Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szeretitek a németeket illetve...

Szeretitek a németeket illetve a német nyelvet? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Szerintem a németek eléggé bunkók és beképzeltek, magukon kívül senkit nem szeretnek...a himnuszuk is így kezdődik..:/

Németül sajnos muszáj tanulnom, nem mondom hogy naaagyon nehéz, de nem olyan könnyű, és eszméletlen csúnya..fhuuj de utálom.

Őket se szeretem. Más is van így ezzel esetleg? Előre is köszi a választ. És bocsi ha túl gyűlölködősre sikeredett.



2021. júl. 20. 20:35
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
39%

Utálatos nyelv,tény.

Őket utálni,általánosítás. Bp-n elég bunkó turistákkal találkoztam,de magyarból is jócskán akad.

De volt egy,aki piszok jó volt az ágyban. :D

2021. júl. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
55%
A német nyelv a legszebb a világon
2021. júl. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk anno általánosba csak németet lehetett tanulni, 8 év alatt kegyetlenül sikerül megutálnom, gimnáziumban viszont már inkább az angolt választottam és inkább azt tanultam. 1-2 év alatt jobban sikerült megtanulnom mint a németet 8 év alatt..


Németül talán ha egy két szóra emlékszem összesen..

2021. júl. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 A kérdező kommentje:
#2 elfogadom ha neked tetszik, de ne általánosíts. A magad nevében mondd..nagyon sokan nem szeretik..
2021. júl. 20. 20:47
 5/49 anonim ***** válasza:
68%
A magadfajtákat is sokan utálják, kérdező
2021. júl. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 A kérdező kommentje:
#5 köszike :D
2021. júl. 20. 20:49
 7/49 anonim ***** válasza:
100%

Én is Így voltam ezzel mielőtt ki nem mentem oda és el nem kezdtem volna a nyelvet tanulni. Nekem személyes tapasztalataim alapján rettentő kedvesek, nyugodtak és nem hajszolják magukat agyon, 8 óra a max munka idő, hogy ne haljanak bele a felesleges túlórákba, mert megfizetik őket, ügyelnek az emberek szellemi jólétére. Ezáltal nyugodtabbak, kiegyensúlyozottabbak, mint mi. Szép tisztaság van. Eddig Münchenben, Ludwigsburgban voltam meg egyéb kisebb városokban. Egy családnál szálltam meg Ludwig.-ban, akik szintén nagyon kedvesek voltak és a sulikban is rendkívüli az oktatás, pedig egy szakmai gimnáziumban voltam, nem is a No. 1-ba.


Aztán el kezdtem tanulni németül és ezek után nagyon szívesen tettem.


E benyomásaim előtt csak negatív véleménnyel voltam a németekről, alaptalanul, csupán amiket hallottam róluk.

2021. júl. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
90%

A nyelvet nagyon csúnyának tartom, nem szerettem tanulni.

Azt, hogy szimpatizálok-e valakivel, nem a nemzetiség dönti el. Találkoztam kedves és bunkó némettel is, nyilván az előbbit kedveltem, az utóbbit nem, de nem a “németségük” miatt.

2021. júl. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
60%
A német az kegyetlen szép nyelv. Best ever. Najó, az angol jobb. Utána német. Ausztriában élek amúgy, úgyhogy minden nap használom a németet. :D Meg van szokva. De igen, 10/10.
2021. júl. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
79%
A nyelvet igen. Német ismerőseim nincsenek, a sztereotípiák alapján meg nem akarok ítélkezni róluk.
2021. júl. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!