Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gyerekek LMBTQ érzékenyítéséne...

Gyerekek LMBTQ érzékenyítésének káros hatásai? Kutatás? Forrás?

Figyelt kérdés
Sokan mondjátok, hogy káros hatással van a gyerekek szivárványos érzékenyítése. Erről tudnátok hiteles kutatást, forrást küldeni?

2021. júl. 17. 09:44
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
68%
Nem tudnak, csak ezeket mondják, mert nem tudják elfogadni, hogy nem mindenki olyan mint ők. Na meg azért mert a netről szedett képeken durva felvonulások vannak, ellentétben a magyar felvonulásokkal ahol mindenki normálisan öltözik, csak kiáll amellett, hogy lmbtq.
2021. júl. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
85%
Mivel hogy ez egy viszonylag új keletű dolod,emiatt a hatásait nem is lehetne még vizsgálni. Másrészt nem hiszem,hogy létezne olyan ember,aki merne ebben a témában kutatni,mert hátránya származna belőle. Ha ne adj Isten az lenne a kutatás eredménye,hogy van ennek hátrányos hatása,akkor úgy is diszkreditálnák a kutatót.
2021. júl. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nem nagyon értem, hogy miért kell valakit azért megbélyegezni, mert mást szeret 🤷‍♂️

2021. júl. 17. 09:59
 4/42 A kérdező kommentje:

#2 nem tudom.

Volt egy kutatás, ami kimondta, hogy nincs egyértelmű homoszexuális gén, sokkal nagyobb a környezet hatásai mellett eltörpül a genetika hatása. Ezt a kutatást csak úgy adták közzé, hogy konzultáltak LGBTQ+ szervezetekkel. Szóval ezt is csak így tudták közre adni.

De azokat a kutatásokat is diszkreditálják, amelyek azt hozzák ki, hogy nincs különbség a férfi és női agy között (kivéve a méretet és az abból adódó strukturális különbségeket).


Szóval sajnos simán el tudom képzelni, hogy valakinek egy ilyen kutatás a karrierjébe kerülne. Ezért sem hiszem el, hogy lenne hiteles publikáció a témában 🤷‍♂️


Meg mi baj lehet abból, ha a gyerek tudja, hogy nem csak fiú-lány szerelem létezik? Szerintem ennek a hatása sokkal inkább a tálalás formájától függ.

2021. júl. 17. 10:05
 5/42 anonim ***** válasza:
12%
4 Igen,ezt a környezeti hatást én is hallottam. Ezért ha ez igaz,nem értem hogy nem lehet kártékony ezt propagálni.
2021. júl. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
85%
Nem kell propagandálni, de jó, hogy a gyerekek tudnak arról, hogy nem csak női-férfi páros van. És nem szekálják a "másokat"
2021. júl. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
21%
6 Szerintem olvasd el újra mire reagáltam. Arra a tanulmányra,amit a kérdező említett. Miszerint a homoszexualitás kialakulásában a környezetnek van nagyobb szerepe. E szerint ha folyton azt hallja a gyerek,hogy ez mennyire jó és normális dolog,akkor már sejtheted miért írtuk azt,amit.
2021. júl. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:

6: kicsit rosszul fogalmaztam. 2 verzió csúszott egybe 😅

A lényeg: DNS alapján nem lehet megjósolni, hogy az egyén homoszexuális-e. Vannak erre utaló jelek, de ezek nem elég erősek.

És azt hozták ki, hogy a genetika szerepe eltörpül a környezet mellett. Tehát sokkal nagyobb szerepe van a környezetnek, mint a genetikának.

#7: szerintem elő lehet ezt adni normális módon is. Anélkül, hogy ténylegesen propagálnánk a melegségét 🤷‍♂️

2021. júl. 17. 11:07
 9/42 anonim ***** válasza:
88%

Azt ugye tudjátok, hogy a környezet hatása az nem feltétlenül azt jelenti, hogy ovisként azt hallja, rendben van, ha valaki meleg. Az is a környezet hatása, ha például az anyja dohányzott, vagy ha a második trimeszterben látott egy békát. (Ezek légből kapott példák, csak hogy illusztráljam mire gondolok. Nem állítom, hogy ezek tesznek meleggé.)

A valódi kérdés egyébként ez: Mi a nagyobb baj? Ha valamivel többen melegek, de azok boldogan élhetnek? Vagy ha kevesebben melegek, de az életük pokol? Mert ameddig erre nincs válasz, addig irreleváns, hogy a "meleg propagandának" van-e érdemi hatása arra, hogy hányan lesznek melegek.

2021. júl. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
67%
9 Kérlek,akkor nevezz már meg légyszives valós környezeti hatásokat,ami következtében homoszexuális lehet később egy gyerek? Nem kötözködni akarok,tényleg kíváncsi vagyok rá.
2021. júl. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!