Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ennek a szörnyű jelenségnek...

Ennek a szörnyű jelenségnek mi a magyarázata, miért nem segítenek az emberek?

Figyelt kérdés

[link]

Már több ilyen esetet is lehetett hallani hogy nem segítenek az emberek. El nem tudom képzelni, hogy tanúja vagyok ennek a buszon és nem segítenék valahogyan, ha máshogy nem tudok kiabálok vagy akármi de nem ülök és nézem passzívan ami zajlik. Nem értem mi ennek a viselkedésnek a magyarázata.


2021. júl. 13. 18:33
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
73%

Hívj gyávának vagy aminek akarsz, szeretném megtartani az összes fogam.


Támadás esetén magamat sem tudnám megvédeni, nemhigy mást.

2021. júl. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
64%

1. Megdöbbenés. Egyszerűen egy hétköznapi ember nincs ilyen szitációra felkészülve, és ledermed.

2. Senki nem akarja megveretni/leszuratni magát

3. A magyar egy ilyen nép

2021. júl. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
92%
Amíg nem kerülsz ilyenbe, te sem tudod, hogy reagálnál. Otthon, biztonságban, nyugodtan könnyű ilyeneket mondani, de ha ott vagy, elönt a félelem, lehet, te sem tudnál semmit tenni.
2021. júl. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Közöny,félelem,fásultság...Azért a végén mégiscsak segítettek.
2021. júl. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem úgy könnyebb, ha már látod, hogy valaki segít. Akkor nem egy egy ellen van, hanem "egységben az erő".
2021. júl. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
58%
Félnek,nem akarnak tanúskodni,utóbbi sok hercehurcával is jár.
2021. júl. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Aki azzal érvel, hogy fél baja esik, írtam, hogy ha mást nem tudnék legalább rászólnék, kiabálnék, megnyomnám a vészcsengőt... A segítség nem csak úgy néz ki, hogy na akkor vagy odamegyek és jól összeverem vagy ha erre nem vagyok képes akkor már nem is reagálok csak ülök és sunyítok tized-huszad magammal egy buszon.
2021. júl. 13. 20:09
 8/33 anonim ***** válasza:
31%

És ha odamegy hozzád leszúrni, mert kiabáltál?


Tök jó, hogy te szuperhős vagy, de én pl szeretek élni.

2021. júl. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

8

Na de nem egyedül volt az a nő a buszon.Ha mondjuk tíz-húsz ember egyszerre oda megy vagy csak felemeli a szavát,akkor szerintem nagy eséllyel megadja magát a bántalmazó.

2021. júl. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Igen, csak ahhoz egynek el kell kezdenie. De az az egy nem tudja, hogy ha elkezdi, csatlakoznak-e hozzá.
2021. júl. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!