Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nárcisztikus lehet? Hogyan...

Nárcisztikus lehet? Hogyan zárhatnám ki az életemből?

Figyelt kérdés
Pár hónapja megismerkedtem valakivel. Az elején minden nagyon szép volt, figyelmes volt, kedves, odaadó. Aztán jött a hirtelen fordulat, teljesen más ember lett, mindenen felkapja a vizet, mindenért hibáztat, ha már elsírom magam az a válasz, hogy ezt azonnal fejezzem be, ez hiszti, undorító és gyűlöl ilyenkor. Tényleg fájdalmat okoz, de nem veszi észre. Piti dolgokért is azzal "fenyeget", hogy végleg lezárja, töröl az életéből. Mégsem teszi soha. Néha hetekig nem beszélünk, mondván Ő éli az életét. Aztán viszzajön, pár hétig megint minden csodás, imád, szeret, hiányzom stb..és aztán egyik nap ismét okol mindenért. Úgy vettem észre, hogy akkor, amikor már viszonylag biztos számára, hogy visszakapott. Ha elmondom a véleményem teljesen kiborul, elhord mindennek, mert nem egyezik az Ő véleményével. Már letiltottam mindenhonnan korábban, akkor eljött hozzám. Mit tegyek? Amint látja, hogy én elsétálnék már rögtön megjelenik és próbál viszzaédesgetni. Sajnos most jöttem csak rá, hogy talán személyiség zavaros lehet? Nem vagyok én se hibátlan, de minden egyes szavamnál a bolhából elefántot kell csinálni?

2021. jún. 16. 23:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nárcisztikus. Mindenképp próbáld befejezni ezt a kapcsolatot, mert romboló! Ne hagyd magad visszaédesgetni!
2021. jún. 17. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Zárd ki az életedből és ne hagyj neki teret meg visszautat. Ez sehogysem egészséges viselkedés, normális kapcsolatra semmi esély egy ilyen emberrel és biztosan nem fog megváltozni, hiába ígér bármit,meg se halld, ahhoz sok év pszichoterápia kellene.

Gratulálok a felismerésedhez és sok erőt a továbblépéshez, megérdemelsz egy olyan társat, aki valódi szerelemmel szeret, feltétel nélkül, önzetlenül, aki társ és nem pedig egy játszmázó, nagyranőtt bébi és te is ugyanúgy viszont szeretheted, egyenlő félként a kapcsolatban.

2021. jún. 17. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne fogadd vissza többször. Valószínű nárcisztikus, de ez a lényeg szempontjából mindegy. Fontosabb, hogy téged kicsinál, kapcsolatra alkalmatlan. Saját céljaira használ, amikor és amire épp szüksége van. Ha nincs, akkor ignorál.

Ne reménykedj, nem fog megváltozni. Tapasztalat.

2021. jún. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat. :)

Eleinte nem értettem, hogy miért kell mindent túldramatizálnia, illetve mi ez a fékezhetetlen bosszúvágy benne, hogy Ő márpedig bosszút áll minden eltérő véleményért és számára rossz szóért.

Igyekszem mihamarabb kizárni, nem jó ez így nekem.

2021. jún. 17. 10:12
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

En is voltam ilyen barati es nem szerelmi kapcsolatban. Nekem sajnos senki nem mondta, hogy erzelmi zsarolasrol van szo, meg manipulal, es mindig en gondoltam magam hibasnak, tulerzekenynek, hisztisnek, mert ezeket mondta nekem. Igy en 10 evig benne ragadtam ebben a hintapalinta kapcsolatban. Aztan betelt a pohar, csekely onbizalommal jottem ki, felek megosztani a velemenyemet (nehogy halatlannak, tiszteletlennek gondoljanak, ahogyan o ezt mindig kijelentette nekem). En is hulye voltam, hogy ezeket elhittem. Pszichologussal dolgozok egyutt ezen :) amiota nincs ez a kapcsolatom, sokkal kiegyensulyozottabb az eletem.

