Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi ez a szokás, hogy bizonyos...

Odavid08 kérdése:

Mi ez a szokás, hogy bizonyos emberek tele rakják az üzeneteiket pontokkal ?

Figyelt kérdés
Pld.: "Nem leszek otthol... te nem érsz rá..? jó lenne ha igen.." És nem csak 1-2 alkalommal hanem minden üzenetben. Ez csak engem idegesít? Olyan mintha lekezelne, vagy "ostobának" nézne. Eddigi tapasztalataim szerint a magukat mindenkitől okosabbnak hívő sznobok használják ezt, de nem akarok általánosítani. Ti is szoktatok ilyet csinálni? Ha igen miért? Illetve szerintetek mi ennek az oka, hogy páran így írnak?

2021. júl. 22. 10:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
35%
40-50 év körüliek csinálják az én tapasztalatom szerint. Nem tudom megmondani miféle beidegződés ez, de annyira engem nem zavar, hogy még külön kérdést tegyek fel ennek érdekében.
2021. júl. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A három pont (vagy hármaspont) az egy írásjel, a mondat vagy a gondolat bejezetlenségét jelzi. Nincs vele semmi baj, én is használom elég gyakran.
2021. júl. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
Én is használom...
2021. júl. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
67%

lekezeléshez nincs köze.

alapvetően két dologra tudok gondolni, első blikkre:


1) borzasztóan rossz beidegződés, látták a hármaspontot valahol, és megtetszett nekik, és azóta úgy érzik, hogy ennek erőltetése ad némi eleganciát a mondataiknak.

(ennél már csak az, a jobb, amikor valaki egy tucat ponttal fejezi be a mondatot, azt, a látszatot keltve, hogy ő most annyira mélyet írt, hogy búvárszemüveg kell az elolvasásához)


2) tudatalatt írják ezt minden elé, mögé, helyett, mert valamit sunnyognak, vagy éppen nem tudják pontosan, hogy amit leírtak, az valóban úgy van-e, néha hozzáírnának valamit, amit aztán végül nem tesznek meg. magyarul, a folyamatos tétovázás jele náluk, persze akkor is helytelen.


mindenesetre nyugodtan megmondhatod akármelyiküknek, hogy ezt inkább fejezzék be, mert túl azon, hogy buta dolog, még idegesítő is egy idő után.


mindenkire nyugodtan rá lehet szólni, aki helytelenül használ bizonyos kifejezéseket, olyan szavakat használ, amik nem léteznek, csak az interneten (igazándiból, megmondom a Zőszintét, kérte az elnézést, idegben vagyok, stb.), a standard helyesírási hibák miatt (papagály, muszály, egyenlőre, folytogat, stb.)


aki megsértődik, ha valami miatt szólnak, az szimplán hülye. egy értelmes ember szeretné az anyanyelvét tisztességesen beszélni, és helyesen írni, és örül, ha valaki néha jelzi, ha valami nincs rendben, és onnantól figyel rá.

2021. júl. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

A mondat végi ... arra utal, hogy valami nincs konkrétan kimondva, az olvasónak kell tovább gondolnia vagy valamilyen következtetést levonnia.

Lehet, hogy ezt egyesek úgy értelmezik, hogy ha az írásukat telerakják vele akkor titokzatosabbnak vagy sejtelmesebbnek tűnik a mondandójuk.

Én azt látom, hogy egyre több olyan ember van akinek sem a helyesírása, sem a fogalmazási képessége nem ugorja meg szintet.

2021. júl. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
Kimondatlan szavak. Zavar ha nem használják helyesen.
2021. júl. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%

Idézetnél is szokták alkalmazni, jelezve, hogy előtte vagy utána még folytatódik a szöveg, amiből kiemelték. Igen, vagy be nem fejezett gondolatmenet.

Értelmetlenül használva hülyeség.

2021. júl. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%

Aki rosszul hasznalja, az nem olvasott irodalmat es nyelvtanoran nem figyelt. Eppen a regebbi szuletesuek meg lattak igazi irok altal irt konyveket, nem eselyes, hogy rosszul hasznaljak.

Van ertelme, van szerepe, arnyalhat mondanivalot. Es lehet nyomkodni is a pontokat.

2021. júl. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
21%
Kövezzetek meg de engem nagyon tud zavarni mikor valaki minden második szó után pontozik. Ugyanúgy zavar az aki minden mondata után odatesz egy szmájlit, jobb esetben csak egyet rosszabb esetben még ötöt is.
2021. júl. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudom... De nagyon idegesítő...
2021. júl. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!