Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért csinálják ezt az emberek ?

Miért csinálják ezt az emberek ?

Figyelt kérdés
Egyszerűen érthetetlen számomra hogy akàrkivel beszélgetek mindig csak 1 szavas válaszokat adnak. Már nagyon kezd bosszantani a dolog. Kérdezek valamit erre az a válsz: Ahan, igen, mizu. Ezektől egyszerűen a falra mászom lassan. A másik meg hogy van aki vissza se kérdez csak én beszélek folyton😅

2021. júl. 8. 10:04
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

9-es

Az nagyon király ha te ilyen vagy csak én is pasi vagyok. De ha van kedved beszélgethetünk 😃

2021. júl. 8. 10:45
 12/17 anonim ***** válasza:
Nemtom
2021. júl. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nekem úgy tűnik, hogy olyan emberek fogsz ki, akik nem akarnak (veled?) beszélgetni, vagy nem érdekli őket a téma. Megmondani nem akarják, vagy épp nem merik és ezért ilyen válaszokat adnak, mert azt remélik, hogy akkor ennyiben is marad a dolog. Nem szeretnének bunkónak látszani, de igazából ezzel a viselkedéssel is hasonló benyomást keltenek.

Tudom, hogy rossz érzés, én is jártam már így. Kicsit bántott, de máskor nem írtam rá és így elkerültük a dolgot.

2021. júl. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Van, amire egy szóval is lehet válaszolni. Pl "Akkor holnap 6-kor?" "Aha"

Azért ismerősöd, mert ismered. Pl én minden osztálytársat visszajelöltem annak idején, meg jó azért, ha kell valami, akkor el tudod intézni, legyen az egy házi elkérése, vagy egy találkozóról való késéssel kapcsolatos értesítés. "Merre vagy? Az egész csoport rád vár"

Ennek ellenére nem biztos, hogy mindenkivel szeretnék hosszan beszélgetni. Természetesen azokkal, akik a barátaim/szimpatikusak, hosszabb választ írok, még meg is erőltetem magam, hogy vigyem tovább a beszélgetést, vicces legyen stb. De ha valaki rám ír, miközben dolgozok/filmet nézek, akkor (feltéve, hogy ő egy kevésbé szimpatikus ember számomra) legjobb esetben e tevékenység mellett beszélek vele. Így rövidebbek a válaszok, nem is rögtön érkeznek stb.

Ha nincs konkrét megbeszélnivaló "csak úgy" beszélünk, akkor lehet figyelni a válaszok hosszát és nem erőltetni, ha a másik látványosan unja.

2021. júl. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Ha nem szimpatikus akkor minek húzod az agyàt a másiknak ? Mond meg neki kerek perc hogy nem akar vele beszélgetni.
2021. júl. 8. 12:38
 16/17 anonim ***** válasza:

Mert nem annyira ellenszenves, csak olyan semleges. Nem elég szimpatikus ahhoz, hogy megerőltessem magam, nem elég szimpatikus ahhoz, hogy ha ír, azonnal abbahagyjak mindent és csak vele foglalkozzak, de annyira igen, hogy ne utálják egymást, mert pl minden nap látom és amúgy nincs vele semmi bajom.

Egyébként én meg szoktam írni, ha valaki nem szimpatikus eléggé. Vagyis csak azt, hogyha nem tekintek rá potenciális randipartnerként, annak ellenére, hogy ő valószínűleg jó,én céllal beszél velem. Nagyon ritka az az eset, ha valakinek a barátságát kell elutasítanom nyilvánvaló módon.


Lehet, hogy szimpatikus, csak épp nincs kedvem beszélni vele. Mert pl a legjobb barátnőm szakított a legjobb barátommal és mindkettőjüket egyszerre vigasztalom. Vagy bármi. Lehet, hogy épp filmet néznék inkább.

2021. júl. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Én pont az ilyenek miatt nem keresek "barátokat", ismerősöket, mert az ilyen-, és hasonló small talk-os csacsogás fölösleges:

"- Jó idő van.

- Ja."

2021. júl. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!