Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha a transzneműeknek csak a...

Ha a transzneműeknek csak a nemváltó műtét hiányzik a boldogsághoz, akkor miért lesz 20-szoros az öngyilkossági arány a nemváltó műtétet követően?

Figyelt kérdés
[link]

2021. aug. 6. 09:35
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
78%

30, 32


Keress rá: Hunter Schafer

2021. aug. 13. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
0%
Nem merek,éjszaka van.Még szeretnék aludni :(
2021. aug. 13. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
0%

34


Most biztosan nagyon ég a pofád xdd

Na látod ezért kell csöndben maradni ha olyan témáról van szó amiről fingod sincs :(

2021. aug. 13. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
22%

Mondom,hogy nem nézem meg,ki tudja mi ez.Amúgysem fog változni a véleményem egy név miatt.

Aki nem születik nőnek az nem nő.Imitálni tudja,ha hülyét akár csinálni magából.

És ez igaz visszafelé is.Tököt növesztett nő sincs.

2021. aug. 13. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
43%

36

Csak mondd meg hogy nem tudsz semmit se rá mondani és kész xdd

Pont hogy nem linket küldtem, nehogy megijedj tőle 🥺

Amúgy is, miért jársz erre? Izgatnak az ilyen kérdések vagy mi? :) Annyira bírom a hozzád hasonlóakat, olyan gondoskodóak vagytok. Szinte már többet törődtök velünk, mint mi magunk!!

Hát na, a fanok már csak ilyenek. Vagy csak titokban ti is buzák vagytok, ezért akarjátok annyira a figyelmünket… 🥺💞

2021. aug. 13. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
35%

Gyerekek, elég a veszekedésből.

"Aki nem születik nőnek az nem nő."

Ha eltekintünk a többi mondattól amit írt akkor ebben igaza van.

Egyrészt mert a transznő műtét és minden után se képes egy rakás dologra amire a született nő igen (pl. gyereknemzésre és kihordásra, anyatej termelésére stb.). Ha pedig sportágakat nézünk egy transznő sportoló olyan izomzattal rendelkezik amilyennel egy született nő max. egy rakás doppingszer után (ami persze tiltott és kizárást von maga után).

Másrészt mert az hogy ki milyen neműnek ÉRZI magát az fejben dől el, tehát az egész egy mentális dolog (főleg ha emiatt még öngyilkosság is megfordul az illető fejében), és ezt nem degradáló szándékkal írom. Erre nem a műtét a valódi megoldás (még ha nincs is jelenleg más) ahogy a középkorban se az lett volna a fejfájásra a gyógymód hogy meglékelték a koponyát.

Az első oldalon már leírtam hogy a műtétesdi se a gender-diszfóriásoknak se a társadalomnak nem válik a javára hosszú távon és szarrá lettem pontozva de tartom magam ehhez, mindenféle rossz szándék nélkül.

2021. aug. 13. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim válasza:
6%
Utolsó. Ott a pont. Nem lehet ezt jobban megfogalmazni. Mondjuk a “ ku.rva anyátokat” erős de teljesen megértem hogy ezt a hányingert váltja ki egy emberből. Sajnálom őket mert egy beteg állapotot próbálnak elfogadtatni.
2021. aug. 13. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
65%

Húha mik történtek itt...szerintem illene rendet rakni a fejekben...


34) Rettentő intelligenciáról (vagy annak hiányáról) árulkodik a kijelentésed miszerint félsz rákeresni egy névre. Remélem a télapótól már nem félsz...


32) Bár ez szintén te vagy, és valószínűleg úgy sem érdekel azért válaszolok neked. Egy transznemű nő a legtöbb esetben nem ment át női gyerekkoron, nem azokat a szülői példákat és nevelést kapta amit egy kislány, hanem ennek ellentéteit (érthető is). Egy fiú soha nem lesz úgy egy lágy közösség tagja, hogy teljesen megbízzanak benne, nem fog sehonnan női normákat tanulni. Majd pedig amikor rájön, hogy valami nincs rendben és elkezdi a tranzíciót mondjuk 20-30 éves korára, a teljes tudás hiányába ösztöneire alapozva úgy gondolja, hogy a nőiesség az a smink, utcalányos öltözködés, elnyújtott selypített hangon való megszólalás (ésatöbbi). Ez általában egy transznemű közösség hiányában pár évig tart, viszont az internetnek hála és ezeknek a közösségeknek hála a friss transz leányzó tud példát meríteni más transzneműekből és látja, hogy a nőiesség az nem ez, szolidan is lehet csinálni, sőt néha a kevesebb az szebb és jobb. Egy olyan viselkedési, és öltözködési formát vársz el amit a nők 15-20 évig tanulnak és bele nevelik őket, egy olyan embertől aki ezt 20-30 évesen saját maga és egyedül fedezi fel.


38) Egyrészt mert a transznő műtét és minden után se képes egy rakás dologra amire a született nő igen (pl. gyereknemzésre és kihordásra, anyatej termelésére stb.)


Van, hogy cisznemű nő sem képes gyereknemzésre és kihordásra vagy anyatej termelésére. Ellenben egy transznemű nő képes anyatejet előállítani, egyik mellékhatása a hormonoknak pont a tejelés. Csak a vicc kedvéért :)


" Ha pedig sportágakat nézünk egy transznő sportoló olyan izomzattal rendelkezik amilyennel egy született nő max. egy rakás doppingszer után (ami persze tiltott és kizárást von maga után)."


