Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A leírtak alapján ő nárcisztik...

A leírtak alapján ő nárcisztikus személyiség?

Figyelt kérdés

Egyik testvéremről van szó, férfi. Már gyerekként is irányító, főnökösködő volt, akkor érezte jól magát, ha mindenkinek parancsolgathatott. Ez felnőttként is így van. Nem tűri, hogy beosztottként megmondják neki, mit tegyen, sok helyről kirúgták már a nagy szája miatt. Végül olyan munkája lett, amiben a maga ura, egyéni vállalkozó. Nagyon intelligens, remek üzleti érzékkel, de nem ver át senkit, nem használ ki senkit. Borzasztóan kritikus az emberekkel. Homofób, rasszista, ateista, előítéletes, megvet mindent ami megfoghatatlan (művészetek, irodalom stb.). Könnyen kidob akár közel álló embereket is az életéből, könyörtelenül beletipor mások lelki világába, hangsúlyozva a gyengeségeiket. Minden eddigi barátnője gyenge jellemű volt, akik behódoltak neki, többen sok lelki sérüléssel, fizikai sérülésekkel másztak ki a kapcsolatból, mert a tettlegességtől se riad vissza, ha nem neki lehet igaza.

Sokat beszél, a másikat nem hagyja szóhoz jutni. Ha igen, akkor is csak beleköt a szavakba, lovagol kifejezéseken, eltér a témától, vagy legorombítja, ha számára nem megfelelő az illető hozzászólása. Számára senki sem elég jó saját magán kívül.

Jó tulajdonságai is vannak azért. Nagyon szereti a gyerekeket, tanító jellem. Ha valakit szeret, akkor kiáll mellette, (akkor is, ha később ő maga fogja bántani...) Romantikus alkat, könnyen hódít a remek humorával. Házias, rendszerető, összeszedett az élete és a környezete.

Lehet, hogy sok tulajdonság üti egymást, kusza lehet így ez a jellemzés, de jobban nem tudom leírni. Ismerem vagy 40 éve. Nagyon hullámvasúton ül a viszonyom vele, van, hogy nem állunk szóba egymással, mert seffej volt velem, de valahogy mégis mindig visszamászunk egymás életébe. Azt hiszem, én vagyok az egyetlen, akire még hallgat... De vigyáznom kell, mit mondok, hogyan mondom. Mintha tojáshéjon lépkednék. Az biztos, hogy nem hétköznapi.

Szerintetek nárcisztikus?


2021. aug. 8. 22:35
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
13 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Én inkább a szociopátia egy verziójának mondanám ezek alapján.
2021. aug. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Ez talán még kevés. Hogyan kezeli az egót és az elismerést?
2021. aug. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

Nem kategorizálnék ennyire senkit a helyedben. Eleve a személyiségzavarok széles spektrumon terülnek el és nagyon ritka az aki tényleg beleillik egy-egy személyiségzavar leírásába. A nárcisztikus személyiségzavar fő jellemzője egyébként a szégyen és annak a túlkompenzálása, de ez a jellemrajzodban egyáltalán nem jelenik meg. Tudom, sok cikk született a témában már és emiatt minden bunkó parasztra ráhúzzák ezt a jelzőt, de azzal egyrészt te nem leszel előrébb másrészt meg hitelteleníti azokat akiknek tényleg ilyen személyiségzavaruk van, vagy együtt éltek egy ilyen személlyel.


Szóval nem, nem nárcisztikus, legalábbis orvosi értelemben nem az. Szimplán csak egy bunkó paraszt (s*ggfej).

2021. aug. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%

laikuskent (meg csak tanulo pszichologus hallgato, a szemelyisegzavarokrol eddig csak kedvtelesbol olvastam) tunhet ugy hogy narci, de akar pszichopata is. viszont hangsulyozom, ez csak elso hallasra, annyi amennyit te leirsz, egy szakember tudna diagnosztizalni (ha van mit)


mindenesetre egy borzaszto kellemetlen ember lehet, nem szivesen lennek a tarsasagaban

2021. aug. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A világon nincs ennyi pszichológus összesen, mint ezen az oldalon!
2021. aug. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet ennyiből megmondani.
2021. aug. 9. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!