Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokszor azért gondoljuk, hogy...

Sokszor azért gondoljuk, hogy mások élete jobb, mint a miénk, mert összehasonlítjuk az ő életük legjobb pillanatait, a mi átlagos pillanatainkkal?

Figyelt kérdés
2021. júl. 2. 17:00
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Én akkor gondolom, amikor azt látom, hogy valakinek nagyon kényelmes munkája, jó fizetése, sok szabadideje van.
2021. júl. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább azért, mert a saját problémáinkat sokszor nagyobbnak tekintjük a többiekénél, jelentősebbnek.

És csak a saját szűrőnkön keresztül értékelünk. Van bennünk egy rangsor a problémákat illetően. Pl valaki súlyos beteg, és én azt mondom, ne rinyáljon, mert az én szememben pl rosszabb, ha egy családtag a súlyos beteg. Vagy én is az vagyok és korlátoltságomban azt gondolom, mindenki ugyanúgy küzd meg ezzel. Ha én bírom, más is ugyanúgy.

2021. júl. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos régen nagyon nagy szokásom volt mások életét összehasonlítgatni a sajátommal, de úgy, hogy mindig rosszabbul éreztem magam utána. Próbálok róla teljesen leszokni, de nem a legegyszerűbb.


Azért is gondoljuk, hogy az övé jobb, mert csak egy kicsi kis részletét látjuk a másik életének. Valamint elég sokszor az a kis szelet az ő legjobb pillanatai közt lehet, míg mi egy teljesen átlagos pillanatunkat vetjük össze az övével. Teljesen meglehet, hogy alapból amúgy (sokkal) rosszabb (bár ez erősen relatív) élete van az illetőnek, csak kívülről tűnik csillogónak.

Bármi lehet. Annak is van esélye, hogy egy olyan problémával küzd nem nyíltan, ami engem az első pillanatban bedarálna. Többek közt ezért sem szabad mások felett ítélkezni, sosem tudod ők min mennek keresztül.

2021. júl. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem benne van ez is amit a kérdező mond.


Például nekem is mondták már, hogy de jó dolgom van, de jó életem van, mennyire ráérek. Csak mert meglátom a kis dolgokat a világban és heti 1-2 napot elmegyek és azzal töltök amit én szeretnék.


Ez alatt nem drága programokat értek. Ingyenes múzeumok, kirándulások, túrázás. Minden hétvégén kiugrom valahova túrázni, ha más nem a Budai hegységbe.


Ezzel már az jön le mindenkinek, hogy de jó életem van. Közben a hét 5 napján csak húzom az igát.

2021. júl. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, sokszor ez van, pedig lényegében tök ugyanolyan mindenkié: ugyanúgy eszik-iszik-xarik-pisil-bótba jár-dógozni jár mindenki, csak van, aki nagyon nagy hévvel éli az életét, van, akinek meg nyűg.

Ez a különbség, semmi más.

https://www.youtube.com/watch?v=OfxznTL8LhE

2021. júl. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!