Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért megbízhatatlanok az...

Miért megbízhatatlanok az emberek?

Figyelt kérdés

Az elmúlt időszakban rengetegszer futok össze olyan emberekkel, akik egyáltalán nem szavahihetőek, szó nélkül eltűnnek, stb. Pl.: az már megszokott, hogy nagyobb cégek e-mailben még válaszra sem méltatnak ha álláshirdetésre jelentkezek, de utoljára magán emberekhez jelentkeztem, akik közül 4 is ilyen megbízhatatlan volt. Az egyiküknél már fél évet is dolgoztam, és a következő alkalommal, mikor mennem kellett volna, egyszerűen eltűnt, nem írta meg az időpontot mikorra menjek, és nem is válaszol azóta. Hozzáteszem, nem kaptam soha negatív visszajelzést a munkámat illetően.

Volt olyan, hogy emailben megkeresett, megbeszéltük hogy személyesen találkozunk, írt egy tágabb időintervallumot, én visszaírtam egy konkrét időpontot, hogy megfelelne-e neki, de azóta sem válaszolt semmit.

Nem az a baj, hogy mégsem tart rám igényt, hanem hogy legalább lenne benne annyi gerinc, hogy megírja, és nem hiteget, aztán pedig szó nélkül eltűnik.

Egyetlen egy olyan embert találtam, aki a mai napig becsületes, megbízható, öröm neki dolgozni. De a meghatározó többsége a munkáltatóknak/magán embereknek olyan, mint amit fent leírtam (a tapasztalataim alapján ). Ti hogy vagytok ezzel? Szerintetek mi a probléma? El kell fogadnom, hogy ilyen az emberek nagy része, és ne vegyem magamra? Köszi minden választ!



#kapcsolat #tanácskérés #megbízhatatlanemberek #miértekkeresése
2021. júl. 29. 09:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy válaszra sem méltat, az nem megbízhatatlanság, hanem bunkóság. Nyilván mivel nem méltat válaszra, nem akar felvenni. Az eredmény ugyanaz, hiszen ha válaszolna, akkor "nem vagy felvéve". Ugyanott vagy.
2021. júl. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
Színház az egész világ, és benne színész minden férfi és nő.
2021. júl. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Sajnos sok ilyen cég van. Ilyen szempontból megbízhatóbbak az állami, önkormányzati munkahelyek. Ők nem tűnnek el, normálisan válaszolnak.
2021. júl. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

"Pl.: az már megszokott, hogy nagyobb cégek e-mailben még válaszra sem méltatnak ha álláshirdetésre jelentkezek"


Most utálni fogtok, de én soha nem értettem, hogy az emberek miért várják el a cégektől, hogy ilyen esetben visszajelezzenek. Szerintem nyilvánvaló, hogy ha kellessz nekik, akkor szólnak, ha nem akkor nem. A versenyeken azt a 27 embert említik meg, akik nem győztek, hanem azt a hármat, aki felállhat a dobogóra.

Ha én irányítanák egy céget, én sem és egyik alkalmazottam sem írkálna vissza a jelentkezőknek, legfeljebb egy "jelentkezését megkaptuk" jellegű automatikus üzenetet.

2021. júl. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
44%
Azért kell visszaválaszolni, mert akkor azonnal megtudod, hogy nem alkalmaznak és kereshetsz más lehetőséget. Ha nem válaszolnak, akkor akár 1 hét is lehet, mire leesik, hogy ebből nem lesz semmi, és lehet éppen lecsúszol egy másik munkáról. Esetleg annyit mondhatnának, hogy mittudomén, 2 napon belül felhívnak, ha fel vagy véve, akkor 2 napig lesed a telefonodat, meg hurcolod magaddal még a wcre is.
2021. júl. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer volt olyan hogy megbeszéltük mikor kezdek, voltam bent ingyen próbanapon is, minden rendben volt. Másnap mentem volna dolgozni, ott volt már más a helyemen. A munkáltató nem vette fel. Felhívta a másik illető is, neki nagy nehezen felvette, és annyival letudta hogy adja át nekem hogy nem kell jönni.


Másik; mentem 2 napot, majd a főnök variált, hogy a másik dolgozónak dolga lenne és cseréltünk. Áttettem a programjaimat (kardiológia, fogorvos) , hogy be tudjak menni a pasi helyett. Bementem, ott vigyorgott a buz1ja. Azt mondta megoldotta a gondját, mégis tudott jönni. Felhívtam a főnököt, azt mondta menjek másnap akkor,ahogy eredetileg lett volna..

Na itt elegem lett, nem mentem és nem is szóltam róla. Megérdemelték amiért olyan jót röhögtek.


A jelentkezések meg... Elküldök 100-at, abból 1 ha visszajelez. Bezzeg ha valami gyári f0s munkára írok, 1 perc és csörög is a telefon.

Igazi pénz és időpocsékolás volt az egyetem és a nyelvvizsgák :)

2021. júl. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Jókat írtatok, köszönöm szépen!

3-as: Meglehet, hogy megbízhatóbbak az állami, önkormányzati munkahelyek, de ott a bér is alacsonyabb szinte minden esetben, én ezért kezdtem el mozogni a magán szektorban. Sokkal jobb órabéreket lehet kapni, mint állami munkahelyen.

4-es: Én sem azt várnám el, hogy írkáljanak vissza az alkalmazottak vagy a főnök. Pl. lehetne egy sablon, előre megírt e-mail 2 sorral, és azt elküldeni. Ennyi.. 1 perc az egész.

Pontosan azért, amit írt az 5-ös is. De az is jó megoldás lenne, amit szintén 5-ös említett, hogy megírják, X napon belül szólnak ha kellesz, ha letelt az idő, tudod hogy mást vettek fel.

Ezek már évtizedek óta így mennek, ezért írtam, hogy nem lepődök meg rajtuk. Amin én kiakadtam, az a magán emberek viselkedése volt, akik eltűntek mint szamár a ködben. :(

2021. júl. 29. 09:46
 8/11 anonim ***** válasza:
Ezt olvasd el: [link]
2021. júl. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%

Megsúgom, ha eddig ez nem lenne világos, bár szerintem tudod, csak valami miatt nem akarod elfogadni, mivel szomorú, legalább is a jelenlegi helyzetedre nézve, ha épp nem találsz melót


"Mindenki védi az egóját és a legjobban akarja önmagának és a cégnek"


Ez olyan, hogy addig szar amíg nincs semmi és az 1000. hely szarik a fejedre, de amikor az 1001. visszajelez, hogy 2 hét múlva kezdesz az meg elég jó

2021. júl. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igazatok van, köszi szépen a válaszokat! Hasznos volt :)
2021. júl. 29. 21:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!