Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kötelezik ennyire?

Miért kötelezik ennyire?

Figyelt kérdés

Egy rokonom vásárlási ügyeit segítek intézni. Bár ne kért volna meg, mert így látom, mennyire feleslegesen költ egy csomó pénzt.

Például havi szinten (tehát minden hónapban) 20-40 ezer forintokat csak ruhára. Megtetsző, de aztán sosem használt dolgokra. Raktároz, felhalmoz háztartásbeli dolgokat, ételt - hónapokra elegendőt (nem a covid óta). Irreálisan drága dolgokat vesz.

Nem gazdag, de megteheti. Nem érzek irigységet, de engem a pénz megbecsülésére neveltek és az ilyen kötelezést butaságnak tartom.

Írhatjátok, minek szólok bele,.. Nem, nem szólok bele, csak valaki légyszi magyarázza már el ennek a mentalitasnak a miértjét.



2021. júl. 1. 01:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez a problémám, mondjuk én próbálom jobban visszafogni magam. Szerintem nálam azért lehet, mert gyerekkoromban nagyon szegények voltunk, és most, hogy van saját kerestem, úgy érzem, végre olyan dolgokra költhetem a pénzem, amikre akarom, olyan dolgokat is megvehetek, amiket régen luxuscikknek gondoltam (holott amúgy nem azok).
2021. júl. 1. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez sokszor mentális problémák miatt alakul ki. Nem kényszerzubbonyos állapotokról van szó, de akár depresszió, akár gyűjtögető habitus (az USÁ-ban már elfogadták, hogy a “hoarding” egy mentális zavar), vagy ADHD, korábbi trauma, és még lehetne sorolni, mi minden állhat mögötte.


Ilyen embereknek csak nagyon tapintatosan, és nagy fokú megértéssel szabad próbálni segíteni, ha ilyesmit tervezel. Egyébként diszkréten küldhetsz neki pár kiszámolós cikket, valami jó körítéssel, pl. milyen sok pénzt tudsz félretenni xy tervedhez, mióta az adott cikk tanácsait megfogadtad.


[link]


Én néhány éve felismertem tudatosabban a problémát, és leiratkoztam a nyomulósabb boltok hírleveléről, és reklámújságokat is csak ritkán nézek már. Ettől függetlenül a már meglévő dolgoktól nem, illetve egy kis részüktől csak nagy, pszichikai, s már-már fizikai nyomás kíséretében tudok megválni, és állandó mentális stressz, hogy tudom, hogy szanálni kellene sok mindent, de amikor rászánom magam, teljesen kimerülök csak a látványtól és a gondolattól, hogy bármit is ki kellene dobnom, vagy tovább adnom, és gyakorlatilag semmit nem haladok ezzel.

2021. júl. 1. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Instant boldogsag, amig megveszi.
2021. júl. 1. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Elgondolkodtató... 😶 Az lehet, hogy a rokonomnak is hiányérzete van és pótol. (egyedül él, bár rokonok vannak, párról nem tudunk, extrém módon nagy az ismeretségi /baráti köre, folyton jön - megy. Tinédzser korában meghalt az anyja, testvérei közül ő a legidősebb, családban főnökösködik.)


Néha ő is mondja, hogy elszállt, akkor költ "csak" 20 ezret ruhára - bár feltételezem, akkor meg másra többet.

2021. júl. 1. 15:02
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok. Egyszerűen jó érzés vásárolni.
2022. szept. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vannak emberek, akiknek égeti a zsebét a pénz. Minél előbb meg kell válni tőle.
2022. szept. 3. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!