Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak nekem tunik ijesztonek,...

Csak nekem tunik ijesztonek, ahogyan amerikaban az oltottak gyulolik, kivanjak a halalukat a nem oltottaknak?

Figyelt kérdés

En nem vagyok oltasellenes, hanem oltas szkeptikus.


Nem vagyok konteos, nem hiszem hogy az illuminati meg soros a halvanysarga fogaival kezet raz Steve Jobs-al aki meg mindig el, hogy chipeket akarnak belenk ultetni, hogy lehallgassanak minket. Meg a hasonlok.


Nekem csupan az a bajom, hogy egy olyan vakcinat akarnak belem nyomni, ami nem esett at a hagyomanyos tesztelesi fazisokon, es el lett sietve.


Amerikaban kozismert az FDA, ami kb. az itteni OGYEI-nak felel meg.


Meg az FDA sem hagyta jova teljesen egyik vakcinat sem, csak surgossegi esetben engedelyeztek - ehhez kepest tomegesen oltanak ott is.


Legismertebb mellekhatasaik az oltasoknak: szivizomgyulladas (myocarditis, pericarditis), benulasok.


Erre szokas azt mondani, hogy minden oltasnak van ilyen sulyos mellekhatasa, es hogy a virusfertozes maga nagyobb kockazat. Ezt igy kijelentik, hogy nekem szemelyre szabottan a virusfertozes magasabb kockazat mint az oltas.


Ezt igy kijelentik anelkul, hogy ismernek a koromat, illetve az alapbetegsegeimet, gyogyszereimet, illetve ezeknek az oltassal valo lehetseges kombinaciok mellekhatasait.


Amit megjegyzek, nem ismerunk teljesen (oltasok mellekhatasait). Nagy meglepetes erte a vilagot, amikor az astrazeneca verrogkepzodes okozott, illetve a tobbi oltasbol fakado szivizomgyulladasrol, benulasokrol meg olyan tilos beszelni mint a Kinaban a kormany ellen. Ha fel is hozod a temat, rogton elkonyvelnek konteosnak, hulyenek es meg kellene halnod mert megerdemled.


En vettem a faradtsagot es megneztem, hogy mirol szol a virus.


Hivatalos, valos ideju adatokat neztem, es ket europai orszag adataibol vontam le a kovetkezteteseket, a kovetkezoket talaltam:


*Belgium

- 25 es 44 eveseknel a mortalitasi rata 0.05%

- 75 es 84 ev kozott viszont ~30%, afolott meg megnagyobb


*Olaszorszag

- 20 es 40 eves korig kozel 0% az elhalalozas

- 70 es 80 ev kozottiek elhalalozasi rataja ~9.4%


Egyik forras sem publikalta, hogy melyik korcsoport milyen vakcinaval, ha egyaltalan, be lett oltva.


Szerencsere en a kisebb elhalalozasi rataju korcsoportba tartozom. Viszont erdemes azt is atgondolni, hogy egy 70+ eves beteg szervezete mar lehet egy erosebb influenzatol is osszeomlik, nem feltetlen utal a fertozes veszelyere fuggetlenul a kortol.


Megjegyzem, hogy az influenza virusnak nagyobb az elhalalozasi rataja szinte minden korcsoportnal.


Majd ezek utan olvasom redditen a nevezzuk radikalisan oltaspartiak kommentjeit, hogy kivanjak, hogy az oltatlanok haljanak meg, veszelyesebbek az oltatlanok mint maga a virus, rugjak ki oket, az egesz csak rajtuk mulik mert ok terjesztik a virust, miattuk vannak variansok, kikozositik oket es lenezik oket meg akkor is, ha tenyszeru infokkal allnak elejuk es megerdemlik a halalt.


Arrol nem is beszelve, hogy az allitasaik mennyire hamisak. A mutacio nem csak oltatlanok kozott tud kialakulni. A virust tudja hordozni es terjeszteni oltott is, illetve ha meghalna az osszes oltatlan, akkor mit kezdenek azokkal az oltottakkal akiknel nincs immunvalasz? Ha vilagmeretu skalat nezunk, akkor ha mindenkit a hatekony pfizerrel oltananak be (ez a jobbik eset), akkor nagyjabol 474 millio, igen 474 millio ember marad immunvalasz nelkul. Es ekkor ismetlem, optimistak voltunk es a pozitivv iranyba kerekitettem az oltas hatekonysagat, illetve nem kinai vakcinaval oltottunk, meg nem beszeltunk sokat variansokrol sem, amik kialakulhatnak oltottaknal is.


Ezt nem akarom minositeni reszletesen, hogy mennyire undorito, gusztustalan es erkolcstelen felfogas ez. Eros es aggaszto parhuzamokat lehet latni a naci felfogas meg a radikalis oltaspartiak felfogasa kozott.


Nagyon ijeszto, hogy milyen iranyba megy a vilag. Nagyobb kezd lenni a gyulolet az ember-ember kozott mint maga a problema irant.


