Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mi az, ami a...

Szerintetek mi az, ami a leginkább megváltozott a régebbi évekhez képest?

Figyelt kérdés

Legyen jó vagy legyen rossz, bármi akármi amire azt mondanátok, hogy elég élesen kivehető a különbség az akkori időszakhoz képest.

Kíváncsi vagyok ki hogy látja.



2021. aug. 1. 01:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Minden.
2021. aug. 1. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
Az időjárás. Télen volt hó, nyáron meg nem volt 40 fokos kánikula több napon-heten keresztül. Most már ott tartunk, hogy télen is 10 fokok vannak, havat meg csak abba a pár napban látunk, amikor netán mínuszba meg a hőmérséklet januárban. Aztán meg délutánra el is olvad. Nekem rohadtul hiányzik, hogy a tél az tél legyen.
2021. aug. 1. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
9%

Régebben melegebb nyarak voltak.

Az idei 35 fokokra mért mondanak 39-et?

2021. aug. 1. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem a kérdező nem az időjárásra gondolt
2021. aug. 1. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%

A technológia nagyot fejlődött.

Régebben a csoport volt a fontos, ma már csak az egyén, az én.

Hazánk időjárás, mivel régen volt 4 évszak, most leginkább csak kettő, plusz télen volt hó, most már szinte nincs is.

Régebben nem volt hazánk Európa legelhízottabb országa, mint most.

Régebben nem volt ennyire drága az élelmiszer, mint most. A lecsó volt az egyik legolcsóbb kaja, most azért ez már a drágák közé tartozik.

Apukám révén tudom, hogy a cigi ára is irreálisan növekedett a fizetéshez képest.

Régebben nem volt ennyi hulladék, mű étel, nem volt energiaital.

Régebben csodaszép lehetett a korallzátony, ma már pusztul, globális felmelegedés van, az ember elpusztítja saját környezetét, sőt túlnépesedés is van jelenleg.

2021. aug. 1. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%

Az emberek. Elterjedtek a mobilok, kütyük, net, az emberi kapcsolatok felszínessé váltak, kamuzás, érdek, kêpmutatás van.

De elég megnézni egy részt a régi Szomszédok sorozatból és rögtön látszik a külömbség.

2021. aug. 1. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A technológia és az emberi ostobaság térnyerése.
2021. aug. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%
Ma nagyon trendi az országban a másik lefikázása, semmibe vétele, a másik lealázása, mintha itt ez valami nemzeti sport lenne.
2021. aug. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Régen minden jobb volt, hisz akkor nem mondták mindenre azt hogy "jajj, régen minden jobb vót"
2021. aug. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkoromban gyakran hallottam a nagyszūleimtől, hogy bár az élet nehezebb volt (ők két világháborút éltek át), ennek ellenére - vagy éppen ezért - az emberek segítőkészebbek, kedvesebbek voltak egymáshoz. Nagyszüleim a második világháború idején a bombázások miatt egy 12 éves gyerekkel menekültek el Budáról. Egy bakonyi kis faluban kötõttek ki, ahol már átvonult a front. A poggyászuk a vasúton elveszett, pénzük is alig volt, ennek ellenére estére már fedél volt a fejük felett, és a ház körüli munkáért cserébe lett egy kis szoba- konyhás lakóhelyūk. Sokszor gondolkodtam azon, ma befogadnának-e egy sosem látott idegent? És én vajon befogadnám?
2021. aug. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!