Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan a pénztelenségre, nulla...

Sokan a pénztelenségre, nulla jövőképre miért szülnek gyereket?

Figyelt kérdés

Szerintem ebben az országban a gyerekkel rendelkezők minimum fele alkalmatlan egy gyerek felnevelésére.


Mind anyagilag, mind mentálisan. Intelligenciáról nem beszélve.


Aki egy gyereknek nem tud mindent megadni, jó körülmények közt nevelni, minőségi ételeket, ruhákat, taníttatni az milyen megfontolásból akar gyereket?


Miért kell egy gyereknek a nélkülözést, a problémát látni? Mit tesz ez hozzá az életéhez? Semmit, csak megkeseríti.



2021. júl. 3. 15:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Mert ezt a mintat lattak mar a szuleiktol is, ahogy ok is a sajat szuleiktol, generaciokra visszamenoleg. Ez a termeszetes, mindenki igy csinalja a kornyezeteben is, penze es motivacioja nincs kitorni, igy marad ez.

Vagy a masik veglet, hogy nincs penze (vagy lenne, de masra kolti) gumira, egyeb eszkozokre, es mivel naprol napra el, ezert nem gondol bele abba, hogy mi lesz majd holnap vagy 9 honap mulva, amikor megerkezik a gyerek.

2021. júl. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sok az ilyen.Azért szülnek talán mert azt hiszik akkor jobb lesz minden vagy mert már a koruk miatt vagy mert a társadalom nyomása miatt úgymond vagy mert kell a családi pótlék vagy csok és még számtalan oka lehet amit lehetne sorolni bőven
2021. júl. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
58%
C C C
2021. júl. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
75%
I I I
2021. júl. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Mert a zállam úgyis segít...
2021. júl. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Senior Séf ***** válasza:
23%

Na, itt álljunk meg egy polgári szóra, gyerekek! Baromira el lett ba5zva ez az egész világ, amikor mindenkivel elhitették, hogy gyereket akkor szabad szülni, ha mindent meg tudsz neki adni. Ez egy akkora maszlag, mint szódás a lovát! Kezdjük ott, hogy egy gyereknek SOHA nem tudsz mindent megadni. Evolúciós öröksége az állandó elégedetlenség. Erre valamikor szüksége volt a túléléshez, és a pár ezer év nem volt elég, hogy ez kitörlődjön. Folytassuk ott, hogy minél többet adsz meg neki gyerekként, annál boldogtalanabb felnőtt lesz. A boldogság ugyanis nem más, mint a boldogság keresése közben megtett út. A változás, a FEJLŐDÉS. Egy szegénysorból jött gyereknek jószerivel egész életében lesz HOVA fejlődni, mire beszerzi a lakást, valamint azt a rengeteg apróságot, ami egy háztartásban szükséges. Aki segge alá kap mindent, az hova fejlődik? Én a kivágott orrú tornacipőmből tudtam hova fejlődni. Az én csemetéim a szekrény alján heverő 3 pár megunt Adidasból nehezebben. Igen, én is elqúrtam. Én is erőn felül megadtam mindent, é ezzel igencsak magasra tettem a lécet nekik. Emlékszem, milyen öröm volt, amikor az albérletbe megvettük az első vasalót, az első kenyérpirítót, stb. Ezek filléres vackok, de nekünk egy világot jelentett a megszerzésük. És évtizedeken keresztül ilyen (látszólag) apró örömök kísérték az utunkat. A nagyobbik fiam ennyi idősen azon agonizált, hogyan tudná a tőlem kapott Focust Mustangra cserélni. És messze nem boldog! Kiegyensúlyozott párkapcsolatban élnek a párjával, de eszükben sincs gyereket csinálni. Még ez kell, még az kell, még toronyóra aranylánccal, aztán meg azt veszik lszre, hogy már kiöregedtek belőle.

Az ember minden életkorának megvannak a "kötelező" körei. Gyerekként játszani kell, kamaszként lázadni, hülyeségeket csinálni, és begyűjteni az érte járó pofonokat. Fiatal felnőttként egzisztenciát, családot építeni, és gondoskodni az utódlásról. Hatvan felé visszanézni, és mosolyogni a múlt sikerein, vagy baklövésein. Ha bármelyik kimarad, keservesen megbánja az ember.

2021. júl. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%
Mert csak ennyi eszük van. Ragozni lehet, de kb ez a lényeg
2021. júl. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert:

"Ahova isten bárányt ad, oda lehelőt is"

"A pénz nem számít, csak szeretet legyen"

"Nagyanyámék is huszan voltak testvérek a világháborúban éhinségben, mégis felnőttek"

És még sorolhatnám...

