Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy felnőtt...

Miért van az, hogy felnőtt koromra is tutyimutyi alak vagyok és teljes mértékben képtelen vagyok kiállni saját magamért is?

Figyelt kérdés

2021. júl. 26. 06:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%
Nem is kell. Ha az ember saját magával elégedett, akkor nem kell ennél több…
2021. júl. 26. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
Fejleszd magadat önfejlesztő könyvekkel,tedd magadat rendbe belül ha gondod van, esetleg pszichológussal beszélgess el egy párszor.
2021. júl. 26. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Nálam ez az önállósodással változott meg. Elköltöztem a szülőktől, akik semmiben se segítettek, kénytelen voltam egymagam boldogulni. Mint amikor a 300 c. filmben a gyerekeket kirakták a vadonba, hogy erősödjenek. Ha valamit el akartam érni, senki se foglalkozott vele, hogy nekem rossz, fáj, sírok. Ezért rákényszerültem, hogy erélyesebb legyek, ha élni akarok. Rákaptam az irányítás ízére, hogy a magam ura vagyok, és aki előtt magabiztos voltam, előbb lepődött meg és ismert el, minthogy belémrúgott volna. Fantasztikus érzés kiállni magamért, hogy ezt régebben miért nem tudtam?
2021. júl. 26. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Ahogy a 3-as írta. Az önfejlesztő könyveket meg felejtsd el, vicc az egész, ha közben nem cselekszel :D
2021. júl. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Én akkor kezdtem fejlődni, amikor munkában elismerést kaptam. Egyre feljebb másztam a ranglétrán, nőtt az önbizalmam. Már szülőkről is leváltam, magam ura vagyok, a gondjaimat kénytelen vagyok magam megoldani és mivel a szakik az én pénzemből élnek egy pl. felújítás alkalmával én dirigálok, hogy mit csináljanak. Xarra nem adok pénzt, nekem ez érzékeny téma.
2021. júl. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

Gondolom ezt a mintát láttad otthon. Nálam is ez a helyzet.

Nem hiszem hogy a szülői mintákat valaha is felül lehet írni.

2021. júl. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy csak nagyon nehéz és van hogy 10 év is rámegy mire jön az eredmény


Sajnos a nevelés ennek az oka sose dicsérték meg vagy azt mondták hogy ez túl nehéz az meg lehetetlen és így az embernek tönkretették az önbecsülését

2021. júl. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Talán nem kaptál elég bátorítást otthonról, így azt gondolod tudat alatt, hogy semmit se érsz másoknak és a te véleményed kevésbé fontos.

Ezen én személy szerint úgy igyekszem változtatni, ha épp bátortalan vagyok, hogy mérlegre rakom, mi lesz, ha kiállok magamért vs mi lesz, ha nem. Ha annak, hogy nem állok ki magamért nagy lenne a rám sújtó potenciális hátránya, akkor felkötöm a gatyámat és vitába szállok, ha viszont nem olyan fontos a dolog, vagy tudom, hogy mások kvázi megköveznének a véleményemért, akkor bölcsen hallgatók.

2021. júl. 29. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
*hallgatok
2021. júl. 29. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert így döntöttél, hogy ilyen leszel ezáltal a jellemed ilyen irányba fejlődött.

Én is tutyimutyi voltam mindig... aztán egyszer meguntam, hogy mindig kihasználnak..., hogy főnökeim a munkámból élnek.. csinálltam egy saját vállalkozást főnökeimé mintájára, és eleinte igen tutyimutyi módon de úgy belejöttem és akkora pofát növesztettem, hogy ma már minden vagyok, csak tutyimutyi nem.

2021. júl. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!