Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért törődnek bele az emberek...

Miért törődnek bele az emberek az átlagos, és középszerű életbe?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi miatt, de valamiért én nem tudok beletörődni, hogy az élet az, hogy "tanulás-munka-család-halál", és teszek is érte, és pont ez miatt sosincs kiegyensúlyozott, és nyugodt életem, de pont ez a lényeg valahol... És azt látom, hogy 99%-a az embereknek nem efelé hajlik, inkább a biztonságra törekednek, legyen egy viszonylag jó és biztos munkahely, családot alapítanak, és kb ennyi, nekik pont az a különleges ha nem ez a mókuskerék van, akárcsak beülni haverokkal egy kávéra is...


De miért? Mi értelme élni az életet, ha nem élvezzük? Vagy nem tudom hogyan tegyem fel a kérdést, de itt egy példa: idősebb nőkkel ismerkedtem a neten, mondjuk 2x idősebbekkel, de mindig csak netes forma maradt belőle, a lényeg, hogy beszélgettünk, elmeséltük egymásnak mit csinálunk, hogyan élünk stb... és mindenki irigykedett rám, és iszonyatosan éreztem, hogy ők is ezt csinálnák legszívesebben, de nekik már késő, mert ott vannak a gyerekek, a család, a kötöttségek. És valószínűleg ebben a helyzetben is maradnak örökre, vagy a helyzeti korlátok miatt, vagy a saját korlátjaik miatt... Ez nekem egyet jelentene az élet végével.



2021. júl. 30. 21:50
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha szeretsz egyedül lenni, csináld. De előbb-utóbb mindenki megbetegszik, megoregszik, olyankor jó ha van otthonod, családod, nyugodt, anyagi gondoktol mentes életed. Fiatalon nem ezek a prioritások. De ahogy érik az ember, és telik az idő, ez megvaltozik. Az ember alapvetően társas lény. És amikor már nem tombolnak a hormonok, és nehéz a lépcsőzés, akkor már élvezed a családi ünnepeket vagy kint ülni a kertedben a pároddal és sztorizgatni az unokáknak mi mindent csináltatok, merre jártatok.

A másik ( amit sokan látunk , vagy ismerünk is ilyeneket) egyedül vagy öregen, és esetleg a szomszédjaidon, vagy egy szociális gondozón múlik mikor van kitakaritva a lakás, mit eszel, tiszta vagy-e..

Egyébként minden ember más. Ettől olyan jó. Másnak meg lehet, hogy a te életviteled visszatetsző..

Az idősebb nők gyerekkel? Persze, hogy vágynak másra is még. De ha oda allnal elé, nem téged valasztana. Pont ezért nem is jut tovább a dolog. Vannak akik elszórják a pénzüket utazásra, szórakozásra. Persze akik megtehetik. De a legtöbb ember a biztonságot keresi, ezt nagyon jól mondtad. Mégpedig azért, mert nem áll meg az idő. Senkinek.

Minden embernek más a fontos. Elég gáz lenne a világ, ha mindenki úgy élne, ahogy te szeretnél. Szerintem ki sem alakult volna társadalom, fejlett civilizáció ha mindenki az egojat követné.

2021. júl. 31. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Átlagos életet élve is lehet boldog az ember, ha szerető barátok, család veszi körül. Az egészségen, az anyagi biztonságon és a jó társaságon kívül nem kell semmi más az embernek, hogy jól érezze magát.
2021. júl. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Mindenki úgy éli az életét ahogy akarja és ebbe senkinek nincs joga beleszólni, te se szeretnéd ha mások beleszólnának hogy élj, ezt kéne csinálnod meg azt kéne csinálnod
2021. júl. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Nem lehet mindenki gazdag, mindig lesznek közép és alsóbb szinten élők.
2021. júl. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem ez kicsit olyan, mint a kiskutya élete. Megszületik, ismerkedik a világgal, sokáig bohóckodik, majd egyszercsak az addig megszokott játék, csontrágás, stb. eltűnik. A társadalomban az emberek élete is hasonló. Miután kipróbál az ember új dolgokat, csak a többi ember ellenérzéssel vetődik rá, már nem fog egy idő után újításokba bele, és megelégszik a középszerűséggel.

A társadalom nagyon lehúzó erőt tud képviselni, főleg a magyar.

2021. aug. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Ķérdező, téged mért zavar, hogyha nem mindenki gazdag? Amúgy meg nem mindenki akar gazdag lenni, de ezt tőlük kéne megkérdezned, hogy mért nem.
2021. aug. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Amikor meg beülnek egy kocsmába, akkor meg az a baj, hogy mért ilyen felelőtlenek..
2021. aug. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

25

Nagyon nagy butaság, amit írtál.

2021. aug. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!