Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tudnátok tanácsokat adni?...

Tudnátok tanácsokat adni? Magasan funkcionáló autista vagyok. A saját házam ( nemrég vettem) újítom fel és én szervezem az egészet. Sokat dologzom, de idegrendszerileg hamar kimerülök. Van valami ötletetek hogy a munkanap felén ne kelljen hazamennem?

Figyelt kérdés
Sok pénzembe kerül. programozó vagyok és kötetlen a munkaidőm, az építkezésben most veszek részt először. nincs sok tíz millióm, így én magam végzem sokszor a munka oroszlán részét, például a vasbetön tetőt én szedtem le apukámmal, de leginkább én. rendkívül hamar kimerülök, és nem pont fizikailag., Pánikszerü rohamaim vannak. Fizikailag teljesen egészséges vagyok, minden vizsgáltaott megcsináltattam ami kellhet a munka elött.
2017. szept. 7. 18:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy ház felújítása rengeteg erős ingerrel jár, főleg szagokkal, hangokkal, és érintési ingerrel (amikor egy nehéz tárgyat cipelsz, az nyomja, dörzsöli a kezedet/karodat/válladat). Lehet, hogy ezekre, vagy ezek valamelyikére vagy túlérzékeny, és ezért merülsz ki hamarabb/vannak pánikrohamszerű, ún. meltdown-jaid.

Elképzelhető az is, hogy görcsösen ragaszkodsz az elképzeléseidhez, és attól félsz, hogy valami nem úgy sikerül, ahogy te azt kigondoltad. (Fontosnak tarthatod ebben, vagy az állandóságban/szigorú rendszerességben megtalálni a kiszámíthatóságot, a "biztos pontot", ha már az embereken nem tudsz kiigazodni.)

Ez ellen - hogy ez elmúljon - nem tehetsz sok mindent, ilyen az idegrendszered. A tudat, a hangulat, az érzékek feldolgozása, stb. mind az idegrendszer produktuma. Ezek nálunk, és más mentális zavarral küzdőknél nem tipikusan működnek, idegrendszeri (szerkezeti vagy működésbeli) eltérés miatt.

Autista sorstársadként koffeinnel, szorongáscsökkentő/hangulatjavító gyógyszerekkel (SSRI/SNRI gyógyszerek, kúraszerűen kell szedni, nem tompít, alig álmosít, és nem okoz függőséget - kérdezd meg a pszichiáteredet róla), fájdalomcsillapítóval, és közbeiktatott alvással igyekszem mérsékelni a tüneteket.

((Amúgy másodéves biológus hallgató vagyok.))

2017. szept. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Esetleg az építkezés idejére menj át részmunkaidőbe, ha megteheted. Az így felszabadult időben foglalkozz sokat az SI témáddal. Üdv: egy szintén autista
2017. szept. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!