Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hány olyan 5biten ábrázolható...

Hány olyan 5biten ábrázolható szám van. Mi a megfejtés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Gyakorlom a C programozást. Egy egyszerű feladat került elém, de nem vagyok benne biztos, hogy sikerült jól megoldanom. :D


A feladat: Határozzuk meg, hogy hány olyan 5biten ábrázolható (tehát ami 4 biten ábrázolható, az már nem játszik!) hexadecimális szám van, amit ha átírunk binárissá, akkor a (jobbról balra) 0. karaktere megegyezik a 2. karakterével ÉS (mindemellett) az 1. karakter megegyezik a 3. karakterrel?


Nekem elég nagy szám jött ki; 245760. Ez lenne a helyes megoldás?



2012. márc. 25. 12:48
 1/7 iostream ***** válasza:

Gondolkozz. 5 biten ÖSSZESEN hány szám ábrázolható? 2^5. Az barátok között is 32. Ez az elméleti maximum. Nem tudom, te hogy számoltad ki, amit, de biztos, hogy rossz.

Az a feltétel, hogy 4 biten is ábrázolható számok nem játszanak azt jelenti, hogy a legfelső bit mindenképp 1. Azaz maximum 16 féle szám lehet, hiszen egy bitet már rögzítettél.

Ezek után rögzítve van a 2. is, hiszen ugyanaz, mint a 0., amiről tudjuk, hogy 1, azaz már csak 3 szabad bit van.

A többi értelmezését rád bízom.

2012. márc. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

IOSTREAM nagyon benézted!

5biten ábrázolható HEXADECIMÁLIS SZÁMról van szó! Abba barátok között is belefér az 1048575. Szóval...?


Nem akarod inkább leprogramozni Amúgy köszi, hogy legalább próbálsz segíteni.

2012. márc. 25. 13:28
 3/7 anonim ***** válasza:

iostream ritkán nézi be a dolgokat, hallgass rá és nézz utána, hogy mit jelent a bit.


[link]


De kimásolom a lényeget neked:

"A bit az információ, de ugyanakkor az információt hordozó közlemény hosszának is egyik alapegysége. Jele: b (kis B betű). Lehetséges értékei: 0 (hamis), vagy 1 (igaz)."


Egy bit az ha megfeszülsz is csak 0 és 1 lehet.

2012. márc. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Bocsánat, akkor csak szimplán hülye vagyok.


Idézem szó szerint a feladatot:


" hogy hány olyan, oktálisan írva 5-jegyű szám van, amiben (2-es számrendszerbe átírva)

a 0. bit a 2.-kal és az 1. a 3.-kal megegyezik "


Valaki lenne olyan kedves, hogy leprogramozza?

2012. márc. 25. 13:54
 5/7 A kérdező kommentje:

Egyébként itt a forráskód:


int main()

{

int a=0xfffff;

int b=0x10000;

int b0=0, b1=0,b2=0,b3=0;

int c=0;


for(b=0x10000; b<=a; b++)

{ b0=b%2;


b1=b>>1;

b1=b1%2;


b2=b>>2;

b2=b2%2;


b3=b>>3;

b3=b3%2;

{ if(((b0==b2)&&(b1==b3))==1)

c+=1;

}

}


return c;

}

2012. márc. 25. 13:55
 6/7 ejbenjaro ***** válasza:
Én ugyan nem konyítok a C nyelvhez, de te még mindig kevered a szezont a fazonnal. Az oktális szám az nyolcas számrendszerbeli szám, a hexadecimális meg 16-os. Tehát, próbálj odafigyelni, hogy mit kér a feladat, gondold át, értelmezd, és utána próbáld megoldani.
2012. márc. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#include <stdio.h>

int main() {

printf("%d\n",7*1024);

return 0;

}

2012. márc. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!