Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érdekli az embereket a...

Miért érdekli az embereket a politikai, gazdasági hírek amikor mi nekünk kis embereknek tök mindegy ki van a kormány élén nem lesz jobb úgy sem, én híreket nem is nézek nagy ívben tojok rá, csak a saját életemmel foglalkozom. Hülyén gondolkodom?

Figyelt kérdés

2021. júl. 28. 06:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem is tudom, melyik a rosszabb, az olyan ember, mint te, vagy aki nézi a híreket (ami nálunk a legtöbb médiában gyakorlatilag kormánypropaganda) és gondolkodás nélkül mindent elhisz. De inkább te vagy a jobb. Maradj ilyen.
2021. júl. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azta, pont ezen gondolkodtam. Anyukám minden este rohan, hogy nézze a híradót, aztán ott sóhajtozik, hogy xy politikus Üzbegisztánba ment tárgyalni. Kisnyugdíjas, a piacnál messzebb sose megy, de úgy csinál, mintha miniszterelnök akarna lenni.
2021. júl. 28. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az országok közmunkaprogramok politikusoknak :D
2021. júl. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Hülyén gondolkodom?"

Hülyén.

Nem kell belebuzdulni a híradóba, de nagyvonalakban képben kéne lenni vele, hogy mit művel a bagázs, amit megválasztott közszolgaként foglalkoztatsz, hogy a közösbe dobott pénzből megteremtse a közös érdekű dolgokat (utak, egészségügy, oktatás stb.). Aztán ha nem tetszik, irány szavazni a következő választáson.

Az ország harmada rendszeresen otthon vakarássza a seggét a választás napján, és végigdünnyögi az életét, hogy "nekünk úgysem lesz jó". Aztán csodálkozik, hogy tényleg.

Mintha ölbetett kézzel néznéd, hogy a közös képviselő a lépcsőháznak csak az egyik szintjét festeti ki, de az egészre elrakja a pénzt, és azt mondja, annyiba került, meg a szemétdíj sincs befizetve, viszont van a közös képviselőnek új tévéje, és minden héten szed be plusz pénzt valamire, ami aztán nem valósul meg. De csak fizeted a közös költséget, és nem akarod leváltani, mert "úgysem lesz jobb".


Az ilyenek miatt ragadnak a nyakunkon azok, akik aztán hozzászoknak, hogy bármit tehetnek, bárhogy szorongathatnak, úgysem lesz semminek következménye.

Ha minden felháborítóan elszúrt 4 èv után ki lenne rugdosva a parlamentből az aktuális kormány segge, megtanulnának viselkedni, és megdolgozni a kormányon maradásért. De így...minek csinálnának bármit is a saját zsebük tömésén kívül? Úgyis újraválasztják őket azok, akik beérik 2 kg krumplival, a többieket meg annyira nem érdekli, hogy még szaros krumplit sem kérnek, nekik "úgyis mindegy".


Egy rendesen kormányzó kormánnyal talán nem kéne leadóznod a béred harmadát, és nem kerülne többe neked az import áru (azt hiszed, nem veszel olyat? De, kb. 98%-ban), mert megzuhant a forint. Hogy csak a két legáltalánosabb dolgot említsem, ami a politikai vezetéstől elég nagymértékben függő "saját életed"-hez tartozik.

2021. júl. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

"Ha minden felháborítóan elszúrt 4 èv után ki lenne rugdosva a parlamentből az aktuális kormány segge, megtanulnának viselkedni"



1990-tol 2002-ig ki lettek rugdosva. Egyik kormany sem duplazott. A hatterhatalmat kene kirugdosni.

2021. júl. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem követem a híreket tűpontosan, csak elolvasom amit a facebook feldob. Választások előtt jobban beleásom magam a dolgokba,de ennyi. Viszont tanárként pontosan érzem, micsoda rombolás, pusztítás ment végbe az iskolák életében. A NAT lebutítása, a diákok értelmetlen túlterhelése, a pedagógus életpályamodell ami egy röhej és most a pedagógus képzés legyalulása egyértelmű jelei annak, hogy ostoba, gondolkodásra képtelen droidokat akarnak, legyen nemzeti érzelmű, de ne tudjon értelmezni egy verset, mert esetleg felmerülnek benne nem olyan nemzeti gondolatok is. Ne menjen egyetemre, mert sok a diplomás akik nem akarnak összeszerelő üzemekben dolgozni a szalag mellett, vagy építkezéseken nyomni a jó kis 38 fokban. Csináljunk úgy, mintha a nyelvtanulás nagyon fontos lenne, de ne beszéljen nyelveket, mert elmegy külföldre. Folytassam még?


Egyszer régen egy kisvárosban tanítottam. Még "gyúrcsányvót" hatalmon. Divat volt szidni a tanáriban, mindig beszóltak ezt-azt rá. Demokrácia van, azt mondták, nyíltan lehet utálni. Aztán ahogy változott a politikai helyzet, hirtelen be kellett kussolni. Már nem lehetett kritikát megfogalmazni az oktatásügy irányába, bár egyre jobban láttuk, hogy nem megy a dolog olyan jól. Aztán most már hogy konkrétan tragédia az egész, szétnézek, és azt látom, hogy már senki nem mer a tanáriban mondani semmit. Csak suttogva a fénymásoló mellett azok, akik jóban vannak egymással. Már engem is hívtak rapportra a facebook megosztásaim miatt. Pedig állítólag még mindig demokrácia van. Hát na, az én életemet befolyásolja, ki van hatalmon. És a diákokét is, akik ebben a rendszerben járnak iskolába. És hidd el, a közgondolkodást is befolyásolja ez az értelmetlen gyűlöletkampány, ami évek óta megy, az egyértelműen gyalázatos botrányok elkenése, amibe nyugaton bármely kormány bele bukott volna. Évekig éltem külföldön, tudom, miről beszélek. Azért ilyen itt a közhangulat, mert meg van mételyezve a közgondolkodás. Áh, de mindegy is.

2021. júl. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, hülyén gondolod. Az ilyen hozzáállásra szoktak birkázni az emberek
2021. júl. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok birka, csak racionális mi közöm ahhoz mit csinálnak a "nagy" emberek?
2021. júl. 28. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!