Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen érzés nagy embernek lenni?

Milyen érzés nagy embernek lenni?

Figyelt kérdés

Nem termetre, hanem befolyásra, hírnévre, hatalomra, gazdagságra gondolok.

Nyilván ezt a kérdést teljes mélységében csak ezek az emberek tudják megválaszólni és nem valószínű, hogy akár csak egy is közül látja a kérdésem, de annak már bőven van esélye, hogy olyan téved ide, akinek van rálátása erre a témára. (pl. személyesen ismert olyasvalakit, aki volt/van hasonló helyzetben)

Persze az sem baj, ha teljesen laikus vagy, akkor is kíváncsi vagyok a véleményedre.



2021. júl. 24. 19:28
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Nem vagyok extra befolyásos, sem extra gazdag.


Én inkább a hírszerzésben vagyok jó és voltam mindig is. Mindig tudtam, hova üljek, ha valamit meg akartam tudni. Kicsit ügynökösen hangzik, de tényleg így van. Néha olyan infók jöttek, amikre nem is volt szükségem, meg nem is kerestem.



Ezen kívül, én mindig teszek szívességeket embereknek, aztán jön a mennyi lesz? Semennyi, majd ne felejtsd el, és talán egyszer nekem is segítségre lesz szükségem.

Ez sem ilyen én adok egy pohár vizet, te meg vegyél nekem 2 üveg whiskyt kategória.


Szóval, ha hivatali ügyben segítek, akkor én is kérek mondjuk infót valamivel kapcsolatban, ami hivatali, irodai dolog, ha szükségem van rá. De számtalanszor semmit nem kérek cserébe.



Gazdagság tekintetében. Gyerekként elég szegény környezetben nőttem fel, most annyi pénzem van, mint korábban soha, de egyáltalán nem tudom kihasználni, nem élvezem.



Befolyás meg tényleg nem az, hogy felhívok bárkit, aztán nincs kérdés; de van olyan információs hálóm, amivel sok dolgot könnyebben elérek, mint random emberek.

2021. júl. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
"vagyok aki vagyok"
2021. júl. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

"Hatalom csak annak járna, aki nem vágyik hatalomra." (Hioszi Tatiosz)


Nagyjából ezt gondolom,mert akiket megrészegít a hatalom,azok vissza is élnek vele rendszerint.

2021. júl. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem nyomasztó érzés lehet. Nekik még önmaguknál is nagyobb embereknek kell megfelelni.

A főnököm pl. heti hét napod dolgozik, alig van egy szabad perce magára.

Az ő főnökén csak azt látom, hogy naponta kb. 20 órát dolgozik és fénysebességgel öregszik (pedig szerepel a 10 legbefolyásosabb magyar ember között).

2021. júl. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
34%

A hírnév, a népszerűség részegítő - amikor csak úgy mész, és a szembe jövő emberek mind megismernek, és mindenki örül Neked, mindenki azt sugallja, hogy mennyire Jó vagyok, példa vagyok.. nagyon jó; olyan önbizalomkoktél, hogy valami hihetetlen. Rengeteg figyelmes gesztust kapok, ajándékokat, lehetőségeket... a kapcsolati hálón keresztül rengeteg lehetőségem van, legyen szó fellépésről, nyaralásról, autóbérléről vagy csak simán egy jó állatorvosról.

Ugyanakkor a hírnév, a népszerűség k_va idegesítő, mert nem tudok úgy lemenni egy csomag zsepiért a boltba, hogy ne jönne utánam néhány ember, hogy "úúúúúristen!, ez ő". Megnéznek az utcán, utánam fordulnak a benzinkúton, titokban fotóznak a szomszéd asztaltól - MINDIG. És akkor vannak a creepy rajongók, meg azok, akik az összes frusztrációjukat rajtam és a munkám szidásán vezetik le. Testőrök kellenek hozzá. Egyre több az érdekből dörgölődző, tőlük hányni tudnék - és néha kezdek paranoid lenni, hogy ha valakivel egy jót dumálok, az tényleg velem beszélget vagy csak az ismertségem és a kapcsolatrendszerem miatt kellek neki.

Szóval mint mindennek, ennek is megvannak az árnyoldalai - én néha irigyelem azt, aki meg tud inni egy kávét anélkül, hogy mindenki őt bámulná.


Én magam laikus vagyok, de nekem körülbelül ez állt össze a legkülönbözőbb személyiségű és foglalkozású népszerű/híres emberekkel készült interjúkból :D

2021. júl. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Igazi nagy ember érzi, hogy felelőssége van, ami sokszor akár nyomasztó is. A magukat nagy embernek képzelő, senkik, akik aljas, sunyi módon tornázták magukat oda, azok elég ostobák ahhoz, hogy csak élvezzék az előnyeiket.
2021. júl. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!