Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi válthatta ki, hogy ilyen...

Mi válthatta ki, hogy ilyen vagyok?

Figyelt kérdés
Imádok magamról beszélni. Fel sem tűnt, amíg a legjobb barátom pár hónapja nem mondta, hogy tényleg csak rólam van szó szinte mindig. Az én problémáim miliószor kitárgyalva, ha valamit ő mondd, kb semmi nem marad meg nekem, hogy kivel mi történt, és mindig megkérdezem a sztorijaiban ki kicsoda (nincs közös társaság). És tényleg nem érdekel mi történik vele, hacsak nem valami tényleg extrém vicces pletykát mesél. Most is elmondja, néha bántja de megszokta. De egyszerűen nem tudom mit kezdjek magammal. Az egyetlen amikor valaki igazán érdekel, az akkor van, ha egy olyan lánnyal találkozom akibe idővel belezúgok vagy tudom el tudom képzelni hogy komoly legyen (nem volt komoly kapcsolatom még, képtelen vagyok összehozni valahol elrontom mindig). Tényleg szüleimet sem keresem pedig ők mindig jönnek meg egyből segítenek ha kell. De egyszerűen nem tudom rávenni magam, hogy másokkal foglalkozzak vagy odafigyeljek ha más beszél arról mi történik vele. Mi lehet az oka annak hogy ennyire önző lettem? Miért alakulhatott ez ki? Hogyan tudnék változtatni?
2021. júl. 28. 03:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
75%
Csak odáig olvastam, h imádok magamról beszélni.:) Egoizmus, önzőség, sokszor nagyképűséggel társul.
2021. júl. 28. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, de r*hadt fárasztó lehetsz, próbálj meg fejlődni.


Nekünk egyszer volt egy ilyen barátunk... egy idő után féltünk a fenti viselkedés, és mindenkit nagyon irritált. Ez akkor ütközött ki igazán, amikor a kis társaság csak ritkán tudott összejárni, aztán amikor sikerült a bandával végre egy tali, az illető pofázott csak 90%-ban.. mindenki úgy ment haza, hogy kiváncsi lett volna kivel mi van, de vki paraszt módon csak a ágról beszélt és mesélte az idióta sztorijai.


Tudod az a legidegesitő, hogy azt hiszed mindnekit annyira érdekelnek ezek a dolgok mint téged és nem veszed észre magad..


A lányt is egyszer idejött hozzam és elkezdett magyarázkodni, hogy ő “csak szórakoztatni akar minket azért pofázik mindig ennyit”.


Ez mind tok jó, DE SENKIT NEM SZORAKOZTATOTT. ő hitte csak azt h ez így jó, közben mi elkezdtünk NÉLKÜLE inkább programokat és külön beszélgetős csoportot is csinálni.

Felüdülés volt.


Tudod miért? Mert végre volt kommunikáció a csapatban...


Nyilván személyiségbeli hiba a fenti. Egy idő után energia vámpír szerepet töltesz be és le fognak kopni az emberek rólad, mert nem vagy annyira szórakoztató mint gondolod, és mert nem foglalkozol másokkal. Nem partnereket keresel, nem kommunikálsz, hanem te hallgató tábort gyűjtést magadnak, akinek eloadsz...


A csaj is csak észrevette magát mikor hanyagolták, utána már meg tudta kérdezni tőlünk is h kivel mi van.. de akkor is legtöbbször azzal a céllal, hogy elkezdhesse pofázni magáról és hogy épp mi történt vele. de bennem annyit a kiégett addigra, hogy a kapcsolat is megszakadt, mert irritált.


Ja, elárulom kapcsolata sincs mai napig normális... nem véletlenül. Mert ezt épeszű ember nem viseli el hosszú távon, jezusom együtt lakni jon egy ilyen emberrel. Az a baj h nem veszik észre magukat.


Igen, a barátodnak igaza van. Nettó parasztság, önzőség, egó van az egészben. Ha már tudod hogy ez van nálad is, érdemes lenne dolgozni a személyiségében, mert hidd el hogy a társas kapcsolatid nem késznek normálisak... de ez csak jó tanács. Minden fejleszthető, ha az ember akarja. ;)

2021. júl. 28. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
52%
*bocs a telos elgépelések miatt, de a lényeg sztem átmegy mindenkinek így is :D
2021. júl. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Tök jó hogy regényeket írtatok, hogy mennyire idegesítő vagyok, de választ nem kaptam.
2021. júl. 28. 13:48
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

De ezt mi itt a gyakorin full idegenként, honnan tudjuk szerinted?? H*lye a kérdés.