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


2021. júl. 30. 09:24
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
21%
Megnyugodhatsz, mert átestek ugyanazokon a tesztelési fázisokon.
2021. júl. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
34%
Ezt valaki végig olvassa? 😂
2021. júl. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
20%

"En nem vagyok oltasellenes"


Eddig olvastam. Aki így kezdi a mondanivalóját az bizony oltásellenes. Olyan, mint a "nem vagyok rasszista, de.."

2021. júl. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

1


Szemelyeskedes helyett jobb lenne erveket felmutatni, ahogy en tettem. De te nem hiszem hogy azert vagy itt, csak hogy ki add a mergedet itt anonim modon. Ha lenne kovetkezmenye azoknak amiket irsz, befognad fuled farkad. Na mergelodjel tovabb :)


2


Igen, es meg mindig tesztelesi fazisban vannak. Nem hiaba az FDA sem engdelyezte altalanosan egyelore egyik vakcinat sem.

2021. júl. 30. 09:44
 5/26 anonim ***** válasza:
17%
Éppen az ellenkezőjét tapasztalom. Az oltatlanok szapulják az oltottakat.
2021. júl. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
27%
Ez nem kérdés, hanem burkolt oltásellenes propaganda. Lehet, hogy a fiatalok körében alacsony a vírus okozta halálozás, de ez már nem igaz a hosszútávú szövődmények, amik a víruson enyhe tünetekkel átesett fiatalokat is nagy mértékben súlytják. Ami az oltásban problémát okozhat, azok az oltóanyagban lévő vírusrészecskék, de azokat meg a vírus fertőzés esetén koncentráltam megkapod. A vivőanyagok az mrns vakcinák kivételével már mind évtizedek óta letesztelt, használt anyagok, csak a vírus az új. De ha te mindezek ellenére parázol az oltástól, a te dolgod, én személy szerint nem gyűlöllek, nem kívánom a halálodat, de nem is sajnállak a döntésed következményei miatt, amiket neked kell vállalni. Ne erőlködj azzal, hogy válaszolsz, nem fogok vitát folytatni veled, nagyon sok zavar van a fejedben.
2021. júl. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
36%

Én nem olvastam végig teljesen amit írtál, amit elolvastam azzal se értek egyet, de a kérdésedre a válasz az, hogy ilyen névtelen, arctalan internetes Forumokon nagyon gyakoriak a radikális nézetek, az elhatalmasodó indulatok.

Ha egy oltásellenes csoportot, subredditet,... nézel, akkor ott meg az oltottak halálát kívánják sokan, meg hogy legyenek meddők, nőjön egy 3. karjuk, stb.

Tehát ugyanaz csak fordítva.


De tetszőleges megosztó témát választhatsz és a csoportokban hasonló reakciók lesznek, általában ez egy hangos kisebbség és nem tükrözi a hasonló véleményen lévők gondolatait.

2021. júl. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
18%
Nézd, nekem mindegy lenne, hogy a te személyes hited miatt mennyire szenvedsz majd, ha rád talál a vírus. Csak az a problémám, hogy sok van belőled, és egy esetleges következő hullám alkalmával megint zárhatjuk be az éttermet, amit úgy anyagilag már nem bír ki a család.
2021. júl. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

6


Nem neked, hanem a tobbieknek valaszolnek par allitasodra.


Nem propaganda, hanem tenyszeru, objektiv szemleletmod, hiteles forrasokbol. En hiszek a virusban, hiszek a vakcinak hatekonysagaban.


Egyedul a nem ismert hosszu es rovidtavu mellekhatasok, illetve kulonbozo gyogyszerek, alapbetegsegekkel alkotott kombinaciojabol adodo komplikacioktol felek, mert azok erintenek engem.


"A vivőanyagok az mrns vakcinák kivételével már mind évtizedek óta letesztelt, használt anyagok, csak a vírus az új" - Ennek ellenere meglepeteskent ert tobb orszagot peldaul az astrazeneca verrogkepzodes problema, ki is lett tiltva jo par orszagbol emiatt, ha mar csak a virus az uj.


"én személy szerint nem gyűlöllek" - De azert a vegere belefert itt is egy kis szemelyeskedes.


Nem ertem, ha en nem minositelek titeket, akkor mi jogon vagy alapon minositetek engem?


En nem azt kerdeztem, hogy "mi a velemenyetek rolam?", hanem a temaval kapcsolatos dolgokrol kerdeztelek titeket, azaz a gyuloletkeltesrol meg az ezt elindito fals allitasokrol.

2021. júl. 30. 10:09
 10/26 A kérdező kommentje:

7


Tudnal dobni egy linket ilyen oltasellenes subredditekhez? Oszinten kerestem, mert kivancsi voltam hogy miert utaljak ennyire meg kivanjak a halalukat, de van egy olyan erzesem hogy az osszes ilyen subreddit ki van tiltva (eljen szolasszabadsag...)

2021. júl. 30. 10:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!