Az ilyen kerdesknel mindig ket konyvet szoktam ajanlani, mert nekem ezek sokat adtak, es segitettek megerteni a helyzetet es az en szerepemet. Ezek a konyvek:

1) Shannon Thomas: Gyogyulas a rejtett bantalmazasbol

2) Susan Forward: Erzelmi zsarolas

Hatha neked is segitenek ezek megerteni, hogy mi zajlik korulotted.

2021. jún. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hú ezeket a szavakat én is megkaptam.. :)

Szörnyen sajnálom, hogy ilyen sokáig ezt megtette veled. :(

Ne hibáztasd magad semmiképpen, olyan jól elő tudják adni magukat, hogy tényleg elhiszed, hogy Te vagy a rossz.


Köszönöm a könyveket, be is szerzem őket. Gyakran olvasok könyvet bizonyos problémám megoldásához, ezek is nagyon jól jönnek. 🙏

2021. jún. 17. 14:28
 7/12 Jól van ez így? ***** válasza:
100%

Építsd le, ja és ne érjen váratlanul, de fog próbálkozni, minden ilyen alkalommal teljesen ignoráld, ha eldurvul és továbbra is zaklat akkor meg jelentsd fel. [link]

Keres magának újabb "áldozatot", azután talán le akad rólad.

