Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szeretünk valakit és...

Miért szeretünk valakit és miért hiányzik valaki annyira nekünk, aki nem érdemli meg, hogy így érezzünk iránta?

Figyelt kérdés
Véget ért nagyjából egy hónapja az 5 éves kapcsolatom, azzal a személlyel akiről azt hittem életem szerelme lesz, és már a lanykerest terveztem, szó szerint mindent hátra hagytam azért, hogy vele lehessek (család, barátok, szulovaros, ország) és mégis eldobott, mint egy rongyot. Most teljesen magam alatt vagyok, néha azt hiszem jobb, aztán belémhasít az érzés, hogy nincs visszaút és minden annyira fájdalmas. És tudom hülye vagyok, de annyira szeretem, hogy képes lennék visszafogadni és dolgozni vele együtt a kapcsolaton, hogy jobb legyen. Miért tudom ennyire szeretni annak ellenére, hogy úgy érzem teljesen magamra hagyott?

2021. júl. 10. 23:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert sokáig voltál vele és most fáj, de majd jobb lesz
2021. júl. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
5 évig lelkitársak voltunk és egy pillanat alatt már csak egy emlék az egész. Egy pillanat alatt eltűntünk egymás életéből. És olyan jó lenne, ha én is olyan lazán tudnám kezelni a szakítást, mint ő...
2021. júl. 10. 23:26
 3/8 anonim ***** válasza:

Miért nem érdemli meg?


Lehet az ő szerepe eddig tartott az életedben.

Tényleg akarnád, hogy veled legyen, ha már nem szeret? Miért szeretett ki belőled?

2021. júl. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél magad alatt, megértünk téged. Fáj, de majd elmúlik. Nem azt mondom, hogy lődd be magad, a tűig nem kell eljutni. Mérgező. Inkább panaszkodd ki magad ismerősöknek, vagy nekünk. :) Festhetsz is képet, írhatsz verset a fájdalmadról, ha őgy érzed, az is segít.
2021. júl. 11. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm 4-es!


Egyszerűen az fáj, hogy átbeszéltük a lehetséges okokat, amik idáig vezethettek és a legtöbb kapcsán egyet értett. De szinte mindegyik ok a jelenlegi, rajtunk kívül álló körülmények következménye, amelyek a következő fél évben megváltoztak volna nagyjából, ezért úgy éreztem volna helyesnek, ha nem is működött volna úgy sem, de legalább megpróbáljuk, hátha újra fel tudjuk éleszteni a lángot.


Így viszont úgy érzem, hogy a nehézségek idején ott voltunk egymásnak és támogattuk egymást, de mikor végre örülhettünk volna is egymásnak és kicsit élhettünk volna, akkor kilép az életemből és így az egésznek van egy olyan érzete, hogy befejezetlen az ügyünk egymással.

2021. júl. 11. 09:14
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is egy hasonló szakításon mentem keresztül, úgyhogy megértem, hogy mennyire fáj, ha a másik fél számára nem annyira fontos a köztetek lévő kapocs, hogy hajlandó legyen még egy kicsit várni, hogy rendeződjenek a dolgok. Pár hónap múlva ő már egy teljesen új életet kezdett, én pedig magamra maradtam. Ki is javítottam azokat a dolgokat, amelyek problémásak voltak az életemben, de már nem számít.

Milyen okok vezettek nálatok ide egyébként?

2021. júl. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szerintem az is döntő tényező volt, hogy 3 évig tavkapcsolatban voltunk. Mikor közelebb is költöztem, akkor sem tudtunk elég minőségi időt egymással tölteni, egyfelől a Covid miatt, másfelől azért mert az esetek 90%ban tanulnia kellett. Eltűnt az intimitás és egy idő után már csak baráti szeretettel tudott rám gondolni. Viszont az ajtót nyitva hagyta mondván ki tudja mit hoz az élet, ha együtt kell lennünk, akkor az élet úgy is úgy hozza, hogy együtt legyünk. Hát kösz...


Neked meg fel a fejjel. Fogd fel úgy, hogy magadért változtál, javultál és a következő párod majd biztosan értékelni fogja azt aki vagy.

2021. júl. 11. 09:51
 8/8 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem én is nálatok mik voltak az okok?
2021. júl. 11. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!