Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az jó tulajdonság, ha valaki...

Az jó tulajdonság, ha valaki jó emberismerő?

Figyelt kérdés
Egyáltalán milyen az, ha valaki jó emberismerő? Hogy van hozzá képességük, hogy átlátnak másokon? Ezt a képességet lehet tanulni?
2021. júl. 30. 20:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Elég hasznos egy skill, szerintem. Én jó emberismerőnek tartom magam, és mások is annak tartanak engem. Pl. tudom, mikor hazudnak nekem, könnyen kiszúrom a stresszreakciókat. Vagy nagyon hamar feltűnik, ha valaki vonzódik hozzám szexuálisan, míg a barátaimnak a környezetemben konkrétan ha nyilvánvalóbb nem is lehetne, se veszik észre. Szerintem egyébként ez egy tanulható dolog. Én például sokat foglalkozok pszichológiával, sokat segít abban, hogy könnyen átlássak másokon. De valamilyen szinten talán a hozott tulajdonságaid is hozzátesznek ahhoz, mennyire vagy jó ebben. Ezt ne úgy értsd, hogy örökölhető, nincs erre egy külön gén, inkább különféle tulajdonságok velejárója.
2021. júl. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az emberismeret sacc per kb, szerintem három dologból jön össze. Nyilván kell egyfajta gondolkodásmód, hogy az ember a részletekre a finomságokra érzékeny legyen. Aztán lehet tanulni pszihologiai szakkönyvekből, hogy mégis egyáltalán miféle emberek, milyen emberi viselkedések, motiváciok vannak. Például ilyen alapvető dolgokra gondolok mint a Maslow piramis. De a legfontosabb a sok sok ényi gyakorlat, a megtörtént események értelmezése, jozan, higgadt feldolgozása, szóval a tapasztalat gyűjtés. És ezekből kialakul az embernek, egy nem tudatos véleménye, megérzése. A megérzés az valójában a rengeteg tapasztalat összegzése.
2021. júl. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Többnyire igen.
2021. aug. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!