2021. jún. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Azta 😲 elolvastam, hát tényleg így működött nálunk. Valóban így tett Ő is. Köszönöm, hogy megosztottad velem. Nagyon óvatos leszek.
2021. jún. 17. 14:56
 9/12 anonim válasza:
100%
Amíg nem veled történik, el sem hiszed. Mindent elsöprő szerelemnek indul, és annak is érzi a partner, és elhiszi kölcsönös, de egy rejtett nárcisztikussal való intim, szerelmi kapcsolaton, bár a partner mit sem sejt, bizony ott van a lejárati idő. A partner nem tudja, hogy ez nem egy mesebeli szerelmi történet lesz, mert a "szerelmi bombázás" miatt úgy érzi őt ezúttal jól szeretik, viszontszeretik, megbecsülik stb. A rejtett nárcisztikus minden kapcsolata igaz szerelem, amire ő mindig vágyott, ahogyan említetted, a rejtett nárcisztikus aktuális partnere mindig az ő "ÉLETE SZERELME". Milyen romantikus, de ez sajnos nem igaz, de a partnerrel elhiteti, hogy ez így van. Ez bizony a nagy átverés. Legyen csupán egyetlen dolog ami nem tetszik a nárcisztikusnak, azért kismilliószor meg fog büntetni. Semmi sem számít! Nem vállal felelősséget semmiért. Soha. Az aljas tettei alól mindig felmenti magát, mintha meg sem történt volna, mert Ő nem rossz, csak a partner, és a körülmények, mindig más a hibás, mindig minden valaki miatt történt, valaki miatt olyan amilyen, és minden annak következménye amit Ő tett, vagy tesz, mert Ő egyébként soha nem bánik rosszul senkivel sem, Ő a megtestesült jó, aki soha nem tesz semmi rosszat vagy elítélendőt, pláne nem aljas, gerinctelen dolgokat. A környezete kívűlről ezt is látja, hogy micsoda empatikus, jótét lélek, akivel mennyire jó lehet együtt élni. Az igazi énjüket senki sem ismeri, mert rejtett marad. Csak a partner tudja ki is Ő valójában. Rejtőzködő. Hogy módszeresen bántani fog-e? Igen. Rengeteg módon fogja elkövetni gaztetteit partnere ellen. Sajnos másképp nem tud működni. Nem szeret. Nem kötődik. Használni fog. Elhasználni. Szeretetbe burkolt bántalmazás és kihasználás, amibe a partner hallgatólagosan beleegyezik, mert szeret, és nem érti mi és miért zajlik úgy ahogy. Érzelmi hullámvasútra ülteti partnerét. Mindent érez a partner, mert a szervezete jelzi, de összezavarodik, mert nem tudja, hogy mibe keveredett, és milyen emberrel áll szemben. A rejtett nárcisztikus a történteket a saját "alternatív valóság"-ában átírja, elbagatellizálja, elfelejti, ahogyan a partnert is mikor az eldobásra kerül, és jön a "csenddel verés", az ignorálás időszaka. Az elején ezt a partner nem tudja. Sajnos. A partner azt hiszi ez a "csodálatos" ember lesz majd számára a nagy-nagy szerelem, aki viszonoz, viszontszeret, megbecsül és mellette áll majd, vele van, és lesz is, mikor kellene, de a történésekből és a rejtett nárcisztikus ciklikus viselkedéséből tisztán lekövethetően körvonalazódni látszik, hogy valami nem normális. Időről-időre lassan de biztosan világossá válik a partner számára, hogy a nagy "szerelem", és Ő nem egy csapatban játszanak, mert akit szeret az valójában nem vele, hanem minden eszközzel ellene harcol. A rejtett nárcisztikus kapcsolatból-kapcsolatba megy. Mindig van valakivel, ha más nincs akkor az Édesanyja/Édesapja jön a képbe, abból is profitál, mert egymaga egyedül életképtelen. Mindig rá van utalva valakire. Csupán sajnáltatnia kell magát, ezzel a jóhiszeműségét, jóságát kihasználja a partnerének. Soha semmiért nem hálás senkinek sem, és soha nem becsüli meg azt amit tesznek érte. Nem kötődik, nem szeret. A rejtett nárcisztikus használ-kihasznál / elhasznál, majd lecserél. Idősebb korban is sokszor valamelyik szülőnél kötnek ki, mert soha nem nőnek fel. A szülő amíg él, bármikor előhúzható, és persze csakúgy, mint egy intim partner anyagilag is kihasználható. A rejtett nárcisztikus ki fog használni érzelmileg, anyagilag, és minden egyéb módon, majd ha nem vagy már hasznára eldob, mint egy szemetet, továbblép, lecserél. Nincs hála, köszönet, sem megbánás, és gyász sem. Mikor már nem kell a partner pótolja valaki mással. Soha nincsenek egyedül. A kapcsolat elején nagyon imádni fog, mert ez kell ahhoz, hogy megfogjon magának, és pontosan tudja, hogyha beleszeretsz, akkor elkezdesz adni, tenni, segíteni, támogatni. Eközben azt is megpróbálja a partner megérteni, hogy miért olyan a nárcisztikus amilyen, mert