Bár én ellenzem az összes sportot, így a transzneműek sportját is, úgy érzem fontos megemlíteni, hogy a transz nők versenyen való részvétele x év hormonterápiához van kötve (3?). A hormonterápiák hatására pedig a tesztoszteronszint a cisznemű nők tesztoszteron szintje ALÁ esik, a hormoncserétől pedig az izmok teljesen elgyengülnek (ezért javasolják sokan, hogy a transz nők kezdjék el a testüket kicsit formában tartani) sőt extrém esetben az is előfordulhat, hogy olyan izom vesztesék következik be, hogy nem bírja saját megtartani a test. Ez alapján SZERINTEM nem akkora probléma a transz nők sportolása, mint amekkorának ezt be akarják állítani.


"Másrészt mert az hogy ki milyen neműnek ÉRZI magát az fejben dől el, tehát az egész egy mentális dolog" ... " Erre nem a műtét a valódi megoldás"


Amennyiben úgy érted, hogy fejben dől el, hogy ez egy szabadon választható dolog akkor te pedig döntsd el fejben, hogy mostantól transznemű vagy, szerezd meg a szükséges papírokat. Akkor elhiszem neked.


Amennyiben úgy érted, hogy fejben dől el, hogy ez egy mentális betegség, akkor félig egyetértek veled, bár hivatalosan a transzneműség tudtommal nem számít betegségnek, hanem a transzneműséggel járó diszfória ami betegségnek számít. A diszfóriát pedig azzal lehet kezelni, ha a születéstől eltérő nemi azonosulást elősegítjük (hormonterápia, műtét, társadalmi befogadás, stb). Ez akár lehet annyi is, hogy valaki elkezd hormonozni, de nem műtteti magát. Van akinek a nemi szerv diszfóriája annyira erős, hogy számára a műtét segít csak. Van akinek elég annyi, hogy a társadalom elfogadja és nőként tekintsen rá. Ez egyénfüggő és változó.


Azt viszont tiszteletben tartom, hogy elmondásod szerint semmi hátsó szándékod nincs, és mindezt sértés nélkül szeretted volna közölni, remélem én sem sértelek meg semmivel amit írtam.


39) Neked pedig így a végére csak kukacoskodásból kérdezem, hogy akkor te a rákos, náthás embereket sem fogadod el? Az is betegség. Remélem azért ha náthás lesz valaki nem fogsz egyből hányingert érezni.


De komolyan...még ha betegségnek is tekintjük, ha tudjuk a gyógymódot akkor miért az ellenkezőjét tesszük? Egy haldokló dögszagú embernek sem fogod azt mondani (gondolom én) hogy mennyire büdös, és hagyod ott, hanem megpróbálod biztatni hogy nincs semmi baj, túl fogja élni, minden rendben lesz. Nem kell szeretni őket...csak elfogadni és megtűrni, ahogyan a többi embertársadat.

2021. aug. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
0%
De,én vagyok olyan rossz indulatú ember,hogy azt mondjam,hogy aki meg akar halni annak szíve joga hozzá.:)
2021. aug. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
53%

"A beteg embereket orvos kezeli"


Ahogyan a transznemű embereket is orvos kezeli


"A fizikai betegségekről végleg nem tehet senki" "A mentális betegeket pedig nem fogadjuk el"


Szóval minden mentális betegség csak kitaláció, és ha valaki depressziós, vagy skizofrén (esetleg alzheimeres, stb) akkor csak annyit kell neki mondani, hogy ne legyen az. Erre ő realizálja mekkora hülye és meggyógyul. Ezt mondhattad volna előbb is, akkor nem pazaroltam volna el 12 évet az életemből :D


"Sajnáljuk,de még akkor is intézetbe kerülnek és szakember kezeli őket,ha a saját gyerekeink."


Őszintén és tiszta szívből remélem, hogy neked nincs és nem is lesz gyereked. Mert ez tipikusan olyan hozzáállás, amivel a saját sarjadat csonkítod és kínzod halálra, amennyiben bármi akaratán kívüli mentális betegsége lesz.


"Vannak kifejezetten veszélyes elmebetegek is."


Transzneműség alapfeltétele (pontosabban az elismerő ORVOS által kiállított papír feltétele), hogy egészséges a realitáskontrollod. Tehát nem vagy sem elmebeteg, sem közveszélyes.


"Ezek is veszélyesek,a társadalomra.Olyan trendeket,tényeket,és állapotokat akarnak elfogadtatni az emberekkel ami sose volt és sose lesz normális."


Mégis mi veszélyes a társadalomra? Nem fertőző...nem kell vele élned. A trendek és tények pedig amit el szeretnének fogadni, hogy ők nem valami selejt másodrendű faj, szimplán emberek mint például te. Annyit szeretnének elfogadtatni, hogy ne legyenek kiközösítve, megalázva, bántalmazva azért amiért megszülettek. Szerintem ez eléggé alapvető emberi jog kategória, nem pedig valami megfoghatatlan másokkal jogfosztó ténykedés.


A legszebb az egészben pedig, hogy a tudtod nélkül mindenhol ott vagyunk :) Lehet, hogy munkatársad transznemű. Lehet jóban is vagytok. Lehet ahol reggelente kávét veszel rendszeresen transznemű készíti a kávédat. Csak persze őket nem veszed észre, mert mindenhonnan azt a pár negatív és kirívó példát kapja az átlagember, és az ingerlést, hogy őket márpedig utálni kell, és aki elfogadja, hogy ők is emberek az ugyanolyan aberrált, mint ők.

2021. aug. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!