Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magasan funkcionáló autista...

Magasan funkcionáló autista vagy szimplán paraszt?

Figyelt kérdés

Van egy ügyfelünk, aki felett nem tudunk napirendre térni. Egy nagyon okos ember, fizikus-matematikus + van mellé még egy két szakmája, családja van és gyerekei. Viszont a kommunikációja valami borzalmas. A helyesírása kritikán aluli, de az még nem is akkora probléma, hanem maga a stílus amit képvisel. Olyan stílusban ír az embereknek, hogy mindenkinek kinyílik a bicska, többen hívtak már miatta, hogy ez az ember egy bolond ( személyes kontakt vagy csak írásos szóváltás után, még akkor is ha baráti vonalat akart velük indítani), volt olyan kollégánk akivel valami brutálisan összeveszett, pedig az a kollégánk a 8 év alatt soha senkivel még minimális szóváltásba sem keveredett.

Mindenkit hazugnak kiabál ki (személyesen is akár de nyilvános fórumokon is) ha valami minimális változás történik a megbeszéltekhez képest, nem kér semmit ha bármi módosítást vagy engedményt szeretne, hanem követel.

Nehéz őt leírni, én szimplán parasztnak tituláltam, bár sok bunkó embert ismerek, ő kimondottan egyedi, viszont mostanra több helyről is hallottam, hogy autistának nevezték meg akik találkoztak vagy beszéltek vele.


2021. júl. 15. 09:32
 1/9 anonim ***** válasza:
11%
Folyamatosan nem megfelelő feltételeket kell ígérni. Ha lekopik akkor csak bunkó volt, ha nem akkor beteg.
2021. júl. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Igen, valószínűleg autista. Ezt úgy mondom, hogy a gyerekem is az (igaz, igyekszem nem bunkót nevelni belőle) és dolgoztam autistákkal korábban. A legtöbb nagyon aranyos, de amiket leírtál, ezek a személyiségjegyek, tulajdonságok valamilyen szinten megvannak. A bárkivel képesek összeveszni úgy értendő, hogy mivel fejletlen, gyenge szociális érzékkel rendelkeznek, sokszor nem értik az emberi viselkedést. Ez két irányba mehet: az egyik (a gyerekem is ilyen) hogy észre sem veszi, ha megbántják vagy kigúnyolják, vagy legalábbis elfogadja, ezért bántalmazható, sebezhető (mert utólag azért rájön). A másik, aki azt hiszi, hogy mindenki bántani akarja, tehát inkább támad. Arról nem is beszélve, hogy humorérzékük általában nincs, vagy gyenge, mindent szó szerint vesznek. Cserébe van köztük bőven olyan, aki kiemelkedő IQ-val rendelkezik és remekül kompenzál az életben.
2021. júl. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Sajnos a szakmai tudás és az emberi viselkedés között nincs korreláció.

Én is ismertem évtizedekkel ezelőtt egy olyan, az ELTE fizikus szakjára járó hallgatót, aki egy bunkó, kötekedő ember volt. Gyakorlatilag azt képzelte, az egész világ azért van, hogy őt szolgálja. Lenézett minden más szakterületet, beleértve pl. az orvosokat is. Egyedül a matematikusokat tartotta nagyra. Lehet, hogy pont ugyanarról az emberről beszélünk? :-)))

Nekem kollégiumi szobatársam volt fél évig, azt is alig bírtam ki.

Egyébként volt barátnője is. Sokszor gondolkodtam, hogy mitől szeret bele egy lány egy ilyen arrogáns bunkóba. Mondjuk vele azért kedves is szokott lenni.

És egyébként egy vitathatatlanul okos, tehetséges, szorgalmas ember volt. Elméleti dolgokkal foglalkozott, a kísérleti dolgokkal foglalkozókat szintén lenézte, de a maga által választott szakirányon jól teljesített. Aztán többet nem hallottam róla, nem is voltam kíváncsi rá. Egy felnőtt ismerősöm azt mondta róla, hogy az ilyenek sokra jutnak az életben, mert okosak is, meg agresszívek is.

Az az ember biztos nem volt autista. De (mielőtt gyk-s olvasók kombinálni kezdenének) pszichopata sem, nárcisztikus sem.


