Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a magyarázata ennek a...

Mi a magyarázata ennek a jelenségnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, szeretnék egy kis felmérést végezni.


Több ismerősöm is van, illetve mémek is vannak erről, hogy bizonyos emberek a hajukon fejezik ki ha rosszul vannak, vagy valami nagyon más élethelyzet jött el, vagy ha depressziósak, kétségbeesettek, akkor is a hajukkal szórakoznak. Gondolok itt arra, hogy egyesek ilyenkor csinálnak egy drasztikus hajvágást, vagy átfestik, akár extrém színre is. Akinek van ezzel tapasztalata, tudna kicsit erről mesélni? Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. aug. 9. 11:06
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Ez inkább arról szól, hogy megpróbálsz kilépni a szorongásos, borús állapotodból. "Tollászkodsz", "tisztálkodsz", az új külső segít a régi hátrahagyásában és az új belső megteremtésében is.

Ez ösztön. Szerintem nagyon jó ösztön.

Most mindegy, hogy extrém próbálkozás, de önmaga keresése, ez a lényeg.

2020. aug. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy munkahely, vagy szakítás utáni hajfestés, az egyenlő azzal, mikor a lakás berendezésé változtatják át.

Emellé olyan érzés társul, hogy valami nem az igazi, valamit változtatni kéne, illetve de jó ez a változás.


Tehát, azon segít valamit ami nincs rendben.

Külső dolgot könnyebb megváltoztatni, mint belső dolgot. Viszont egyik hat a másikra, így mégha minimális is, de javulás érhető el pl egy frizura változással.

Így igen, érdemes változtatni, amennyiben szükségét érezzük, mert javulást hoz.


A depressziós frizurája szerintem zsíros, és felcsurkázott. Nem akarok senkit sem leminősiteni, mert magamból indultam ki.

Így a hajmosás és frizura csinálás akkor kerül elő, ha muszáj, mert menni kell valahova. Vagy muszáj, mert "megőrülök tőle, össze kell szednem magam", belső késztetés.

2020. aug. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

2# vagyok. Visszaolvastam a kérdésed. Amiből az jön le, hogy ezt a külvilágnak csinálja az ember. De nem. Ezt magának csinálja.

Hogy másabb legyen, hogy jobb legyen.


Nem feltétlenül azt jelenti, hogy de szar most. Hanem a változásra való késztetést.

2020. aug. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Abban biztos vagyok, hogy ezt nő csinálja. A férfiak tudják, hogy ettől ugyan meg nem oldódik semmi.
2020. aug. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Hát lehet azért is meg mert unja a külsejét és akar valaki kicsit változtatni!

De egyébként igen sokszor van szakítás után mert úgy tudja elfelejteni, hogy nem úgy látja magát a tükörbe mint akkor! Iylenkor van egy szorongás de ezt nehéz elmagyarázni! Egy hajszín változás néha sokat segít! ( Persze ez nem megoldás) Elfeledteti egy kicsit a sok rosszat ami körül vesz és eljön a te időd kicsit magaddal és az új külsőddel tudsz foglalkozni! Igazából új haj, új kezdet!!

2020. aug. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Akinek eleve tök rövid a haja, meg még zöld is, az meg így járt.
2020. aug. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!