Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok, mi alapján...

Mit gondoltok, mi alapján választ az ember kedvenc karaktert egy filmben, sorozatban, könyvben?

Figyelt kérdés
Mik a fő szempontok, amikor valaki el kezd szimpatizálni egy karakterrel?

2021. júl. 15. 20:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Akivel a legjobban tud azonosulni. Nálam mindig ez alapján van. Van olyan is, hogy egy karakter nagyon pozitív, sokkal jobban is mint én magam vagyo, de attól nem lesz a kedvencem még.
2021. júl. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem személyiség alapú. akinek a számára legszimpatikusabb személyisége és tulajdonságai vannak, azt választja.
2021. júl. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én autista vagyok. Például Piton professzor, Luna, Sheldon Cooper, Leonard anyja, Doc Martin, Doktor House, Laura Ingalls, Monroe (Grimm), Trubel (Grimm) karaktere szimpatikus számomra. Ahogy látom, a különcökkel jobban tudok azonosulni.
2021. júl. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Általában azt választom, akivel a leginkább tudok azonosulni, ha könyvről van szó, hisz így átérzem az érzéseit, emiatt pedig könnyebben kötődöm.

Emellett hetero tinédzser vagyok, minden második könyvemben van egy férfi főszereplő, aki "elrabolja a szívem". Filmnél vagy sorozatnál ez már kevésbbé gyakori, az előbbinél általában nincs is ilyen. Ezen esetekben pedig természetesen a szereplő az ideálomra hasonlít, azért fogom megszeretni.

Na meg persze maga a karakter. Ha jól kidolgozottnak tartom, indokoltak a tettei, logikus amit csinál és egyszerűen csak olyan csodálatosan lett megalkotva, hogy csak ámulok, hogy milyen összetett, mint egy valós személy, akkor akaratlanul is szeretetté válik. Az egyébként, hogy főgonosz, jófiú, néha feltűnő mellékszereplő-e a karakter az mindegy, csak legyen kidolgozott.

2021. júl. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
Akár filmet vagy sorozatot nézek mindig a rossz, gonosz karakterek a kedvenceim, engem a jó karakterek nagyon idegesítenek
2021. júl. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azon karakterek tetszenek, ami tulajdonságok belőlem épp hiányoznak. Kedvelem pl. az arrogáns Perry COx-ot, vagy épp Dwayne Douglas Johnson stílusát (nem azt, amikor verekszik).
2021. júl. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Akit a valosagban talan amugy nem kedvelnek, de a fantazia vilagban pedig menonek, erosnek erzem oket.

Pl. Dr. House volt itt emlitve. A valosagban egy gyoker lenne, akit nagyivben elkerulnenk, de megis emberek millioi rajongtak erte, pont a modora, intelligenciaja miatt.

Vagy pl lanyokban en a hozzam hasonlokat, vagy amilyen lenni szeretnek. Eros, okos, nem nagyszaju, akikre a valosagban is felneznek, es a baratnojuk szeretnek lenni.

Pasibol meg nyilvan a rideg, jokepu, nehezen kaphato. Hozzatennem, a valosagban csupa jofej pasikba szerettem eddig bele, akik a tenyerukon hordoztak (legalabbis eleinte :D), tehat nem azert van ez a filmekkel kapcsolatban, mert ez kell a noknek. Ez inkabb az “izgalom” resze miatt van bennunk, kell nekunk is legalabb itt egy kis adrenalin, egy kis titokzatossag, rosszasag.

2021. júl. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Akivel azonosulni tud, vagy épp amilyenné szeretne válni, bizonyos tulajdonságai miatt. Vagy pedig, mert empátiát érez iránta, vagy megnyerő a személyisége.


Régen a hozzám hasonló (tulajdonságú) karakterek voltak a kedvenceim, mert tudtam velük azonosulni. Viszont, amióta tudatosan fejlesztem a személyiségem, és javítok a hibáimon, néha pont a hasonló karakterek idegesítenek :D

(határozatlanság, "bocs, hogy élek" mentalitásúakra értettem a válasz végét, mert ezek a tulajdonságaim nagyon zavarnak már)

2021. júl. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!