Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mire jó egy bölcsész diploma?

Mire jó egy bölcsész diploma?

Figyelt kérdés

2021. júl. 10. 16:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
7%
Igazolni a bölcsészetedet.
2021. júl. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
Pl, hogy az iskolákban legyenek tanárok
2021. júl. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
36%
Éhenhalni, miközben a gyári sori munkás egyszerű Józsik a máglyára vetnek amiatt, hogy nem lapos a Föld szerintem.
2021. júl. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
23%

Az utolsónak ment a piros. Mert nemcsak hülyék dolgoznak gyárban.

Utálom az ilyen s.ggf.jeket.


A kérdésre válaszolva pedig, inkább legyen valaki kiváló bölcsész, mint kettessel, hármassal végzett mérnök. Nem mindenki reál beállítottságú.

2021. júl. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
36%
Arra h netto 150ert elmenjel tanarnak egy olyan helyre, ahol a 6 altalonst vegzett cigo takarito is tobbet keres.
2021. júl. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
26%

5 év plusz gondtalan fiatalkor, érdekes olvasmányok, érdekes tanárok, érdekes előadások, érdekes rendezvények.

Inkább az a kérdés a társadalomnak mihaszna belőle ha a bölcsész nem fordítja a közösség javára a megszerzett tudást.

2021. júl. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
21%

4es nem kötelező mindenkinek egyetemre/főiskolára menni.


A bölcsész szakok 90%-a semmit se érő.


Valaki felhozta példának a tanárokat. Nézzétek meg a mostani felhozatalt. A tanárok 80%-a azért lett tanár mert nem vették fel máshova, így nem is tudja szívvel végezni a hivatását. Az a maradék 20% akinek ez a vágya, na, belőlük lesznek a jó tanárok, de sajnos kevesen vannak.

2021. júl. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
72%

Hiába pontozod le a többieket igazuk van, nem lehet kb semmit se csinálni a szakkal. Max de nagyon max ha van egy nagyon jo terved de amugyis.

Értem hogy kb ez a legérdekesebb szak egyetemen de nem kapsz vele munkát. Ha filozófiát akarsz csinálni, csináld magadban nem kell tanár meg stb. Építsd fel a saját tantervedet,mit akarsz tanulni.

4 év(vagy nemtom hány éves a képzés) alatt k*rva sok értelmetlen és haszontalan cuccról fogsz tanulni úgy hogy a filozófia leghasznosabb tárgy hogy saját gondolkozásodat fejleszd.

Olyan szakot tanulj ami praktikus, eltudsz vele helyezkedni aztán jön az érdekeltség.

2021. júl. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
7-es: és ha nem lennének tanárok, akkor mi történne? Erre gondoltál már? Mert egy rossz tanár még mindig tanít valamit, a nem létezök azonban semmit, azaz felnöne egy analfabéta nemzedék
2021. júl. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
98%

Én imádom, hogy könyvtáros lettem és nem szégyenlem a végzettségem. Nem kell mindig leszólni a bölcsész diplomát. Arra azért kíváncsi lennék, hogy akik leszólják melyik egyetem mely szakán szereztek diplomát, esetleg mester diplomát.

A tanárok pedig nagyon értékes munkát végeznek, csak sokan nem becsülik meg őket.

2021. júl. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!