Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki minden apróságon felhúzza...

Aki minden apróságon felhúzza magát, és ez sértegetésig megy, azzal mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Az élettársamról van szó. A legkisebb dolgon is nincs szebb szó rá, behü..ül. Pl nem találja azt a pólót amit fel akar venni. A fürdőben otthagyok véletlen egy üres flakont. Játszik a telefonján vmi játékot, és nem sikerül neki ott valami. Stb. Ilyen aprósagokon szelsőségesen elszáll az agya. Olyankor engem sérteget. Én védem magam, de mint akit felhúztak, és sérteget. Az hogy lehü..éz az alap neki. A pénz a mániája. Velem a végletekig sóher, magával szemben nem. Az anyjáról kiderült jópár éve hogy skizofrén. Azt hiszem néha, hogy élettársam is kezd bekattanni, csak nála máshogy jön ez ki, mint az anyján, de sok a közös vonásuk. Kértem menjen el kivizsgáltatni magát, mert amit művel, az abnormális. Szerinte vele nincs semmi gond, én vagyok a hü..e, folyton hü..et beszélek stb. Rajta kívül ezt senki nem mondja rám, róla viszont több közös baratunk mondta, hogy vmi nem stimmel vele. Lekezelő, kivagyi, arrogáns, és mindent tökéletesen tudó. Mit kezdjek ezzel a helyzettel? Nyilván az elköltözésem volna a kézen fekvő, de sajnos jelen helyzetben anyagi okokból nem tehetem. Mit tanácsoltok?

37N


2021. júl. 11. 18:01
1 2 3 4
 1/32 anonim válasza:
0%
Neked lenne szükséged kezeltetésre, erős szubmisszív hajlamaid vannak.
2021. júl. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Dehogy! A sértéseit nem veszem magamra! Egyedül anyagi okok miatt nem tudok jelenleg elköltözni!
2021. júl. 11. 18:06
 3/32 A kérdező kommentje:
Amúgy ez a szubmasszív dolog.. aki ezt élvezi arra igaz. De aki nem pl mint én sem, sőt védem is magam, na azokra ez nem igaz.
2021. júl. 11. 18:07
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy lelkileg bántalmazó kapcsolat. Párod egocentrikus, talán nárcisztikus, indulatkezelési problémái vannak. Nem lesz jobb. Egy idő után rámész lelkileg. Én is éltem hasonló helyzetben, a végén már alig tudtam enni, lefogytam, végül elköltöztem. Azóta sem tudtam normális párkapcsolatot kialakítani, de legalább lelkileg jól vagyok, tök jól érzem magam. Muszáj elköltöznöd, menekülj!
2021. júl. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim válasza:
61%

#4

Nem fog elköltözni. Írja is, hogy inkább az élettársa, mint a költözés. Reméljük, hogy gyereket nem akar neki szülni, bár én már ezen se lepődnék meg.

2021. júl. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Mondom mennék de anyagilag jelenleg nem tehetem meg. Az anyjáról 60 éves kora körül derült ki hogy skizofrén. Az pedig öröklődik. Már akkor mondtam élettársamnak, menjen el egy orvoshoz "felmérettetni" magát. Anyjánál sem volt semmi a dolog, ott meg élettársam apja pl ki is készült.
2021. júl. 11. 18:10
 7/32 A kérdező kommentje:
Komolyan nem lehet megérteni hogy anyagilag jelenleg nem tehetem meg hogy pl alberletbe megyek?
2021. júl. 11. 18:10
 8/32 A kérdező kommentje:
5-ös te aztan megint nem semmi vagy. Csupa rosszindulat. Gyerekem nincs és nem is tervezem. Megnyugodhatsz!
2021. júl. 11. 18:12
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

A skizofrénia nem minden esetben öröklődik, de hajlam van rá hogy kialakulhat. Viszont ezek nem skizofrén tünetek, szimpla nárcisztikus személyiségzavar, indulatkezelési problémákkal.


Ezzel semmit nem tudsz kezdeni, sok sok terápia segíthetne neki, de évek mire javulni kezd egy ilyen személy állapota.


Szóval szerintem menekülj. Valahogy old meg a költözést, mert ez könnyen átcsap verésbe, ha meg tévedek és valójában skizo akkor lazán leszúr majd alvás közben ha olyanja van..

2021. júl. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Az anyja is ugyanilyen volt. Vagyis ezek is. Minden apróságon szélsőséges indulat, arrogancia, lekezelés stb. Nála viszont el is durvult a dolog, de ő is olyan volt mint a "mérgezett egér".
2021. júl. 11. 18:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!