Egyszer teljesen véletlenül az asztalon hentergett egy önéletrajza. Akkoriban még nem a pontokba szedett önéletrajz volt szokásban, hanem az összefüggő szövegként megírt. Csak éppen rápillantottam az elejére, amin az volt írva: "Édesanyámat X.Y.-nak hívják, édesapámat személyesen nem ismertem." Szerintem valahol itt lehetett a kulcs a viselkedéséhez. Zűrös lehetett a gyerekkora, ki tudja milyen böszme apa génjeit hordozza magában, lehet, hogy így kompenzálja az apa hiányát, esetleg kicsi korában csúfolták, hogy nincs apja, ezért vált agresszívvá ...

A kérdező által említett emberről persze nem tudok véleményt nyilvánítani, de nagyobb esélyt adok annak, hogy neki is egyszerűen zűrös gyerekkora volt, és nem tudott szeretetteli, jóindulatú emberré válni. Az természetesen szintén rejtély, hogy ő hogyan talált párra. Talán az a lány is ilyen apa-mintát látott otthon? Mindenesetre a gyerekeit ismeretlenül is sajnálom, és valószínűleg az ő lelküket is tönkre teszi az apjuk.

2021. júl. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem az autizmus nem igy nyilvanul meg, de attol meg szamtalan defekt lehet, amirol nem tehet, ugymond.
2021. júl. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennyiből nem lehet megállapítani. Nagy bátorság kell hozzá, hogy valakit hozzáértő team által adott hivatalos diagnózis nélkül leautistázzon valaki. Mégis hogyan tudnák ezt látatlanban laikus fórumozók eldönteni, amikor még a szakemberek is napokig megfigyelik, tesztelik a gyanús embert ?
2021. júl. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem szakvéleményt adtunk, csak akinek van tapasztalata, elmondta. Gondolom, a kérdező sem orvosi véleményt várt.
2021. júl. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha tetszik, ha nem, orvosi szakvélemény nélkül senkire nem helyes rámondani, hogy autista. Néhány fórumos tapasztalata, illetve egy elfogult jellemzés alapján, látatlanban megítélni valakit elég meredek.
2021. júl. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ő egy véleményt kért, hogy lehet-e ilyen. Volt, aki megírta, hogy igen. Az autista kifejezés nem sértő, és szerintem pozitívabb, mint az, hogy egyszerűen bunkó. Igen, lehet az. Nem, nem biztos. De van rá lehetőség és ennyi.
2021. júl. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Pontosan, nem szakvéleményt kértem nyilván.

Aki értelmesen válaszolt annak köszönöm szépen!

Így van, az autizmus nem sértő, de annak fényében, hogy felmerülhet nála mert olyan aki testközelből ismer/nevel autistát, megerősíti, hogy előfordulhat, hogy az, könnyebben elfogadható nekünk laikusoknak, mint az, hogy egy vadparaszt az illető. Passzolom, hogy hogyan de megpróbálunk másképp közelíteni hozzá, vagy ha az nem is megy, de nem kígyót békát kiabálni vissza rá, amikor ő éppen ránk teszi ugyan ezt.

Felteszem lehet, hogy tényleg csak defektesen idióta, de így, hogy más szerint is benne lehet a pakliban mert miért ne, (bár itt gyakorin még az sem igaz amiről orvosi szakvélemény van, mindenki egészséges, normális és mindig a kérdező csak a hülye) megtudunk próbálni toleránsabban hozzáállni.


2-es válaszolónak, igen, neki sincs humorérzéke, saját magán néha nevet de alapvetően nem érti a poént, végtelen hosszan magyaráz, extrém sértődékeny felnőtt férfihez képest, túl komoly, egyszerű dolgokat is túlkomplikálva magyaráz el vagy kérdez meg, túlzottan koncentrál, ha beszélnek hozzá, olyan mint egy számítógép aki pontosan el akar tárolni minden adatot. És pontosan, minden támadásnak vesz, ha valami nem sikerül elsőre és javításra szorul, az már egy katasztrofális merénylet ellene.

2021. júl. 15. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!