Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hiszitek azt, hogy a...

Miért hiszitek azt, hogy a gyerekeknek arra van szüksége, hogy LMBTQ+ aktivisták érzékenyítsék őket?

Figyelt kérdés
Miért nem jó az, ha egy pedagógiát tanult ember (tanár) világosítja fel őket (a melegségről is, és biztosítja őket, hogy nem betegek)?

2021. júl. 20. 16:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
76%

"...egy pedagógiát tanult ember...":

Ugye vicc ez a mondatrészed?

2021. júl. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
74%
Te provokálsz, kérdező, én meg olyan barom vagyok, hogy felülök neked, pedig nem kéne. Mért veszem én komolyan a kérdésedet, mikor magad se annak szántad ...? Nem állítom be inkompetensnek a tanárokat, különös tekintettel arra, hogy magam is az vagyok hosszú évtizedek óta, de ahogy vízvezeték-szerelésről vízvezeték-szerelő, a teknősök szaporodásáról zoológus, úgy a melegek érzéseiről és tapasztalatairól maguk az érintettek a kompetensek. Mért ne lennének ők értelmesek és szakszerűek? És súlyos szavúak, hogy a te "bölcsességedet" idézzem. A tanításmódszertannak itt semmi keresnivalója, mivelhogy nincs szó tananyagról. Beszélgetésről, ismerkedésről és tévhitek eloszlatásáról van szó. Egy heteroszexuális ember, akinek erről nincsenek közvetlen tapasztalatai, sokkal kevésbé kompetens.
2021. júl. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Sunshinedoll ***** válasza:
79%

Egyrézt szerintem senki nem azért lobbizik, hogy aktivisták tanítsanak gyerekeket.

Másrészt meg még ha a legjobb szándék is vezérel egy tanárt, ha ő maga nem LMBTQ+ ember, akkor kevésbé tudja hitelesen elmondani, ez van.

Rasszizmus kérdésében se egy fehér ember véleménye számít igazán, mert nem ő tapasztalja meg, milyen az, amikor megkülönböztetnek negatívan. LMBTQ témában is a heteroszexuális ember (tanár) mit tud mondani, ha olyan kérdéseket tap, aminek megválaszolásához nem árt, ha saját tapasztalatból tud az ember meríteni?

2021. júl. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Sunshinedoll ***** válasza:
57%

#3

A tanárok sorra traumatizálják a gyerekeket (utálnak iskolába járni, a tanárok túlterhelik őket házival, nem rugalmasak, ordítanak, türelmetlenek, nem bírnak tanítani, feszültséget keltenek a gyerekben, gúnyolják a gyereket stb) ANNAK ELLENÉRE, hogy elvileg tanultak pedagógiát, meg hogy kell gyerekkel bánni, de mindegyis.

Nagyon-nagyon kevés valóban jó és értékes pedagógust ismerek.

2021. júl. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
85%

Egyébként nem feltétlenül aktivistának kell elmondania, bemehet simán egy pszichológus vagy egy védőnő plusz ezek mellé egy érintett, hogy személyes tapasztalat is megjelenjen, hogy lehessen kérdést feltenni az érintettnek, akitől megnyugtatóbb hallni egy választ.


Egyébként én az elmúlt években voltam ilyen felvilágosító órán, amin csak a heteroszexuális együttlét és az ehhez tartozó dolgok kerültek szóba. (Mondjuk hiányosan, és elég kínosan, de ez mellékes.) És az ilyen jellegű órákról az előadó személy mindig kiküldik a tanárt. A drogprevenciós óráról is ki van küldve a tanár, ahogy a szexuális felvilágosításról is. Egyértelmű, hogy miért, azért, hogy ha valakinek kérdése van, az ne szégyellje annyira, és fél merje tenni, és ne a tanár jelenléte akadályozza a kommunikációt.


És lévén, hogy a tanárt érthető okból küldik ki az ilyen jellegű órákról, én semmiképp nem tartom jónak, hogy kifejezetten felvilágosítást egy tanár tartson, még akkor sem ha éppen heteroszexuális felvilágosításról van szó.


Például egy csomó biológia tanár kihagyja az emberi szaporodás és a hozzá tartozó biztonságos együttlét témáját, mert kínosan érzi magát attól, ha erről kell beszélnie.


Meg például én rohadtul kínosan éreztem volna magam, ha mondjuk bármelyik ofőm, vagy bármelyik olyan tanárom, akit napi szinten látok, naponta tanít, erről beszél nekünk. Valahogy nem viseltem volna jól, hogy általánosban osztályfőnöki ofő ábrákkal beszél a szexualitással kapcsolatos dolgokról, kérdezünk tőle lehet tök hülyeségeket, aztán kövi órán meg pitagorasz tétel. Az nagyon kínos lenne. Most nyilván egy kamasz, akinek már beszélni kell a szexualitásról, mert például már nem ritka a 13 évesek közt a szüzesség elvesztése sem, az nem a tanáraitól akarja hallani a felvilágosítást. Ha a szülővel bizalmi a légkör, akkor tök jó, de ha nem, akkor jobb egy témára szakosodott szakember, pláne, ha érintett, vagy van a szakember mellett egy érintett, akitől lehet úgy kérdezni, hogy utána nem kell azon aggódni, hogy még X évig tanítani fog, hanem felmerült a kérdés, lement a felvilágosító óra, és akkor soha többé nem látod, és nem lesz kínos.

2021. júl. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
87%
Nem baj. Ezt szeretné minden ember ezt az "erzekenyitest" ti adjátok a szánkba h ezt akarjuk. Nem akarjuk.
2021. júl. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
93%
Mert a retardált tudatlan szüleik arra nevelik, hogy ők az egyetlen normális entitás az egész világmindenségben, és bármi bárki egynkicsit eltérőbb, az abnormális, és el kell pusztítani.
2021. júl. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

17: miért is nem intézheti ezt egy pszichológus?

Miért azon kell felháborodni, hogy az elvakult aktivistákat kitiltják (helyesen) az iskolákból, óvodákból?

2021. júl. 28. 23:42
 19/21 anonim ***** válasza:
39%

Nem az aktivistákat tiltják ki, hanem az egész témát alle zusammen.


Egyébként, ha a törvény a szülők döntési jogairól és arról szólna, hogy "jujj ne aktivisták" menjenek, akkor nem a téma lenne telibe kitiltva. Ha tényleg az lenne a cél, mint, amit mondanak, akkor az lenne írva, hogy szakember tarthat, lehetőség szerint külsős, és a problémásnak ítélt részekről csak szülői írásos beleegyezés után lehet.


Egyébként az aktivista csoportok gyakran konzultálnak szakemberekkel. Tehát ez nem úgy megy normális csoportoknál, hogy megy a random aktivista és dumál. Meg pl aktivisták közt lehet valaki szakember is.

2021. júl. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

19: azzal, hogy az egész témát kitiltották az oktatásból és médiából, nem értek egyet.

De azt támogatom, hogy a gyerekekkel csak pszichológusok/(külsős) tanárok foglalkozzanak.

2021. júl. 30. 16:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!