Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Maximum mekkora (hány db...

Maximum mekkora (hány db helyiértékű) számokkal vagytok képesek elvégezni az aritmetikai alapműveleteket fejben, kevesebb mint 10 másodperc alatt (amennyiben a 2 szám közül egyik sem nevezetes)?

Figyelt kérdés
Jók voltatok gyerekként matekból, használjátok a képességeteket a mindennapokban?

2021. júl. 8. 07:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

A matek tanárok betegek xD

Az ének tanár meg azon akadt ki, hogy nem tudjuk fejből az alap magyar népdalokat. Hajlik a vessző meg mit tudom én miket xD

Pedig hát ez alap. :D

Oké oké lehet hallottam már, de ki a francot érdekel? xD

2021. júl. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Baluba ***** válasza:
Ha le vannak írva papírra a számok (vagyis nem kell azzal bajlódni, hogy megjegyezzem és jegyenként előhívjam a számokat), akkor nekem 10 mp kb 10 jegyű számok összeadására és kivonására, 5 jegyű szám 2 jegyűvel osztására, 4 jegyűek szorzására elég nekem fejben.
2021. júl. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
A fejben számolás azt jelenti, hogy mindent fejben csinálsz.
2021. júl. 8. 09:13
 14/16 anonim ***** válasza:
Az, hogy látod leírva a számokat meg fejben számolás:D Nekem is szükségem van arra, hogy, lássam őket, hogy gyorsan tudjak fejben számolni nagyobb számokkal is
2021. júl. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 steven95 ***** válasza:

Előbbiekhez hozzászólva igen kevés az igazán jó pedagógiai érzékkel rendelkező tanár. Soha nem lenne szabad egy gyereket 'kicikizni' (bár nem ismerem a pontos körülményt). Sokkal személyreszabottan kellene oktatni. De amikor ott tartunk hogy csökkentik a követelményeket, hogy legyen tanár aki tanítson... hát igen.


Egyebként a matek nagyon szerethető. Elárulok egy titkot, hogy az benne a legjobb, hogy mindenkinek megvan hozzá a képessége, ilyen szempontból egyenlő mindenki a matematika tudománya előtt :) csak jó tanár kell hozzá.

2021. júl. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Azert "kicsit" fura, hogy valaki azt gondolja, hogy 4 jegyu szamot, 4 jegyu szammal osztva, 10 masodperc az lassu lenne. Meg irasban is gyorsnak szamitana. Utazas kozben szoktam neha 3 jegyu szamokat osszeszorozni fejben. Kb 3-4 perc alatt vegzek vele. Nincs ra semmi technikam, csak mechanikusan osszeszorzom, es osszeadom a reszeredmenyeket.
2021. júl. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!