Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tartják tiszteletben...

Miért nem tartják tiszteletben, hogy vegetáriánus vagyok, amikor nem zavarok vele senkit?

Figyelt kérdés

Kb 8 éve vegetáriánus vagyok, sosem próbáltam meggyőzni senkit, hogy ő is legyen az, és a legtöbb helyen úgy derül ki, ha valahová elmegyünk enni, de magamtól nem szoktam elmondani. Viszont mikor kiderül, onnantól kezdve sokan elkezdenek támadni.

Pl. munkahelyen volt, hogy az iroda együtt étkezett a legtöbbször, és kb. minden alkalommal feljött, hogy én mekkora hülye vagyok, hogy nem eszek húst.

Aztán van olyan ismerősöm, aki környezetvédő, és múltkor megszólt, hogy csak azzal, hogy nem eszek húst, semmit sem teszek a környezetért, ha a szemétről nem tudok lemondani, holott ott is ő kezdett ezzel sértegetni.

Nem értem, hogy miért nem hagynak csak simán nyugton, mikor én sem kritizálom soha az ő étkezési szokásaikat.



2021. máj. 5. 14:27
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Lesz4rom tabletta...
2021. máj. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Azért, mert prolik. Én alkoholt nem iszom, ezen is mindig megy a hüledezés, meg a "biztos jobb embernek tartod magad tőlünk, azért nem iszol". :D Félelmetesek... :)
2021. máj. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mond azt hogy húsallergiád van azért vagy vegetáriánus. Ezzel senki nem tud vitatkozni. [link]
2021. máj. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

Én is ezt tapasztalom, soha nem ejtettem ki a számon, hogy "vega vagyok", simán csak ilyeneket eszek, és udvariasan visszautasítom a húsos fogásokat (általában "nem szeretem" kifogással). Előbb-utóbb viszont sajnos leesik az embereknek, és belém állnak. Szüleim szerint is csak az eszik így aki visszamaradott, stb....

És akkor azt mondják, hogy a vegák "térítenek"...... :(

2021. máj. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%

4

A vegánok térítenek,nem a vegàk. A vérvegánok szerint megenni egy tojásrántottát ugyanolyan vétek,mint élve nyúzni egy kölyökkutyàt...szó szerinti idézet,egy vegán csoportból.

2021. máj. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
Engem nem érdekel hogy mit eszel. Most jobb?
2021. máj. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
Én már nem vagyok vegetáriánus de kb.7 évig az voltam. "és akkor mit eszel?", "de csak egy picit egyél belőle" ,"a szervezetnek szüksége van húsra" és társai beszólások eléggé lefárasztottak :-)
2021. máj. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele. Én ugyan vegán nem vagyok meg vega sem, de volt, amikor diétáztam, na akkor én is kaptam, hogy milyen hülye vagyok. Tudom, nem ugyanaz, de a lényeg igen, bele akartak szólni, hogy nekem ez nem jó. Mégis lement 10 kiló :D nem kell foglalkozni senkivel, csináld úgy, ahogy neked jó.
2021. máj. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%

#5

De a vegákra is mondják, sőt, mikor valaki rájön hogy nem eszek húst, rendszeresen azzal reagál hogy ugye nem akarom megtéríteni.... :/

(Amúgy engem SOKKAL több "húsevő" akart eddig megtéríteni, mint ahány vegán...)

2021. máj. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ez ellen nem tudsz mut tenni, az emberek ilyenek. Ne foglaljozz veluk!
2021. máj. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!