Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt olyan aki régen lusta...

Van itt olyan aki régen lusta volt és ezen valahogy tudott változatni?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta eszméletlenül lusta vagyok. Folyamatosan álmodozok és tervezgetek a fejemben de szinte sohasem viszem véghez ezeket :(

Anyukám is ilyen és a gondolat, hogy 50 felé én is még mindig ugyanilyen leszek nagyon kétségbeejtő.

Szóval arra vagyok kíváncsi, hogy van-e itt olyan vagy ismersz-e olyat aki hasonló fokú lustasággal és semmittevéssel küzdött majd változtatott ezen és jelenleg a társadalom produktív tagjaként funkcionál?



2021. júl. 22. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
Én. Régen lusta voltam, ma már nagyon lusta vagyok.
2021. júl. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon lusta vagyok, és folyton halogatom a dolgokat.

Viszont most van egy párom, aki nagyon rendszerető, és ez kellő motivációt ad nekem arra, hogy tegyek ellene, és azóta alakulgat a saját belső motivációm is, nemcsak a házimunkához, hanem egyéb dolgokhoz is.

Ez a gyakorlatban úgy néz ki, hogy látom azt, miket csinál (csak ritkán szokott megkérni, hogy segítsek), és magamtól elkezdem én is.

Aztán rájöttem, hogy ez igazából arról szól, hogy legyőzzem a kifogásaim. Pl. fáradt vagyok, majd holnap, most nincs kedvem... de olyankor arra gondolok, hogy na nekikezdek, mert a végeredménynek örülni fogok (meg a párom is).

A másik, hogy már hónapok óta szennykaján éltem, fel is szedtem pár kilót. Kitaláltam, hogy mi lenne a legkevesebb energiával járó út, hogy lefogyjak, és elkezdtem ételt rendelni. Most pedig már azt tervezgetem, hogy mikor tudom majd beiktatni a főzést a napjaimba. És elkezdtem mellette jógázni is.

Persze ez még mindig csak fél siker, de most úgy érzem, hogy elkezdett egy rendszer kialakulni az életemben, és úgy tekintek vissza a "kezdeti" énemre, hogy uramisten, hogy tudtam eddig így élni.

Ami ebből nekem tanulság volt, hogy ha felveszel egy új szokást (nálam az étrend váltás, aztán a jóga), és azt veszed észre, hogy jé, ez nem is olyan nehéz, akkor az erőt ad a további változatásokra, motivál, hogy újabb célokat tűzz ki magadnak.

2021. júl. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ja és a szokás kifejezést nem győzöm hangsúlyozni. Minden egy szokás, az, hogy este fogat mosol, egy ugyanolyan szokás, mint hogy kifogásokat keresel, amikor tenned kéne valamit.

Szerintem tűzz ki magadnak egy kisebb célt, de olyat, amit nagyon el szeretnél érni.

A cél legyen pozitív (pozitív cél: rend fenntartása a lakásban. negatív cél: kupi elkerülése)

A motiváció legyen annyira erős, hogy erősebb legyen a kifogásnál. És ha szeretsz tervezni, akkor úgy tervezz, hogy mik azok a dolgok, amik szükségesek a célod eléréséhez PONTOSAN, minden körülményt figyelembe véve.

Tehát találd ki előre, hogy hogy fogod végigvinni a terved.

Ha tudod, mikor mit kell tenned, akkor kevesebb eséllyel találsz rá kifogást, mintha mondjuk ott van rá egy egész nap vagy hét, amit sokkal könnyebb csúsztatni.

2021. júl. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Régebben olyan 14 éves korig elêg lusta voltam,mindig kupi volt a szobámban,mindent halogattam,nem mentem sehova.


Ez 15 éves változott mikor mentettem egy galambot ami a "nyakamon maradt" ,na miatta aztán rá vagyok kényszerülve a takarításra. A szobám rendezett azóta.


A halogatás nálam úgy szűnt meg ahogy nőttem,még van amit ma is nehezen csinálok me se mindent szeretek bőven határidő előtt befejezni.


Tanulásban pedig mindig csak magamra számíthattam,mivel nagyon nagyon szeretnék továbbtanulni (állatorvosi egyetemre fogok jelentkezni) ezért magamat kell motiválnom,úgy érzem remekül működik.


Szóval keress egy célt vagy egy "kényszerítőeszközt" az segít.

2021. júl. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!