Menj el szépen pszichológushoz, pszichoterápiára, és a szakember el fogja neked mondani, miért vagy ilyen.. Miért vagy önző, miért nincs meg a kellő empátia és érdeklődés, miért nem veszed észre magad, hogy nem te vagy a világ közepe. Úgy is szeretsz beszélni magadról, hát akkor hajrá.. :)


Az első lépés a felismerés, hogy a probléma az probléma. A 2 lépésen így-úgy is neked kell dolgoznod, hogy ezt visszavedd. Tudatosan figyelsz rá, és apró lépésekkel beépíted a szokásaidba. Pl a Hogy vagy, mi van veled? kérdést. Vagy felhívod hetente a szüleid és megkérdezed mi újság velük.. Vagy mondjuk odafigyelsz a kedves barátodra, akinek szintén megvannak a saját problémái, és mondjuk konstruktívan állsz hozzá, nem csak na essünk túl rajta alapon.


Az empátia javítható és tanulható, hogy a másik nézőpontjába tudj helyezkedni. Azért ez nem agysebészet...

2021. júl. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindenáron, így ismeretlenül, indokot kellene keresni, akkor én azt mondanám, hogy valahol, valamikor (feltehetőleg gyerekként még) olyan közegben voltál, ahol elnyomtak téged, úgy éreztették, hogy nem fontos a véleményed, vagy épp te magad. Vagy ehhez hasonló negatív élményed lett. Emiatt most így kompenzálsz, viselkedsz, lehet, hogy úgy viszonyulsz a világhoz, ahogy az bánt veled. Vagy érezted, hogy bánik veled.


Az egy jó pont, mint előttem is írták, hogy felismerted, hogy gond van. Tanácsnak pedig, tudatosan figyelj mások reakciójára, vagy megjegyzéseire és tudd, hogy mikor vagy nagyon sok. Akkor pedig (bocs a megfogalmazásért, de) vegyél visszább. Fejleszd az empátiád, és kommunikációs készségeid. Figyelj másokra, tartsd fent a beszélgetést, légy érdeklődő, és ne tereld állandóan magadra a szót. És tudd, hogy mikor kell a másikat hallgatni és rá figyelni.

Hosszú folyamat lesz, de mindenki javára válik majd. Szakember is kellhet hozzá, de ez nem szégyen.

2021. júl. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Oriasi dolog belatni, meg ha ez nem is old meg mindent. Nekem ez nagyon nagy jopont.

Apam pl ilyen, nala ez sulyos defekt, be van szorulva sajat magaba. Egocentrikus, de nem onzo, hanem valami fal valasztja el a kulvilag erzekelesetol.

Nem tudom, nalad mi az ok. Attol tartok, talan csak onkontrollal eros odadigyelessel fog mukodni nalad, ahogy pl a dadogoknak beszelni rendesen. De akkor is megeri, mert kevesbe leszel faraszto, hasznalhatatlan, lelked melyen remelhetoleg nem szarod le a tobbieket. Csak mas vagy, barmi latin neve is legyen ennek.

2021. júl. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Az én nagymamám is ilyen. Neki kemény gyerekkora volt, én ezzel magyarázom. Volt egy alkoholista apja, aki verte, csicskította. Volt egy első férje aki majd 30 évig megalázta, megcsalta. A második férje tisztelettel bánt vele, de ő is ugyanilyen természet volt mint te kérdező, meg a nagymamám, szóval nagy volt közöttük az összhang, de nagymamám onnantól méginkább ilyen egomániás lett. Nagyon szeretem őt, de csak rövid ideig lehet elviselni, sajnos ahogy itt sokan írták, nagyon farasztó ez a viselkedés. Nem tudom, nem ez a nárcisztikus személyiségzavar? Aki ilyenben szenved, annak gyerekkorában sérült az önbecsülése azt hiszem, és nem tudta megfelelően feldolgozni, ezért igyekszik mindenki felé kerekedni. Te is olyan vagy kérdező, hogy elvárod, hogy csodáljanak, behódoljanak, és aki nem a csodálód, azon bosszút állsz?
2021. júl. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Nem várom el hogy csodáljanak, igazából nem érdekel mit gondolnak rólam, ha ez a vélemény negatív. De kifejezetten élvezem amikor mesélem egy olyan nagy történetemet, amire az emberek álla leesik.



