Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért törődnek bele az emberek...

Miért törődnek bele az emberek az átlagos, és középszerű életbe?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi miatt, de valamiért én nem tudok beletörődni, hogy az élet az, hogy "tanulás-munka-család-halál", és teszek is érte, és pont ez miatt sosincs kiegyensúlyozott, és nyugodt életem, de pont ez a lényeg valahol... És azt látom, hogy 99%-a az embereknek nem efelé hajlik, inkább a biztonságra törekednek, legyen egy viszonylag jó és biztos munkahely, családot alapítanak, és kb ennyi, nekik pont az a különleges ha nem ez a mókuskerék van, akárcsak beülni haverokkal egy kávéra is...


De miért? Mi értelme élni az életet, ha nem élvezzük? Vagy nem tudom hogyan tegyem fel a kérdést, de itt egy példa: idősebb nőkkel ismerkedtem a neten, mondjuk 2x idősebbekkel, de mindig csak netes forma maradt belőle, a lényeg, hogy beszélgettünk, elmeséltük egymásnak mit csinálunk, hogyan élünk stb... és mindenki irigykedett rám, és iszonyatosan éreztem, hogy ők is ezt csinálnák legszívesebben, de nekik már késő, mert ott vannak a gyerekek, a család, a kötöttségek. És valószínűleg ebben a helyzetben is maradnak örökre, vagy a helyzeti korlátok miatt, vagy a saját korlátjaik miatt... Ez nekem egyet jelentene az élet végével.



2021. júl. 30. 21:50
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

"De miért? Mi értelme élni az életet, ha nem élvezzük?"


Az, hogy ki mit élvez, eléggé szubjektív dolog.

Egyrészt, az egy dolog, hogy neked nem jön be a szürke kispolgári lét(egyébként nekem se), de nem vagyunk egyformák, van, akinek igen.

Másrészt, biztos vagyok benne, hogy a te életed sem csupa móka és kacagás, vannak benne jó dolgok, és vannak rossz dolgok, például, dolgoznod nyilván neked is kell, hacsak nem anyuapu tart el, vagy nem nyertél a lottón.

Ez a kispolgári létben is ugyanúgy megvan.

Van mókuskerekezés, de vannak jó pillanatok is.

2021. júl. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

"De miért? Mi értelme élni az életet, ha nem élvezzük?"


Egyik oldalról én is így vagyok, másik oldalról meg vannak prioritások.


Ahogy te is írod, nekik ott van a család, gyerek, kötöttségek.

Innentől mi a kérdés? Az ember elindul egy úton akkor elindult.


Na meg nyilván más az élet akkor, amikor egyedül van az ember.


Én magam is egyedül vagyok. Egyrészt élvezem, feltalálom magam, szeretem is, hogy minden percben a magam ura lehetek. De mellette tudom, hogy ez nem egy örökké fenntartható dolog, mert én is szeretnék párt, családot magamnak.


És tény, az embernek a maga életét kell nézni. Azzal foglalkozni, azt alakítani.

2021. júl. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Az ember akarhat több, ellentétes dolgok is az életében. Valószínűleg jobban szeretik a saját életüket és ha választani kéne, akkor is azt választanák. De emiatt néhány dologról le kellett mondania, amit ugyanúgy szívesen csinálna. Sőt! Lehet, hogy egyébként kevesebbé is szereti, mint a mostani életét, csak mivel már azt régen csináltam, ezért vágyik rá.


Például imádom a baranclevet, évek óta a kedvenc fajtám, de néha jobban esik meginni egy gránátalmásat, mert az már olyan régen ittam és irigylem azt, akinek van éppen otthon, mert én is azt akarom. Ettől függetlenül, ha választani kéne, hogy örökre csak barackoz vagy csak gránátalmásat igyak, úgyis a barackot fogom választani.


