Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehetnék perfekcionista?

Hogy lehetnék perfekcionista?

Figyelt kérdés
Így se vagyok lusta, de jobban örülnék, ha szabad időmben nem cseszném el más dolgokra, hanem tanulnék, vagy valami hasznosat tennék. Viszont mindig elmegy az idő a semmire. Tudom, hogy ez nem olyan, hogy "az akarok lenni" és az leszek, hanem valaki ilyen, meg elvárások miatt csinálják..stb. Tőlem nem várja el se senki, de mégis boldogabb lennék, ha hülyeségek helyett a dolgokat hoznám rendbe, vagy nem ilyen "elmegy" munkát végeznék, mert érzem, hogy lehetne jobb is, ha több időt szánnék a dolgokra, jobban odafigyelnék. Hogy szerezzek erre motivációt? Hogy lehetnék én is olyan, aki nem áll meg addig, amíg a dolgok nem tökéletesek?

2015. okt. 10. 15:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Hanyag vagy es lusta, nem tudsz mit tenni ellene. Neha vannak pillanataid amikor beleadsz apait anyait valamibe amin epp ugykodsz, de az altalaban nem tart sokaig :)
2015. okt. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De ez nem a kérdésre a válasz.
2015. okt. 10. 15:21
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem jó annak lenni, nyilván valamilyen bizonyítási vágy az alapja az ilyen embereknek, talán a szüleik sosem voltak velük elégedettek. Egy maximalista kényszeresen teszi a dolgát, nem tudja, hol a határ a munkában, nincs magánélete még 40 évesen sem.


Tanulni ráérsz később is, majd ha benőtt a fejed lágya, és valóban tudod, mit akarsz kezdeni magaddal, addig sokkal érdemesebb minden téren tapasztalatokat szerezni és kapcsolatokat építeni. Ami meg érdekel, azzal mindenképpen foglalkozol majd, és abban jó is leszel. Ez a fontos.

2015. okt. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!