Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért megbízhatatlanok az...

Miért megbízhatatlanok az emberek?

Figyelt kérdés

Az elmúlt időszakban rengetegszer futok össze olyan emberekkel, akik egyáltalán nem szavahihetőek, szó nélkül eltűnnek, stb. Pl.: az már megszokott, hogy nagyobb cégek e-mailben még válaszra sem méltatnak ha álláshirdetésre jelentkezek, de utoljára magán emberekhez jelentkeztem, akik közül 4 is ilyen megbízhatatlan volt. Az egyiküknél már fél évet is dolgoztam, és a következő alkalommal, mikor mennem kellett volna, egyszerűen eltűnt, nem írta meg az időpontot mikorra menjek, és nem is válaszol azóta. Hozzáteszem, nem kaptam soha negatív visszajelzést a munkámat illetően.

Volt olyan, hogy emailben megkeresett, megbeszéltük hogy személyesen találkozunk, írt egy tágabb időintervallumot, én visszaírtam egy konkrét időpontot, hogy megfelelne-e neki, de azóta sem válaszolt semmit.

Nem az a baj, hogy mégsem tart rám igényt, hanem hogy legalább lenne benne annyi gerinc, hogy megírja, és nem hiteget, aztán pedig szó nélkül eltűnik.

Egyetlen egy olyan embert találtam, aki a mai napig becsületes, megbízható, öröm neki dolgozni. De a meghatározó többsége a munkáltatóknak/magán embereknek olyan, mint amit fent leírtam (a tapasztalataim alapján ). Ti hogy vagytok ezzel? Szerintetek mi a probléma? El kell fogadnom, hogy ilyen az emberek nagy része, és ne vegyem magamra? Köszi minden választ!



#kapcsolat #tanácskérés #megbízhatatlanemberek #miértekkeresése
2021. júl. 29. 09:07
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
0%
Túlzott elvárás bárkitől is egy alapjaiban linkségre épített világban elvárni a megbízhatóságot, mint tulajdonságot. Bárhová is tévedsz az életben, mindenhol szélhámosok! Szélhámosok a politikusok, a bankárok, a biztosítók, a reklámügynökségek, a munkáltatók, a munkavállalók jelentős hányada is, szélhámosok a kereskedők, a webes kereskedések, - lényegében minden! A profitért való véres küzdelem mindent felülír, - nincsen lovagiasság, nincsen tisztesség, nincsen (betyár)becsület, semmi. És ha valahol belebotlasz egy olyan közegbe, - mert muzeális jellegű fehér lóként még bele-bele lehet botlani fényévenként egy-egy tisztességes törekvésbe, - akkor meg hitetlenül bélyegezzük meg az illetőt összeesküvés elméleteket szőve és különböző jelzőkkel illetve őt, mert annyira valószínűtlen törekvés 2021-et írva, hogy tisztességes, őszinte - és hasonló tulajdonságú - a törekvés kiagyalója, működtetője. Érdemi változásokat az egyszerű halandó nem tud kiharcolni, elérni sajnos!
2021. júl. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!