Szóval attól még, hogy te nem élnéd az ő életüket, az nem jelenti azt, hogy az övék rosszabb úgy összességében. És attól még, hogy az életed egyes részeire irigyek, nem jelenti azt, hogy teljesen el is cserélné veled a sajátját.

2021. júl. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne az átlagos életet élvezni? Elfogadható színvonalon élek, és nem szakadok meg a munkában. Volt már rengeteg hobbim, a legtöbb semmi extra, de mindet élveztem. Nem tudok helikoptert vezetni meg nem utaztam be Ázsiát a huszas éveimben, na bumm. Egy tizes skálán legalább 9-es mértékben elégedett vagyok az életemmel, ezt hányan mondhatják el magukról? (41N 3 gyerekkel)
2021. júl. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
70%
Az edgy korszakból egyszer ki kell nőni pán péter
2021. júl. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Minden életformának vannak előnyei és hátrányai. Az ember valamit választ, csak egyféle életet tud élni. Valószínűleg időnként eszébe jut, hogy máshogy is élhetett volna, de soha nem derül ki, hogy mi lett volna ha...

Lehet, hogy te most így érzel, 40 évesen meg azon sajnálkozol, hogy miért nincs gyereked.

Szóval az, hogy te élsz valahogy, nem azt jelenti, hogy az a jó.

2021. júl. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

És ha nem törődök bele, akkor mi lesz?


Pénzem attól még nem lesz, cserébe viszont még boldogtalanabb leszek.

2021. júl. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Oké akkor most képzeld el a világot úgy, hogy CSAK étteremkritikusok, üdülőhely bloggerek, youtuberek, és hasonló divatszakmák képviselőiből állna a társadalom.

Nem dolgozik senki a kormányablakoknál mert az uncsi, nem dolgozik senki postásként, mert folyton talpalni nehéz, nem dolgozik senki kórházban, mert beteg, haldokló embereket ellátni lélekölő, nem dolgozik senki kukásként, mert juj-fúj az milyen ciki.


Amit te gondolsz a kis fejedben, az nem megoldható, ennél fogva lenézni azokat akik fenntartják a TE életminőségedet, nem opció.


"Hagyd ott a munkád, buta" aha, de mi van, ha tényleg otthagyják?


De tudod igazad van; ahhoz, hogy a társadalom működni tudjon, KELL hogy mind szívjunk, és tönkretegyük magunkat.


Ha viszont annyira okos lennél, mint amilyennek hiszed magad, akkor nem azon hőbörögnél, hogy milyen hülye rajtad kívül mindenki, hanem azon, hogy az emberiség ki van zsákmányolva; egy rég elavult, mentálisan fenntarthatatlan rendszerben vagyunk.

Reformok kellenének. Rengetegen agyas írt már kidolgozott terveket arra, hogy hogy lehetne elviselhetobbe tenni a munkaviszonyokat, de az emberek többsége (amiben az erő van) valamiért sosem magában a rendszerben látja a problémát hanem a rendszer áldozataiban. Ez viszont nem túl eredeti, intelligens, vagy különösebben kreativ.😉

2021. júl. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
69%
Nem mernek kockáztatni, félnek a bizonytalanságtol, inkább jobb a biztos 1 millió, mint a bizonytalan 10 millió
2021. júl. 31. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok ember így van mint te, élvezni akarják az életet. Azt hiszik életük végéig ezt az életformát fogják követni , de jóesetben fog jönni egyszer egy fordulópont amikor rájössz hogy ez nem minden (persze van akiknél ez nem jön el). A fiam 27 éves 3 éve még az egész nyarát spanyolországban töltötte a barátaival bulizva , az éjszakában menőzve ,kocsikázva, aggódtam is érte hogy ottragad, de aztán megismerkedett a mostani élettársával akivel vettek magyarországon egy házat , 4 hónapos terhes a lány én pedig papa leszek. Szóval általában az a forgatókönyv hogy átértékeled mi is a jó az életben, van akinél ez később jön el van akinél előbb van akinél soha .
2021. júl. 31. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!