Sokan azt hiszik, hogy a gyerek egy áldás, amiből ha kimaradsz nincs teljes értékű eleted, és a pénz meg majd jön valahogy.

De nem tudják, milyen hátrányokkal jár ez a gyereknek.

- Iszonyat érzés, mikor a többiek focis kártyát, játékbabát, stb-t gyűjtögetnek, neked meg nincs rá pénzed. Kirekesztettnek érzed magad, ha az egyik arany lelkű kis társad sajnálatból ad egyet, annál pedig megalázóbb érzés nincs.

- Borzasztó, mikor egy színházról, osztálykirándulásról azért maradsz le, mert "nincs rá pénzünk".

- A "majd lesz valahogy" rózsaszín köd feloszlik, amikor kiderül hogy nem lesz sehogy. Ott áll a ket okostojás pénz nélkül. Be kéne fizetni a számlákat, elromlott a mosógép, és kéne a telefon havi törlesztőjét fizetni. De mily meglepetés, ugyanúgy nettó 400-ból kell 3-4 embert eltartani mint gyerekek előtt 2 embert, semmi nem változott, az idő nem oldotta meg, Isten nem adott legelőt a báránykákhoz. A pénz pedig sok kapcsolatot tönkretesz. Rengeteg veszekedést szül, amit végighallgatni a kicsi léleknek megsemmisítően pusztító.

+1

ÓRIÁSI tévhit, hogy akinek mindent a sęggę alá tesznek, nincs miert küzdenie, nincs hova fejlődnie. MINDENT megadnék, hogy csak a tanulásra koncentrálhassak, és ne azon kelljen aggódnom, hogy a nagyon komoly egyetem MELLETT hogyan tudok talpon maradni, és mikor jön el az a pont hogy a suli-munka mókuskerék kikészít, és haza kell költöznöm. Az hogy támogatod a gyerekedet nem luxus, hanem alap. Az, hogy mellette elfelejted megtanítani neki az alapvető emberi értékeket, es a pénztől nagyképű újgazdag ficsur lesz, már csak a te személyes kudarcod és hibád.

2021. júl. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Más eredményeket nem tudnának felmutatni, - ez is csak segítséggel megy a többségnek. Az ilyen embert nem érdekli, hogy másoktól veszik el azt, ami neki a "boldogulást" jelenti és gyakorlatilag az sem érdekli, hogy mivé lesz az, akinek életet adott, - mert nem érdekli, csak az, hogy a gyerek mögé bújva tudjon egyik napról a másikra érvényesülni. A felelősségtudat pedig nem a legnagyobb erősségük ezeknek az embereknek, - olyan mély gondolatokat, gondolkodást ne is várj az ilyen szerencsétlenektől, mint hol, milyen világban fog élni a gyereke, lesz-e megélhetési forrása, hajléktalan, kivándorló, vagy csak egy újabb éhező lesz-e belőle, - akit természetesen a társadalom nyakába fog akasztani az éppen aktuális rendszer. De az sem érdekli ezeket az embereket, hogy mennyi embernek képes emberhez méltó (!) megélhetést biztosítani az egyre szélesebb körben gépesített munkaerőpiacot felkaroló állam. Nem is akarnak, de inkább nem képesek ilyen mélységekig gondolkodni. Háborúk sincsenek már, - pontosabban olyan háborúk nincsenek, amelyek jelentősen megtizedelnék időközönként a Föld lakosságát, - tehát a túlnépesedés területén egyedül a környezeti katasztrófák azok, amelyek beleszólhatnak időlegesen a túlnépesedés kérdésébe. A lényeg, hogy fizesse a sok hülye az adókat egy olyan nyugdíjrendszerbe, amelyre egy életen át sarcolhatják és 95 %, hogy igénybe soha nem veheti majd!
2021. júl. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%
Mert ez a társadalmi elvárás. Lehet én vagyok hibbant, meg konteós, de erre a világra, ahol mindenféle Great resetet terveznek, elveszik egy influenzaszerű betegségre hivatkozva a szabadságjogokat, ahol a közoktatás átmossa az emberek agyát, ide biztosan nem terveznék 1 gyereket sem. Most komolyan, sose értettem, hogy mit keres egy gyerek a szüleitől távol, miközben semmire nem tanít az iskola. 23/F
2021. júl. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!