Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normálisak ezek az érzések?

Normálisak ezek az érzések?

Figyelt kérdés

Ez egy olyan dolog, amire soha nem mernék rákérdezni valakire szemtől szemben, ezért teszem fel itt a kérdést..

Általános iskolás koromban gyakran fogdostak. A lány osztálytársaimmal sajnos csúnya dolgokat éltünk meg egy bizonyos osztálytársunk miatt, de ők továbbléptek és képesek voltak fiúval kapcsolatot létesíteni, a legártatlanabb módon is.. Ám nekem nem megy. Amikor idősebb lettem, felnőtt férfiak is egyre gyakrabban néztek meg; a barátaim apukái, idős bácsik, tanárok.. Ők természetesen nem értek úgy hozzám, de arra a szintre értem, amikor már a szemmel való "fogdosás" is nagyon ki tud akasztani. Olyankor csak elbújni akarok és félelem jön rám. És mégis.. A rosszulét mellett mást is érzek. Már 13 évesen is emlékszem, arra gondoltam, hogy nem, ez nem elég. Jobban kell, hogy az a fiú bántson, hogy tényleg azt tudjam állítani, hogy bántott. Amikor egy felnőtt férfival találkozom, aki egyszer is megpróbált közeledni felém, az undor mellett dobogni kezd a szívem és azt gondolom, hogy bárcsak erőszakoskodott volna velem jobban, hogy jogom legyen azt mondani, hogy én tényleg megijedtem. Mert én már egy erősebb öleléstől is kikészülök, azzal pedig nem futhatok senkihez, hogy fájt tőle a szívem, hisz mindennapos dolog.. És akármennyire soha, de soha nem mertem bevallani magamnak eddig, többször gondolok az erőszakra, mint kellene. Néha szinte már akarom.. És képtelen vagyok egy fiúval bármilyen kapcsolatot létesíteni (még semmilyen nem is volt), mert eleve félek a kapcsolatoktól, kötődéstől (de az egy teljesen másik probléma), és mert a testi dolgok is megijesztenek.

Szóval ez lenne a kérdésem: Másnak is dobogott már bele a szíve abba, ha azt tették, amit nem akart? Vagy, ha olyanra gondolt? Normális az ilyen, hogy még jobban akarom, hogy belefájduljon a szívem szinte?


2021. júl. 28. 23:52
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Pszichés problémáid vannak. Fordult orvoshoz.
2021. júl. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális, félrement a pszichoszexuális fejlődésed gyerekkorodban.

Először pszichológust kéne felkeresned, aztán ha vele már eljutottál egy egészséges, kezelhető szintre, akkor egy szexológus tudna segíteni hogy a jövőben képes legyél párkapcsolatot kialakítani.

2021. júl. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkori traumáknak sajnos nyoma marad, de hozzáértők segítségével megszabadulhatsz ettől a félelemtől. Próbálj meg pszichológust keresni.

Teljesen érthető a félelmed, ha még gyerek vagy esetleg, kérlek beszéld meg a szüleiddel, hogy neked szakértői segítség kéne,hogy ezt fel tudd dolgozni.

2021. júl. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak annyi lenne a kérdés, hogy másnak is dobogott e már bele a szíve, ha azt tették, amit nem akart, akkor azt mondanám, hogy igen. Másnak is stresszt okoz, ha számára kellemetlen a szituáció.

Amit viszont előtte írsz, az túlmutat ezen, mert neked akkora szorongást okozott ez, hogy akadályoz téged a hétköznapi életben, például egy párkapcsolatban, vagyis ez már probléma.

Talán azért akarhatod, hogy még jobban belefájduljon, hogy végre ki tudd adni magadból az egészet. Talán ez azt jelzi, hogy van még érzelem, amit visszatartasz.

Az erőszakra is azért gondolhatsz, amit előtte írtál. Várod, hogy végre megtörténjen valami, amit elég nagy események tartasz ahhoz, hogy végre jogosnak érzed az érzelmeid és kiadhasd magadból.

De amíg ezt nem teszed meg, addig végig instabil maradsz, és túlérzékeny leszel, ahogy írod. Például egy ölelésre.

Valahogy fel kell ismerned, hogy nincs szükség nagyobb okra, hogy kiengedhesd az érzelmeid, most is van hozzá jogod. Talán, ha ezt elfogadod, akkor sikerül szembenézni az érzelmeiddel, ami lényegében a feldolgozást jelenti.

A módját neked kell tudni, mert te ismered önmagad.

2021. júl. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Neked szakember kell...
2021. júl. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
De, ezek komoly dolgok. Nem az számít, hogy más hogyan élte meg, vagy más mit lát rajtad kívülről,hanem az, ahogyan te átélted ezt. És ez egy trauma. Pszichológus szakember tud segíteni.
2021. júl. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!