak statisztika, nem tudom milyen emberek voltak, stb. Nagyon ritkán kikészülök egy-egy híradós hírtől, ha tudok kapcsolódni. Pl pár hónapja mikor egy általános iskolás lány halt meg autóbalesetben, őt megkönnyeztem. Azért, mert épp a nyusziját vitte orvoshoz a családjával, én meg imádom az állatokat, és úgy vagyok vele hogy aki szintén állatbarát az csakis jó ember lehet és érte nagy kár.

Ha ismerőssel történik valami, akkor sajnálatot érzek.

Bár ismerős esetében is volt már olyan hogy nem éreztem semmit a halálhíre miatt, mert ő nagyon utált ok nélkül. Én gyerek voltam ő pedig felnőtt, és egyszer csak megtépett mikor összefutottunk egy lépcsőházban. Soha nem mondta el hogy mi a baja velem. Ezek után őt nem tudtam sajnálni egyáltalán.

2021. jún. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajna tehetetlenséget, és rezignáltságot ma már.
2021. jún. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

1# vagyok. én se érzek együttérzést. Elég elolvasni egy facebook komment szekciót, undorító. A legtöbb embert csak a következmények fognak vissza attól, hogy bántsanak másokat. Nézz meg egy facebook kommentszekciót, tele van undorítóbbnál undorítóbb beszólásokkal. Menj végig az utcán, az emberek 90% lelök szinte a járdáról. Állj be egy hosszabb sorba a pénztárnál, biztos lesz valaki aki befog szólni a pénztárosnak türelmetlenségébe. De felhozhatnám a személyes sérelmeimet is. Amíg nem álltam ki magamért addig a legtöbb ember kihasznált, megalázott vagy terrorizált (suliba végig). Azt senki se gondolta végig, hogy nekem az életem mennyire parkolópályára kerül emiatt. De amikor valakit az öngyilkosságba kergetnek pusztán "fusztráltságból"?


Komolyan, ilyen lényekkel "emberekkel" kéne együttéreznem, vagy sajnálnom őket? Irritál már a közelségük is. Kevés ember van akit tényleg kedvelek, őket biztos sajnálnám.

2021. jún. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
56%
Húú azért van itt néhány szociopata...
2021. jún. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát persze. Aki sajnálja az egyik embert a másikat meg simán kihasználja vagy eltapossa az nem szocipata, de aki objektíven látja az emberi természetet az már az. Teszem hozzá, hogy én ügyelek arra, hogy ne bántsak meg mást, ne legyek lekezelő senkivel és nem szekálok senkit, de tuti szocipata vagyok... :D
2021. jún. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
72%
9, " hogy bármilyen rossz történik mondjuk egy ismerőssel akkor is akaratlanul is mosolygok, jó érzés." Akárhogy is magyarázod, ez kőkemény szociopátia....
2021. jún. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!