Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért törődnek bele az emberek...

Miért törődnek bele az emberek az átlagos, és középszerű életbe?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi miatt, de valamiért én nem tudok beletörődni, hogy az élet az, hogy "tanulás-munka-család-halál", és teszek is érte, és pont ez miatt sosincs kiegyensúlyozott, és nyugodt életem, de pont ez a lényeg valahol... És azt látom, hogy 99%-a az embereknek nem efelé hajlik, inkább a biztonságra törekednek, legyen egy viszonylag jó és biztos munkahely, családot alapítanak, és kb ennyi, nekik pont az a különleges ha nem ez a mókuskerék van, akárcsak beülni haverokkal egy kávéra is...


De miért? Mi értelme élni az életet, ha nem élvezzük? Vagy nem tudom hogyan tegyem fel a kérdést, de itt egy példa: idősebb nőkkel ismerkedtem a neten, mondjuk 2x idősebbekkel, de mindig csak netes forma maradt belőle, a lényeg, hogy beszélgettünk, elmeséltük egymásnak mit csinálunk, hogyan élünk stb... és mindenki irigykedett rám, és iszonyatosan éreztem, hogy ők is ezt csinálnák legszívesebben, de nekik már késő, mert ott vannak a gyerekek, a család, a kötöttségek. És valószínűleg ebben a helyzetben is maradnak örökre, vagy a helyzeti korlátok miatt, vagy a saját korlátjaik miatt... Ez nekem egyet jelentene az élet végével.



2021. júl. 30. 21:50
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
92%

szerintem nem jól látod.

a helyzet soha sem lehet korlát.

az anyagi helyzet viszont lehet.

2021. júl. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem az nagyobb baj, hogy másokkal foglalkozol. Te így élsz, mások meg másként. Van,akinek a saját élete középszerűnek tűnik kívülről, de megint másnak meg a középszerű egyet jelentene a luxussal, mert mások a körülményei.


Elég szomorú élet lehet,ha az emberek arra irigyek, ha te kétszer idősebb nőkkel ismerkedsz a neten... :)

2021. júl. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
93%

Azt próbáld észrevenni, hogy sokféle élet van és egyik sem magasabb rendű a másiknál mindből kimard egy csomó dolog.


Pl gondolj egy keleti remetére, aki egy erdőben egyedül élve tölti el az életét meditálva. nincs barátja, se nője, él és meghal.


ez a dolog az élmény maximalizálással ráadásul szétterheli a bolygót is, mert csomó anyagi erőforrás elhasználásával is járhat. utazások, egyre nagyobb élvezetet adó termékek.

2021. júl. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
88%
"a lényeg, hogy beszélgettünk, elmeséltük egymásnak mit csinálunk, hogyan élünk stb... és mindenki irigykedett rám," Ha neked ez az életed értelme akkor csináld, legyél boldog vele! A franc aki ezt irigyelné töled!
2021. júl. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
nálam nagyobb szociopatát nem ismerek, engem az se érdekelne ha porig bombáznák a fél világot, csak rám ne dobjanak bombát, szóval elhiheted hogy nem érdekel a többi ember :D Csak azért érdekel a dolog, hogy mire figyeljek hogy nehogy véletlen én is ilyenné váljak, voltak már időszakok hogy én is ilyen tingli tangli életet életem, de sose tudtam mi a franc volt a fordulópont, és nagyon nem akarok eljutni megint oda, eddig úgy sikerült évek óta tartani ezt az állapotot hogy pont hogy ilyeneken agyalok, és tudatosan figyelek arra nehogy ez legyen.
2021. júl. 30. 22:03
 6/28 A kérdező kommentje:
#2 félreértettél, nem azért irigykedtek hogy kikkel ismerkerek (és amúgy NEM csak azzal a korosztállyal, ez inkább csak kívácsiság, mellesleg ők miért irgykednének rám ha ők is szereplők?!)
2021. júl. 30. 22:05
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
És te mit csinálsz másképp, mint ők? Mert számomra ez nem derült ki a kérdésből.
2021. júl. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, nekem a lottó 5-ösnél is nagyobb vágyam volt, hogy saját családom lehessen gyerekekkel és azzal, akit szeretek.

Végül összejött, igaz csak egy gyerekkel, és az is igaz, hogy pont amikor esély volt arra, hogy legyen, már nem vágytam gyerekre, de mégis jó, hogy lett, mert amióta van, azt érzem, egész életemben erre a kislányra vágytam.

Viszont a házasságom tönkrement és nem azzal élek, akivel szeretnék, így aztán tényleg ketrecbe zárva érzem magam. Nem azért, mert van egy gyerekem, de a fiatalság eltelt, gyereket már nem igazán szülhetek senkinek és be kellett látnom, hogy a férfiak, akikhez vonzódok, nálam fiatalabbat fognak választani, akkor is, ha elválok. Emiatt van egy rabság érzés, ami illúzió, mert nem azért van, mert van egy családom, hanem azért, mert már sose kezdhetem elölről az életem, hiszen az idő telik folyamatosan.

2021. júl. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek más jelenti a boldogságot. Persze, hogy egy egyedülálló anyuka irigykedik, ha azt hallja, hogy ide-oda utaztál, ezt meg azt csináltad. De ha megkérdeznéd, hogy ha újra csinálná, szeretne-e inkább gyerek nélkül élni, a válasza az lesz a 90%-nak, hogy nem, ugyanígy csinálná. Mert szereti a gyerekét.

Én fiatalon elég sokat utaztam, éltem más országokban, ebből a szempontból nem érzem azt hogy tragédia, ha többet nem mehetek, bár inkább a covid és a pénzhiány az oka, mert elég nagy már a lányom, nagyon jól lehet vele utazni. Bulikba sosem vágytam, gyakorlatilag élvezem a munkámat is. Persze a régi álmomat nem értem el, nem mentem egyiptológusnak, de akkor triplán éhen haltam volna, tehát nem is baj. Nem gondolom hogy unalmas lenne az életem, rengeteg izgalmas hobbim van és sok barátom, jól érzem magam anyaként is. Azt hiszem, ha nem lett volna gyerekem, most boldogtalan lennék. És nem hiányzik a bizonytalanság, nem szeretnék napról napra élni.

2021. júl. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
98%
Ja, ezt a filozófiát lehet kb. 30 éves korig tartani ha későnérő vagy. Utána meg felnősz és ráébredsz hogy egy kicsit komplexebb az élet.
2021. júl. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!