szereti, reméli hogy majd a szeretete miatt megváltozik, és szeretetével elfogadásával még fel is menti a rejtett nárcisztikust a tetteinek felelőssége és annak súlya alól. Elnézel neki mindent, mert szereted, és mert jól játssza a szerelmest, miközben nem szeret viszont, csak azt szereti ami a kedvére van, amit a kapcsolatból profitál, és kihasznál amit csak lehet. Az intim partner mindenben igyekszik a kedvére tenni, és a rejtett nárcisztikus örömmel fog mindent elvenni, de nagyon semmit sem fog viszonozni. Ha viszonoz is, akkor nagyon módjával teszi azt, mert érdeke épp azt kívánja, és tudja, hogyha így tesz, akkor többet tud majd kinyerni,elherdálni, felélni, elfogyasztani mindabból amit a partner nyújt számára. A rejtett nárcisztikus lesz az, aki semmit sem kér, de amit lehet mindent elvesz. Cserében rohadtul bánik azzal aki szereti. Semmiért nem lehet számonkérni, felelősségre vonni. Mindenre fel fogja jogosítani magát a partnere ellen. Soha nem változik. Akárhányszor visszafogadhatod, soha nem fog megváltozni. Képtelen kötődni, szeretni, megbecsülni. A partner az ígéretek, bocsánatkérések, drámák, a szeretetlenség és a remény áldozata lesz. A remény, hogy a nárcisztikus majd megváltozik, és szeretni fog, és elgondolkodik saját magán és viselkedésén. A partner szenvedni fog, egészen addig amíg ki nem teszi a nárcisztikust az életéből. Nehéz, különösen ha valaki szeret, kötődik,ragaszkodik, és remél. Általában 6-7 alkalommal könyörgik vissza magukat, de a ciklus mindig ugyanaz velük. SZERELEMBOMBÁZÁS (ILYENKOR NAGYON SZERETI A PARTNERÉT - "ÉLETEM SZERELME") - LEÉRTÉKELÉS (MINDEN A TE HIBÁD, Ő AZ ÁLDOZAT) - ELDOBÁS (ÉRTÉKTELEN SEMMI A PARTNER TEHÁT LECSERÉLI) Ha nem vált be az új "forrás" kopogtat újra az ajtódon, mert még mindig szeret, hiányzol, és már megváltozott, átgondolta amit tett, elgondolkodott saját magán, mert nem akar elveszíteni, így bocsánatért esedezik, és újabb esélyt kér a kapcsolatra stb. ez a VISSZAPORSZÍVÓZÁS (HOOVERING) Ha visszafogadod kezdődik minden az elején a ciklusnak újra és újra. Mindig minden ugyanaz lesz. Ne adj újabb esélyt, mert az elsőt sem érdemelte meg! Egy rejtett nárcisztikus a kapcsolati ciklus végére elhiteti a partnerével, hogy az értéktelen, mert az adok-kapok viszony, kölcsönösség fordítva történt, nem úgy történt, vagy épp meg sem történt, és persze a partner az, aki túlreagál mindent, akinek semmiben sem jogosak a feltételezései a rejtett nárcisztikus viselt dolgaival kapcsolatban. Amit a partner nem tud, hogy a rejtett nárcisztikus már a kapcsolat elején értéktelennek, jelentéktelennek érezte magát legbelül. A rejtett nárcisztikus mindenkire irígy, aki többre jutott, mert azok teljesítménye, státusza rávilágít arra, hogy Ő valójában mennyire messze van tőlük, azaz mennyire "kevés" hozzájuk képest. Emiatt nárcisztikus sérülést él át. Az EGO sérül. Teljesen mindegy, hogy esetleg azok jók voltak hozzá. Aki többre jutott azt tönkre kell tenni. Felül kell kerekedni rajtuk. A rejtett nárcisztikus sajnálatos módon azáltal tudja újra és újra értékesnek, fontosnak érezni magát, ha azokat lenyomja, semmibe veszi akik szeretik, támogatják, akik keresik a kegyeit, akikre hatást tud gyakorolni érzelmileg. Bármit tehetsz, bármennyire is szeretheted, semmi sem fog számítani, és soha nem lehetsz elég jó számára, mert a fejedre nő, és olyan magasságokra tör, ahova soha nem érhetsz fel. Nem tudsz majd semmiben sem megfelelni, vagy eleget nyújtani, hogy ez viszonzásra, megbecsülésre találjon. NE AKARJ MEGFELELNI OLYAN EMBERNEK AKINEK NEM LEHET! A REJTETT NÁRCISZTIKUS MEGREKEDT! A REJTETT NÁRCISZTIKUS CSAK SZEREPET ÉS PARTNERT CSERÉL, DE SOHA NEM VÁLTOZIK! TE VÁLTOZOL! VÉDD MAGAD! NO CONTACT!
2021. jún. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt 1,5 évig kb egy ilyen idiótám, ezer szakítás - dráma - újrakezdés körforgással. Borzasztó volt.

Mikor végre besokalltam és lezártam, mindenhol letiltottam. Ahányszor új telefont vettem azóta és újra telepítettem a vibert, az ugye jelez mint új viber felhasználót, ha a számom el van neki mentve. Minden alkalommal rámírt egy semleges üzenetet, hogy vagyok, mi újság. Idióta. Újra tiltottam.


Vissza ne fogadd soha-soha többet!!!!

2021. jún. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!