Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek ha túlságosan...

Mit tegyek ha túlságosan perfekcionista akarok lenni magammal kapcsolatban és stresszelek/indokolatlanul frusztrált vagyok ha ez nem sikerül?

Figyelt kérdés

Példák:


2 nyelven beszélek anyanyelvi szinten. Magyart és Németet. Németországot egyszerűen imádom, a nyelvüket,kultúrájukat mindent. Ha Magyar szót hallok,akkor kizökkenek a német gondolkodásomból és utána mindíg véletlen magyarul kezdek gondolkodni és ez folyton váltakozik. És olyankor frusztrált vagyok hogy nem élhetek két nyelven minden ember általában egy nyelven éli az életét.


Ha életmódot váltok (minden héten) akkor szigorúan megszabom magamnak a kalóriakeretet meg az étkezéseket. Múltkor 18 kalóriával átléptem a keretem és írtó stresszes lettem szintén indokolatlanul.


Én vágyódom a bulizás piálás után is mint sok teenager de közben a jegyeimre meg az iskolára is nagyon figyelni akarok hogy kitűnő maradjak. Majd jön ez a frusztráció szintén hogy mindenki vagy bulizik stb. vagy a sulira koncentrál és én nem csinálhatom a kettőt egyszerre.



Tehát folyton ilyen apró piti dolgokon stresszelek meg szorongok mert valamiért van egy ilyen késztetés a fejemben hogy muszáj olyannak lennem mint mindenki más és ha valamivel kilógok a sorból az baj, pedig tudom hogy nem így van de mégis jön az a fura stresszes szorongós érzés, mikor úgy érzem hogy tele van ezzel a fejem és muszáj valahogy kiűrítenem ezeket a dolgokat az elmémből de nem tudom hogyan. (Nagyon bolond vagyok?)



2021. júl. 6. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hétköznapi tanácsként csak annyit tudnék mondani, hogy "take it easy". Lazíts.... És próbáld tisztázni magadban a prioritásokat.


A görcsös, szabályokhoz ragaszkodással magadat zárod ketrecbe.

2021. júl. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1 Hűha köszönöm✨ Azt hittem az első válasz valami olyasmi lesz hogy elmebeteg vagyok🤣
2021. júl. 6. 14:18
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem létezik olyan kompromisszum, amikor a tanulásra is jut idő, meg a bulizásra is...
2021. júl. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Persze hogy van, és ezt énis tudom jól tudat alatt, de van egy ilyen szorongásom hogy vagy a menőkhöz vagy a jó tanulókhoz kell tartoznom
2021. júl. 6. 14:23
 5/6 anonim ***** válasza:
84%
Esetleg próbálj konzultálni egy pszichológussal, vagy coach-csal...
2021. júl. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, lassíts. Magadat nem tudod leelőzni.
2021. júl. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!