Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudja megváltoztatni...

Hogyan tudja megváltoztatni egy ember a saját magáról alkotott hiedelmeit és ezzel a sorsát?

Figyelt kérdés

Vannak például azok a férfiak, akik nem találnak párt maguknak. Sokszor nem is néznek ki rosszul, és elég lenne ha megváltozna az önképük, de ez nem történik meg. Tudom, hogy ezek korai élmények meg külső vélemények alapján rögzült dolgok, de ez is olyan, hogy gyakran a külső visszajelzés is öngerjesztő folyamat eredménye - pl. valakit túlságosan gyerekként kezeltek, az túl sokáig viselkedett gyerekként, aztán kamaszkorában emiatt kinézték, emiatt még inkább kívülállóvá vált, és aztán az rözgült, hogy ő nem kell a csajoknak, emiatt frusztrált lett és szégyennel teli, ami érződött rajta, emiatt később se tudott ismerkedni, és így tovább.


Ezeket a mintákat miért olyan nehéz megtörni? Hogy lehet "reset"-elni a személyiséget és átírni egy hiedelmet, ami már réges-rég nem aktuális? Ismerek olyat is, aki már késő huszonéves, és még mindig a szüleit hibáztatja egy csomó mindenért. Kívülről hiába látszik rajta, hogy csomó mindenre képes lenne, ő nem hiszi el magáról, hogy felnőtt férfi és nem működik az élete. De olyan csinos nőt is ismerek, aki azt gondolja, hogy ő nem elég jó a pasiknak. Miért olyan nehéz ezeket az önsorsrontó önképeket átírni? Mi kell hozzá?


2021. júl. 13. 09:58
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem akarás kell.

Ha egy csinos hölgy azt hiszi magáról, hogy nem kell semminek az még nem olyan nagy baj. A lényeg, hogy ő AKARJON olyan lenni ami mindenkinek kell.

Nem baj ha most éppen nem érzi magát annak (hiába az), de akkor tegyen érte.

Ahogy elkezd szépítkezni meg minden előbb utóbb azt látja, hogy na így tényleg szép lett. Lehet, hogy a smink is rondítja, de legalább elhiszi.

Ha valakit hibáztatsz az sose megoldás. A megoldást meg kell találni és tenni érte. Ha valakinek van valami baja, azt meg lehet változtatni. Mindent meglehet már. Én is csendesebb visszahúzódóbb voltam, de én akartam lenni az a férfi akinek mindene meglesz. Aki a legjobban néz ki. Aki gazdag stb. Még csak 22 éves vagyok de szinte majdnem elértem mindet. Persze még küzdenem kell de tudom jól ha folytatom akkor legkésőbb 30 éves koromra egy "isten" lehetek.

Ez az akarás hiányzik az olyan emberekből akik azok maradnak akik voltak.

2021. júl. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Első körben fel kéne fogni, hogy nincs olyan, hogy sors, az életben MINDEN ami történünk velünk az a döntéseink közvetlen vagy közvetett következménye. Innentől kezdve a te kezedben van a felelősség és a megoldás is. Ha egyedül nem megy, manapság már mindenre létezik szakember, erre is - annyi kell hozzá, hogy az ember felelősséget vállaljon az életéért és kilépjen a kényelmes, komfortos szenvedésből amit annyira jól megszokott. Akarni kell, kitartóan, tudni kell, hogy ha valaki nem csinál semmit akkor magától soha semmi nem fog változni.. Van, akik inkább a szenvedés biztonságát választják, mert legalább így mindenki mást hibáztathatnak, na ez az a mentalitás amire nem lehet mit tanácsolni.. ha ez kell, akkor ez kell. Nem kell mindenkit megmenteni, főleg nem saját magától.
2021. júl. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Sokszor nem is néznek ki rosszul, és elég lenne ha megváltozna az önképük, de ez nem történik meg"

Csak azért is meg kell szólítania embereket, kezdetben nem ismerkedési célból és nem számára vonzó emberekkel hanem mondjuk csak útbaigazításért ("lemerült a telefonom"), majd ha ez feszélyezettség nélkül megy akkor lehet picit szóbaelegyedni mondjuk idős nénikkel az időjárásról stb. majd ha mindez jól és stresszelés nélkül megy akkor lehet rátérni az ismerkedésre a számára vonzó emberekkel. (A különféle fóbiákat is szokták így fokozatosan feloldani)

Az énkép pedig megváltozik ahogy a tapasztalatok megváltoznak mert azok magukért beszélnek.

2021. júl. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

#10:25

Van olyan hogy sors például ha neked mennek szemből kocsival és amiatt lesz valami bajod. Az nem a mi döntésünk volt hogy igy alakult ugy mondjunk nem volt szerencsénk.

De ez csak EGY példa volt. És igenis vannak olyan rossz indulatu emberek akik azon vannak hogy hogyan tegyenek másokba kárt akár szülő akár barát mert teljesen kiölik az emberből a magabiztosságot és az önbizalmat. Saját magamon tapasztalom én is mindig csak fricskáznak sose jo semmi amit en csinálok es egy idő utan besokall az ember es elmegy mindentől a kedve. Nekem se volt sose senkim, most kezdtem el ismerkedni hogy olyan emberek is legyenek korulottem akik szeretnek és elfogadnak vagy akár legyen egy kis önbizalmam. Az akarás meg egy bizonyos fokig müködik csak de abba van ráció.

2021. júl. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyszerűen csak csinálni kell a dolgokat és nem agyalni rajtuk. A kudarcokból tanulni kell, a sikereknek meg örülni. A legtöbb dologba gyakorlással hamar bele lehet jönni. Az önképünket nem akarással, erőltetve kell megváltoztatni, hanem tettekkel, cselekvéssel apró lépésenként.
2021. júl. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
Elkezd meditálni napi szinten.
2021. júl. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sématerápia. Sok munka. Önállóan, videók nézésével, vagy a Balassa utcai intézményben.
2021. aug. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!