Többire is válaszolok holnap majd. Köszi amúgy a segítséget.

2021. júl. 29. 01:11
 10/20 A kérdező kommentje:

Na megkésve de válaszolok. Hát tényleg el voltam nyomva nagyon sokáig. Gyerekkoromban 0 szabadságom volt. Mindig az volt amit apa mondott. De nem csak nekem, hanem anyának is meg mindenkinek. Egyből üvöltött. Szerencsére az első 12 évben annyira gyakran nem vitt mert dolgozott rengeteget. 2 hetente néha havonta láttam csak. Viszont az volt amit ő mondott. Ha pl nála voltam és házit kellett csinálni vagy meg kellett valamit tanulni, képes volt órákon keresztül üvölteni amíg mindent szórul szóra meg nem tanultam. Aztán amikor versenysportolni kezdtem 11 évesen akkor már mindig ő vitt edzésre, mindent felügyelt. Borzalmas volt. Kisgyerekként állítólag elbújtam a szekrénybe amikor jött értem. Ezt egyszer anya mesélte. De olyan sztori is volt, hogy néztem a Harcosok klubját, és az első jelenet úgy kezdődik, hogy a szájába tartja a fegyvert. Pont be jött és csak ennyit látott, és elkezdte felemelni a hangját, hogy én milyen dolgokat nézek, hogy itt kiloccsantja a másiknak az agyát. Mondtam neki, hogy nem történik ilyen. Nem érdekel azonnal kapcsoljam ki. És konkrétan úgy tudott kiabálni, hogy az egész utca hallja. És mindenkivel ezt csinálja csinálta. Anyával is, amikor még együtt voltak, ha volt otthon paradicsom azért kiabált, ha nem volt akkor meg azért. 22 éves vagyok, és ha elmegyünk valahova ebédelni, megmondja mit ihatok. Ki akartam egy korsó sört kérni, közli a pincérrel csak egy pohár. Mondom lehet korsó, 22 éves vagyok. És ebből is balhé lett, hiába mondtam el, hogy egy 3decis poharat kikérhetek még háromszor hogy elég legyen, egy korsó meg elég lenne egész vacsora alatt. Nem érdekli. Majd kikérem újra a poharat. Másik sztori ami eszembe jutott. Rohadt messziről autóval jöttünk haza. 2 úton is lehetett menni, mondta nézzem meg melyik a gyorsabb. Mondom x úton menjünk 30 percet spórolunk. Természetesen yra megy, nem, az ugyanannyi lesz, nem arra megyünk. De akkor minek kérdezted meg, hogy nézzem meg? Balhé. Nem is szóltunk egymáshoz, aludtam. Természetesen az út 3/4énél karambol. Oltári dugó. Az autóban nincs légkondi, mert fukar újat venni vagy megcsinálni, szóval sültünk a 40 fokban nyár közepén a bőr ülésen. Őrjöngött persze. Mondtam neki, hát én mondtam de nem hallgatott rám. Balhé.


Szóval millió ilyen sztori van. Tényleg féltem kb gyerekként amikor vele kellett lenni. Ha anya is ott volt, suttogni kellett nehogy valami olyat mondjunk hogy felrobban. Tényleg mindig mindenkire rákényszerítette az akaratát. Ha pedig megkérdeztem valamit, hogy miért úgy van vagy miért így kell, akkor egyből az jött, hogy "nincs miért" , vagy "mert azt mondtam" többször volt olyan dolog is, hogy megígért valami nagyot hogy elmond, de végül nem tette pedig nagyon vártam. Ez a botrányos gyerekkorával kapcsolatos. Mindig utalgstott milyen szar volt, és majd egyszer elmeséli, néha konkrétan megígérte mikor, de soha nem jutottunk el oda, vagy évekbe telt. Most is van egy ilyen sztori ami épp folyamatban van.

2021. júl. 31. 11:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!