Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért csalódnak ennyien ugyan...

Miért csalódnak ennyien ugyan abban?

Figyelt kérdés
Értelemszerűen azok csalódnak, akiknek egy idealizált képük van valamiről. Vegyük példának azt, hogy hányan csalódnak az emberekben, mert nem önzetlenek, szeretetteljesek stb. Ha annyian csalódtak ebben, és annyian mondják el, ezt másoknak, akkor miért alakul ki mégis ugyanúgy ez az idealizált kép a többiekben, amikor elvileg tudniuk kéne, milyenek az emberek, hisz hányan panaszkodnak arról, hogy csalódtak. Az ilyen jelenségeknek mi a magyarázat, oka?

2021. júl. 13. 21:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem egy reális célban, életben gondolkodnak. A realitás, és az idea tök különböző dolog.
2021. júl. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
77%

Én csak a lelkemhez közel állókban csalódtam. Pl a legjobb barátnőmben csalódtam, miután anya meghalt. Aztán ezidőben apámban is, de benne hatalmasat. 21 évig tökéletes apa volt, aztán anya halála után egy nő miatt elfelejtette, hogy vannak gyerekei. Ezek után én is elgondolkodtam, hogy ha a saját családomban nem bízhatok, mégis kiben bízzak? Eltávolodtam mindenkitől, úgy érzem csak magamra számíthatok. Nem várok sokat azóta az emberektől, bár általánosságban előtte sem tettem magasra a lécet... Hogy miért csalódtam? Hittem bennük, kitárulkoztam, de a nehéz idők megmutatták, hogy valójában milyenek is.

Akik meg nem fontosak, azokban nem tudok csalódni, mert annyira nem érdekelnek.

Egyébként szerintem sokan élnek rózsaszín felhőben, főleg a mai influenszerek által agymosott fiatalok körében. Olyan célokat tűznek ki, amik rövidtávon elérhetetlenek, aztán koppannak.

2021. júl. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!