Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért baj az,ha az embereket...

Miért baj az,ha az embereket érzékenyíteni akarják?

Figyelt kérdés

Most komolyan.

Még világ a világ addig az emberiség csak úgy tud létezni,hogy folyton hadakozik másokkal,elnyom másokat?


Ha érzékenyítünk,akkor nem lesznek ellenségek,akiket utálni kell?


Miért lenne baj egy olyan társadalomban élni,ahol nem abból áll a politika vagy a közélet,hogy kiket kell utálni?


2021. júl. 19. 11:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Mert nem érzékenyítenek, hanem tukmálnak, népszerűsítenek. Ezért.
2021. júl. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%

1. Szabad akarat. Mindenkinek joga van hozzá, hogy maga döntse el, mit lát jónak és mit nem, kit fogad el és kit nem a törvényi keretek között. Ha ezt korlátozod, az diktatúrához vezet.

2. Sosem lesz olyan társadalom, amiben mindenki egyetért. Emberek vagyunk, nem gyártósoron készített biorobotok, nem vagyunk, és nem lehetünk egyformák.

3. Itt már rég nem az "egyenlőségről" van szó.

2021. júl. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%

Értsétek már meg végre, hogy minden BAJ! amit velem csinálni akarnak, akaratom ellenére. Elhiszem, hogy jobban tudjátok, hogy nekem mi és hogyan jó. De én nem akarok ezzel foglalkozni, ez nem érdekel engem, más dolgok érdekelnek és én szeretném eldönteni, hogy kivel vagyok érzékeny és kivel érzéketlen.

Aki szintén így gondolja, nyomjon zöldet, aki nem pirosat.

2021. júl. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

De mi a tukmálás?

Az,hogy ne gyűlölködj,fogadd el az embereket,akik nem ártanak senkinek?


A politikának olyasmiről kellene szólnia,hogy milyen adórendszerünk legyen,milyen gazdasági intézkedéseket vezessenek be,mit támogasson az állam,stb.


Nem olyan primitív dolgokról,hogy kinek milyen a bőrszíne,vallása,nemi orientációja.


Jó,persze értem,sok a tanulatlan analfabéta ember,akik nem értik a gazdasági dolgokat,és őket könnyebb behülyíteni baromságokkal,de ezért van az oktatás.Az embereket tanítani kellene,nem butítani.

2021. júl. 19. 11:24
 5/14 anonim ***** válasza:
31%

A nevelés-tanítás világ életben része volt a társadalmi elvárásoknak, már kisgyerekkortól fogva. Az összes gyerekmesénk arról szól, hogy a jó győz a gonosz felett, ezzel nevelve a normalitásokra.

A nagyobb gyerekeket az iskolában megtanítják a normalitásokra, a közösségi együttélésre, a tiszteletre, a környezetvédelemre, az egészséges életmódra, és ha már elég nagyok hozzá, beszélnek a drogokról és a szexualitásról. A felnőttek körében pedig maga a kormány és a társadalmi szervezetek végeznek hasonló jellegű munkát.


Az érzékenyítő kampányokat ellenzők is átestek már száz és száz hasonló jellegű kampányon, akár otthon, akár az iskolában, akár felnőttként, csak most épp ez az érzékenyítő kampány nekik valamiért nem tetszik.

Szerintem pedig hasznos és jó dolog.

2021. júl. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

"Sosem lesz olyan társadalom, amiben mindenki egyetért."


Hát,én nem is azt írtam,hogy mindenben egyet kell érteni.

2021. júl. 19. 11:49
 7/14 anonim ***** válasza:
58%
Senki nem tanít a gyűlölködésre, csak elmondják mi a helyes, és helytelen. Az aberráció nagyon nem helyes. Ha gyűlölködés lenne, akkor naponta menne a híradóban hogy búzit vertek itt ott amott. De nincs ez. Én undorítónak tartom, ezért elkerülöm őket. Ennyi.
2021. júl. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Azért,mert neked valami nem tetszik vagy undorodsz tőle,attól még nem helytelen.


És attól jobban érzed magad,ha másik megerősítenek abban,hogy amit te gondolsz az a helyes?

Vagy talán az lenne a normális,ha néha gyakorolna az ember önkritikát,és amitől fél vagy nem ismeri,az felett nem ítélkezik?


Ez baromi gyerekes felfogás,úgy hívják EGOIZMUS.

2021. júl. 19. 12:12
 9/14 anonim ***** válasza:
72%
Úgy hívják normalitás. Szerinted az a normális, hogy húsz éves fiú nőnek képzeli magát?
2021. júl. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nem átlagos,nem többségi,de attól még normális.

Létező jelenség,van ilyen.Az okát megfejteni bízzuk a tudósokra.


Mindenesetre attól még senki nem lett sem transznemű sem mentálisan sérült,hogy hallott arról,hogy léteznek ilyen emberek.

2021. júl. 19. 12:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!